Dwóch 15-latków utknęło na lodzie. "Zaczął trzeszczeć i pękać pod ich nogami"

Cały czas mówi się o tym, że wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne jest bardzo niebezpieczne. Wiadomość nie dotarła jednak do dwóch nastolatków. Straż pożarna i policja musiały interweniować.

W poniedziałek około godziny 18 policjanci zostali zawiadomieni, że na środku stawu przy Potoku Służewieckim na warszawskim Mokotowie utknęło dwóch nastolatków. 

Mokotów. Dwóch 15-latków utknęło na pękającym lodzie

Chłopcy weszli na lód z przekonaniem, że ich utrzyma. W drodze powrotnej przekonali się jednak, że nie. Lód zaczął trzeszczeć i pękać pod ich nogami

- pisze mokotowska policja

Funkcjonariusze pojawili się na miejscu po kilku minutach. Udało im się nawiązać kontakt z przerażonymi 15-latkami. Polecili im położyć się na powierzchni lodu, aby równomiernie rozłożyć ciężar ciała. Cały czas z nimi rozmawiali, aby ich uspokoić. Policjanci zdjęli większość umundurowania, żeby wejść do wody i uratować chłopców, gdyby lód zaczął dalej pękać. W międzyczasie wezwali strażaków, którzy po kilku kolejny minutach przyjechali na miejsce i zdjęli 15-latków z lodu.

Przemarznięci, przemoczeni i wystraszeni, ale cali i zdrowi - w takim stanie wrócili do domów nastolatkowie, których udało się uratować. 

Policjanci przypominają, że wchodzenie na zamarznięte zbiorniki wodne, rzeki i jeziora czy stawy może być śmiertelnie niebezpieczne. Lód na naturalnych zbiornikach wodnych nie wszędzie jest tej samej grubości. Nawet, gdy temperatura na zewnątrz jest niska, nie możemy się czuć pewnie. Policjanci przypominają o bezpiecznej alternatywnie - sztucznych miejskich lodowisk.

Więcej o:
Komentarze (20)
Dwóch 15-latków utknęło na lodzie. "Lód zaczął trzeszczeć i pękać pod ich nogami"
Zaloguj się
 • kar.as

  Oceniono 17 razy 17

  Głowę dam, że już nigdy nawet się nie zbliżają do jakiejkolwiek sadzawki nawet. Żaden wpier..dal nie działa tak dobrze, jak doświadczenie czegoś mrożącego krew w żyłach.

 • miodowocytrynowa

  Oceniono 13 razy 13

  To to w Warszawie było? A wczoraj w " Wydarzeniach" Polsatu powiedziano, że w Giżycku i pokazano te same zdjęcia co powyżej. Nawet się dziwiłam, gdzie w Giżycku nad jeziorem takie bloki stoją.

 • izarider

  Oceniono 24 razy 6

  Brak mi słów. A niech gó...arze teraz odpracowują wartość akcji policji i strażaków, sprzątając ulice przez miesiąc po szkole. Nigdy więcej nie wleźliby już na żądne lód...

 • acototak

  Oceniono 2 razy 2

  "W poniedziałek około godziny 18 policjanci zostali zawiadomieni, że na środku stawu " - czyli za 4,5h

 • dd12345

  Oceniono 2 razy 2

  A bo to są skutki tylko ZAKAZÓW. W "młodych latach moich" w szkole uczono o niebezpieczeństwie wchodzenia na lód. Ale też i o sposobach zachowań w sytuacji alarmowej. To, że trzeba się od razu położyć, żeby zwiększyć powierzchnię kontaktu z lodem - było oczywiste. Że należy się delikatnie wyczołgać, że jeśli kogoś ratujemy to podajemy długi kij itp. Same zakazy nie wystarczą.

 • cell1313

  Oceniono 1 raz 1

  wwwkonopiafarmacjapl - wiadomości medyczna marihuana

 • justas32

  Oceniono 5 razy 1

  Chcieli zdobyć Nagrodę Darwina - a służby zniszczyły im sławę ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX