W nocy podchodzą do samochodów i kradną koła. Szuka ich warszawska policja

Policjanci z Mokotowa szukają mężczyzn, którzy pod osłoną nocy ukradli koła z samochodu zaparkowanego przy ulicy Dąbrowskiego. Przypadków tego typu kradzieży w Warszawie jest w ostatnim czasie coraz więcej i dotyczą także innych dzielnic, między innymi Woli i Pragi-Południe.

Policja z Mokotowa postanowiła udostępnić wizerunek dwóch mężczyzn, którzy w nocy z 28 lutego na 1 marca 2019 roku ukradli 4 koła z hondy zaparkowanej przy ulicy Dąbrowskiego. Samochód ustawili na cegłach i uciekli, ale zdarzenie zarejestrowały kamery zainstalowane w samochodzie.

Mokotów. Złodzieje ukradli koła samochodu

Z ustaleń policjantów wynika, że sprawcy około godziny 4 nad ranem zakradli się w okolicę samochodu, a następnie podeszli do pojazdu z narzędziami i zdjęli cztery koła przy użyciu lewarka oraz klucza. Zamiast nich podstawili cegły, które uszkodziły podwozie samochodu.

Jeśli ktoś z Państwa rozpoznaje mężczyzn opublikowanych na zdjęciach, proszony jest o pilny kontakt z policjantami przy ul. Malczewskiego 3/5/7 w Warszawie

- apeluje mokotowska policja. 

Informacje można też przekazać dzwoniąc pod czynny całą dobę numer tel. 22 603 92 50 lub wysłać maila na adres oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Kradzieży kół w Warszawie. Sygnały z różnych dzielnic

Jak podaje TVN Warszawa, w ostatnim czasie kradzieży tego typu jest w różnych dzielnicach coraz więcej. Schemat działania sprawców jest podobny - odkręcają koła specjalistycznym sprzętem, a następnie ustawiają pojazd na cegłach. 

Do podobnego zdarzenia doszło w czwartek 7 marca przy ulicy Czorsztyńskiej na Woli. Tam czterech kół został pozbawiony mercedes. Z kolei na Pradze-Południe pozbawiono kół trzy samochody. Do podobnej kradzieży doszło też w lutym przy ulicy Karlińskiego - kół została tam pozbawiona toyota. "To jest akcja zorganizowana, mafia" - napisał mężczyzna, który zgłosił sprawę na Kontakt 24.

Funkcjonariusze potwierdzają, że mieli zgłoszenia w sprawie innych kradzieży kół z różnych miejsc Warszawy. Postępowania wyjaśniające są prowadzone przez dzielnicowe jednostki policji. 

Więcej o:
Komentarze (93)
Mokotów. W nocy podchodzą do samochodów i kradną koła. Szuka ich policja
Zaloguj się
 • alakyr2

  Oceniono 49 razy 45

  jedna kamerka wystarczyla i skonczylo sie babci sranie. za opony za 500 zł pare lat z zycia wyjete bedzie. chociaż podobno jeden kradł buty, dziesionował w pociągach i w ministry poszedł

 • nessuno

  Oceniono 47 razy 37

  Złapać śmiecie i uciąć złodziejskie łapy. Obydwie, a potem puścić wolno.

 • bigmaciek

  Oceniono 27 razy 27

  No to chłopaki maja przerąbane. Znalezienie ich to kwestia czasu. Warto było?

 • mazen17

  Oceniono 23 razy 23

  Jak to "podejrzewanych" o kradzież opon? A tą którą trzyma na zdjęciu to znalazł czy pożyczył?

 • facio60

  Oceniono 24 razy 22

  Pamiętam początek lat 90 tych na warszawskim Bródnie. Tam to była wolna amerykanka. Dzicz, wyrokowcy, bandyci, złodzieje samochodowi. Miałem wtedy malucha i nie było tygodnia, żeby nie otwarty został bagażnik aby ukraść koło zapasowe. Miałem dwa cięzkie łańcuchy i 3 kłódki, więc odpuszczali ale któregoś pięknego dnia ze złości pogięli pokrywę bagażnika. Raz próbowali ukraść cały samochód, ale poprzedniego dnia, na szczęście, spaliły mi się przewody i zostawili otwarte drzwi. W bloku obok mieszkała złodziejska ekipa, same mordy jak z koszmaru i urządzali dzikie imprezy pod koniec tygodnia. Nie było na nich siły, takie czasy. Dzisiaj ich następcy, przypomnieli sobie widać, że koła są nie do pogardzenia.

 • musiol5

  Oceniono 21 razy 21

  Policja potrafi rozpoznać z nagrań członków KOD po samej kurtce, a tutaj widać twarze. Jestem zupełnie spokojny, że zostaną ujęci.

 • pieknyinaczej

  Oceniono 27 razy 19

  Na pewno nie mają jeszcze dzieci , jak by mieli nie musieli by kraść ......

 • zdzich02

  Oceniono 20 razy 18

  W jednym muzułmanie mają rację - w ucinaniu rąk złodziejom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX