Kobieta potrąciła 79-latkę na przejściu dla pieszych. Wystarczyła chwila nieuwagi [WIDEO]

Policjanci opublikowali na stronie wideo z wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu na Mokotowie. "Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii" - przypominają stróże prawa.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 11 na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Olszewskej na warszawskim Mokotowie

Mokotów. Kobieta potrąciła 79-latkę na przejściu

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu. Widać na nim, że ford mondeo, którym kieruje kobieta, próbuje włączyć się do ruchu - wyjeżdża z ul. Olszewskiej w ul. Puławską. Pech chciał, że dokładnie w tym samym momencie, na przejście dla pieszych wychodzi starsza kobieta. Samochód w nią uderza i ją przewraca. Obrażenia 79-latki były dość poważne - trafiła do szpitala ze złamaniami nóg. 

Policjanci z Mokotowa wciąż ustalają okoliczności zdarzenia i prowadzą w tej sprawie czynności. Już teraz mają jednak do wszystkich warszawiaków apel:

Apelujmy o rozwagę i ostrożność na drodze. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii

- przypominają.

Więcej o:
Komentarze (193)
Kobieta potrąciła 79-latkę na przejściu dla pieszych. Wystarczyła chwila nieuwagi [WIDEO]
Zaloguj się
 • mariohudds

  Oceniono 26 razy 22

  Widać od razu, że kierowca patrzyła w lewo i nie zauważyła nawet potrącenia, bo przejechała babci po nogach.

 • fitt

  Oceniono 60 razy 20

  Biedna babcia.
  W takim wieku zlamanie to zgon w przeciagu kilku tygodni.
  Pomijajac powyzsze zdarzenie.
  Ludziska, wchudzcie na pasy gdy jestescie pewni w 100% ze zaden ch... i zadna ci... was nie sztuchnie.
  Gdy macie zielone tez sie upewnijcie.
  Gdy wychodzicie zza samochodu ktory ustepuje pierszenstwa tez sie upewnijcie.
  Nie robcie sie Polasiami bo cierpicie sami lub cierpi rodzina gdy was ubije.

 • jarod00

  Oceniono 42 razy 18

  Nie na przejściu, ale na znakach P-13 "linia warunkowego zatrzymania złożona z trójkątów" - taka mała różnica czyniąca wielkie zamieszanie w sprawie.

 • saqigar

  Oceniono 41 razy 17

  Widać wyraźnie, że ta pani idzie poza przejściem dla pieszych i właściwie pakuje sie prosto pod ruszający samochód. Nic dziwnego, że kierowca jej nie widzi, bo skoro minął przejście, to raczej patrzy na lewo, żeby włączyć się do ruchu.

 • korollaq

  Oceniono 45 razy 17

  Żeby stamtąd skręcić w prawo, trzeba ustawić się przed linią i rozejrzeć, nie ma siły, trzeba wjechać na pasy. W tym momencie nie było żadnego pieszego czekającego na przejście, chodnikiem szła babcia i wszystko wskazywało na to, że skręci w lewo w ulicę, z której wyjeżdżały auta i pójdzie dalej chodnikiem, nie miała prawa stamtąd walić przez słupki na jezdnię. Zamiast poczekać aż samochód przejedzie- ustawić się za nim- władowała się przed maskę dobrze poza pasami. Wiek nie zwalnia z myślenia, a kierowca nie czyta w myślach wszystkim pieszym idącym chodnikiem.

 • zofia.rydz

  Oceniono 38 razy 14

  Kierowca samochodu zapewne patrzyl w lewo, nie przypuszczal, ze wejdzie mu ktos na maske samochodu. Starsza pani powinna byla przechodzic za samochodem, a nie przed. Ja mialam podobną sytuacje i wiem, ze pieszy nie zachowal ostroznosci, ale co bede dyskutowala ze starszym człowiekiem. Teraz 5 razy sprawdzam.

 • onduma

  Oceniono 28 razy 12

  Dlatego lubie przechodzic poza pasami i przejsciami. To logiczne. Na pasach i p[rzejscicah chcac realnie przejsc musze zaufac w jakims stopniu kierowcom. A poza przejsciami wiem, ze gady chca mnie przejechac i mam jasny obraz sytuacji. Moge ocenic odleglosc , predkosc i czas bez zalozenia , ze zatrzyma sie lub nie czy zwolni

 • korollaq

  Oceniono 30 razy 12

  Wszyscy tam siebie warci, łącznie z "pięknie" parkującym kurierem i babcią, która zasuwa jezdnią, zamiast poczekać aż samochód zjedzie z pasów.

 • bonenecklace

  Oceniono 28 razy 12

  To jest nic. Pieszy nawet na chodniku, zielonym nie powinien czuć się bezpieczny. Szczególnie notoryczne jest ostatnio wyjeżdżanie z posesji biegnącej przez chodnik z szaloną prędkością. Polscy "mistrzowie kierownicy" mają pieszych głęboko w poważaniu. Dlatego trzeba zawsze być podwójnie ostrożnym i dać jakiemuś bezmózgiemu kretynowi lub kretynce przejechać. Nie warto się spieszyć i ryzykować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX