Na Ursynowie ktoś ukradł drzewo. Władze dzielnicy szukają złodzieja i proszą o pomoc

Na Ursynowie doszło do nietypowej kradzieży. Z jednej z ulic zniknęło drzewo. Lokalne władze mówią, że zostało wycięte nielegalnie i poszukują sprawcy.

Przy ulicy Łączyny na warszawskim Ursynowie od kilkunastu lat rósł jesion. W ciągu lat osiągnął imponującą, 15-metrową wysokość. W zeszłym tygodniu mieszkańcy dzielnicy zauważyli, że na ich ulicy czegoś brakuje - po wysokim jesionie został tylko pień. 

Ursynów. Lokalne władze szukają złodziei drzewa

Władze Ursynowa informują w rozmowie z Eska.warszawa.pl, że drzewo zostało wycięte nielegalnie. Jesion znajdował się na terenie należącym do dzielnicy i aby legalnie je usunąć, konieczne było pozwolenie wydane przez urząd marszałkowski.

- Z całą pewnością drzewo zostało wycięte bez wymaganych pozwoleń - mówi Bartosz Dominiak, wiceburmistrz dzielnicy.

Mieszkańcy dodają, że cała akcja musiała pójść bardzo sprawnie i prawdopodobnie wycinką zajęli się profesjonaliści. Wokół pnia, który pozostał na ul. Łączyny, nie ma ani śladu trocin - ktoś musiał je posprzątać. 

Władze Ursynowa na własną rękę szukają teraz złodzieja drzewa. Proszą o pomoc mieszkańców - jeśli ktoś ma zdjęcia albo nagrania ze zdarzenia lub widział moment, gdy drzewo było wycinane, powinien skontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursynów lub urzędem dzielnicy. 

Więcej o:
Komentarze (25)
Na Ursynowie ktoś ukradł drzewo. Władze dzielnicy szukają złodzieja i proszą o pomoc
Zaloguj się
 • bronek176

  Oceniono 13 razy 11

  Proszę zainteresować się kręgami zbliżonymi do PiSu oni złodziejstwo mają we krwi! Ostatnio okradali Wrocławski Czerwony Krzyż z darów przeznaczonych dla biednych!

 • wichura

  Oceniono 14 razy 10

  Pełno monitoringów na mieście, to chyba ciężarówkę wyładowaną drewnem (na ursynowskim blokowisku) powinno się udać namierzyć?

 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 9

  Może będą mieli więcej szczęścia niż policja w przypadku jednego takiego zawieruszonego taśmowego. Gdzieś w okolicy budują jakieś domki, inwestor aby nie wrzucił w koszty tej wycinki?

 • mer-llink

  Oceniono 6 razy 6

  Pan Guział zdesperowany po batach, jakie dostął w towarzystwie pana Jakiego, potrzebował drewna do kominka?

 • kontonagazeta001

  Oceniono 8 razy 6

  myślę, że takie kradzieże to plaga w Warszawie. Zwłaszcza na odosobnionych skwerkach, mniej uczęszczanych ulicach. W moim sąsiedztwie w ub. roku na skwerze wycięto z 8 dorodnych, zdrowych dużych drzew, głownie klonów. Przyjeżdżają w porze, kiedy ludzie są w pracy, wycinają, szybko sprzątają. Od kwietnia do lipca (a więc w sezonie lęgowym) pojawiali się tam jeszcze 3 razy i za każdym razem wycinali zdrowe drzewa. Co ciekawe - te chore, uschnięte zostały. Cieć nawet się zainteresował czy mają pozwolenia - z 'drwalami' była jakaś kobieta, która pokazała mu jakiś kwit, że niby jest z urzędu miasta. Potem ktoś z zarządu budynku sprawdził w urzędzie i takich zgód nie było. Przyszło upalne lato, ludzie, którzy mieli do czasów wycinki ocienione mieszkania - teraz mieli tam patelnię, ktoś sobie nawet folie aluminiowa zakładał w oknach ;) Ale jak wycinali te drzewa - nikt nie reagował... To jakaś grupa zorganizowana albo lewizny podwykonawców Zarządu Zielni?

 • thegosc

  Oceniono 5 razy 5

  Ze streetview wynika, że chodzi o drzewko rosnące przed WarsawPlazaHotel na środku trawnika przerobionego (rozjechanego) na parking. Rosło na środku i przeszkadzało "kradnąc" jedno miejsce. Ciekawe czy hotel udostępnił dzielnicy monitoring i dlaczego nie ?. Może nikt nie pytał, a urzędnicy przejętych grają na użytek ciemnego ludu pod postacią dziennikarzy ?

 • justas32

  Oceniono 6 razy 4

  Znałem faceta który kradł drzewa dla siebie na opał. Podjeżdżał z przyczepką, zakładał żółtą kamizelkę odblaskowa, ścinał - i nikt go nigdy nie sprawdzał ...

 • maciek7783

  Oceniono 6 razy 4

  Kiedyś było dwóch takich co ukradli księżyc !
  Teraz jeden taki gromadzi materiały, żeby zbudować dwie wieże i po drodze OSZUKUJE KOGO SIĘ DA !!!!!!!
  Radzę pójść TYM TROPEM !!!!

  Ja nic nie sugeruję ale jakbym pier***dyknął w ten kaczy łeb to na pewno sprawa by się wyjaśniła !!!

 • 162tony

  Oceniono 3 razy 3

  No i nagle jest wjazd do planowanej biedry, a niby się nie dało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX