Zapory antyterrorystyczne będą chronić Multimedialny Park Fontann. Zmiana już w tym roku

Teren wokół Multimedialnego Parku Fontann otoczą wkrótce bariery antyterrorystyczne, które będą zabezpieczały okolicę przed wjazdem samochodów. Wszystko po to, żeby zwiększyć bezpieczeństwo widzów, którzy coraz liczniej stawiają się na pokazach.

Multimedialny Park Fontann od lat przyciąga tłumy widzów, którzy kilkadziesiąt razy do roku zbierają się w tym miejscu, by podziwiać spektakularne, laserowe pokazy. Sezon zaczyna się w maju i trwa do września. Jak podaje TVN Warszawa, jeszcze w tym roku w parku fontann pojawi się dodatkowe zabezpieczenie - bariery antyterrorystyczne, które będą blokowały wjazd samochodów na teren widowiska. 

Zapory antyterrorystyczne wokół Multimedialnego Parku Fontann

Zapory zostaną ustawione od strony ulic Boleść i Sanguszki. Ich budowę uwzględniono w planach przetargowych Zarządu Terenów Publicznych - będzie kosztowała ona blisko milion złotych.  

- Chodzi o zabezpieczenie przed wjazdem ciężkimi samochodami na teren parku fontann. Będą jeszcze spotkania ze specjalistami w sprawie najlepszego rozwiązania, ale najprostsze są wysuwane z ziemi zapory - mówi Magdalena Łań z warszawskiego ratusza w rozmowie z TVN Warszawa.

Jak dodaje, bariery mają chronić warszawiaków, którzy coraz chętniej oglądają pokazy fontann. Pomysł ich ustawienia pojawił się już w zeszłym roku, gdy zapadały decyzje w sprawie wybudowania stałych zapór antyterrorystycznych przy Krakowskim Śródmieściu. Podobne postanowiono na deptakach i głównych ulicach Berlina, Londynu czy Rotterdamu w odpowiedzi na ataki terrorystyczne z wykorzystaniem samochodów.

Więcej o:
Komentarze (54)
Zapory antyterrorystyczne będą chronić Multimedialny Park Fontann. Zmiana już w tym roku
Zaloguj się
 • nino.rota

  Oceniono 28 razy 6

  schizofrenia: z jednej strony chca przyjmowac imigrantow, a z drugiej stawiaja zapory antyterrorystyczne, zeby zaden imPOrtowany frustrat nie wjechal w tlum pod fontannami...

 • siwywaldi

  Oceniono 25 razy 5

  A ja bym wolał, żeby w okolicy fontann ZWIĘKSZONO ilość miejsc parkingowych - nawet płatnych. Bo w godzinach pokazu dwie kursujące Wisłostradą linie autobusowe nie dają rady, a i w pozostałe dni wyprawę na Starówkę SKUTECZNIE zniechęca brak możliwości pozostawienia auta.

  I proszę mi NIE wyjeżdżać z komunikacją miejską. bo taka "wyprawa" dla 5 osób mieszkających w Warszawie, kosztuje w obie strony 44 złote, a z okolic Warszawy 70 zł. czyli tyle ile, benzyna na przejechanie odpowiednio 130 lub 200 km.

 • wejsunek47

  Oceniono 23 razy 5

  faktycznie tam bywają tłumy.... a wisłostradą często gęsto popyla wsiowy suweren którego oczywiście kodeks drogowy nie obowiązuje...takie bydło za kierownicą jest najgroźniejsze.... nie trzeba wcale wyimaginowanych terrorystów.... rodzimi patrioci czyli katole i pijacy zabijają więcej ludzi w roku niż wszyscy terroryści Europy..

 • pan_mamon

  Oceniono 6 razy 4

  "stałych zapór antyterrorystycznych przy Krakowskim Śródmieściu. "

  Wow, mamy nową ulicę w Warszawie ???

 • mr_gm

  Oceniono 10 razy 4

  Nie wiedziałem, że w Polsce są zamachy terrorystyczne przed którymi trzeba się bronić.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 14 razy 4

  Uprzejmie proszę P.T. Urzędników o nie dbanie o nasze bezpieczeństwo aż do mdłości.

 • ladne_sny

  Oceniono 9 razy 3

  zapory? a nie lepie parking z prawdziwego zdarzenia? a... to za trudne dla urzędników, rozumiem.

 • kris123511

  Oceniono 4 razy 2

  Za czasów rządów PIS a trwają ponad 3 lata podobno wydani juz ponad 27 000 wiz pobytowych dla obywateli państw muzułmańskich wiec poprawie 4 razy tyle co mitologizowane 7000 jakie planowała przyjąć PO. Pretensje wiec na Nowogrodzka

 • rejwach

  Oceniono 7 razy 1

  antyterrorystyczne w Polsce!?? Ktos chyba niezle sie obłowi na tym kontrakcie co za głupota

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX