Na przystankach i słupach w Warszawie zawisły dziecięce kurtki. To nietypowa akcja pana Marcina

Na przystankach i słupach w Warszawie rozwieszono dziecięce kurtki. To pomysł pana Marcina, który chce w ten sposób pomóc potrzebującym rodzinom. "Rozgrzejmy serca dzieci" - pisze mężczyzna, zachęcając innych do przyłączenia się do pozytywnej akcji.

"Jeżeli masz niepotrzebną kurtkę lub chcesz ofiarować nową dla dziecka, któremu jest teraz zimno, to przyłącz się do mojej akcji. Rozgrzejmy serca dzieci" - napisał na Facebooku pan Marcin, który w ten sposób postanowił pomóc dzieciom z biedniejszych rodzin. 

Zimowe kurtki czekają na przystankach. "Rozgrzejmy serca dzieci"

We wpisie, który został udostępniony już kilkadziesiąt razy, mężczyzna zamieścił  zdjęcia kilkudziesięciu kurtek, które rozwiesił w różnych częściach Warszawy - między innymi w Śródmieściu, na Woli, Muranowie i Bemowie. Do każdej z nich przykleił zdjęcie z podpisem: "Jeżeli Twojemu dziecku jest zimno, a brak mu ciepłego ubrania, ta kurtka jest właśnie dla niego. Niech je ogrzeje w zimne dni". Każda z kurtek jest osłonięta foliowym pokrowcem.

Pan Marcin przy każdej z kurtek zostawił też swój numer telefonu. Jak informuje, niektóre osoby, które skorzystały z pomocy, wysłały mu wiadomości z podziękowaniami. Zgłasza się też do niego coraz więcej mieszkańców Warszawy, które chcą się włączyć do akcji.

Skąd pomysł na inicjatywę?

Kilka dni temu w okolicach Dworca Centralnego zobaczyłem bardzo skąpo ubranego, mniej więcej 8-letniego chłopca. Widać było, że marzł. Pomyślałem, że to mogłoby być moje dziecko i poczułem potrzebę, żeby coś z tym zrobić

- tłumaczy mężczyzna w rozmowie z portalem mamadu.pl. Jak dodał, do inicjatywy zaangażował znajomych z pracy. Wspólnie kupują kurtki na wyprzedażach, a następnie wywieszają je na ulicach. Do akcji zachęcają innych.

Pomysł pana Marcina to kolejny przykład na to, że inicjatywy dzielenia się ubraniami z potrzebującymi są w Polsce coraz bardziej popularne. Jakiś czas temu kurtki dla bezdomnych zawisły na drzewach w Świdnicy. Akcję zapoczątkowała jedna z mieszkanek miasta, która utworzyła na Facebooku wydarzenie "otulamy drzewa dla bezdomnych". Jak tłumaczyła w rozmowie z wrocławską "Gazetą Wyborczą", gdy  spotkała się z taką inicjatywą podczas wizyty w Turcji, postanowiła zorganizować podobną we własnym mieście. Wkrótce do akcji dołączyli mieszkańcy Konina, Poznania, Bydgoszczy i Tychów. 

Więcej o:
Komentarze (65)
Na przystankach i słupach w Warszawie zawisły dziecięce kurtki. To nietypowa akcja pana Marcina
Zaloguj się
 • mppmpp

  Oceniono 74 razy 42

  Szczytny cel. Szacunek.
  Jednakże, po wprowadzeniu 500+, nie powinno już być ani głodnych dzieci ani marznących. Jeśli takie są, to znaczy że rodzice nie nadają się na takowych. I tutaj powinno zadziałać państwo, a nie odbierać dzieci kobiecie na wózku czy otyłej, ale zaradnej życiowo. Pozdrawiam!

 • racetam

  Oceniono 34 razy 24

  Niestety z doświadczenia wiem, że po rzeczy za darmo, zgłaszają się allegrowicze i olxowcy

 • bratjolki

  Oceniono 31 razy 23

  Działanie POTRZEBNE ale niestety nie najlepsze podejście.
  Widzieliście państwo "wigilie" dla mieszkańców jakiegoś miasta w Polsce - nie pomnę już gdzie.
  Ładnie zastawiony stół na rynku, mnóstwo nspojow soków, ciasteczek etc. A potem napad szarańczy pazernych staruch i amatorów "za daaaarmo"
  Wszystko zginęło w przepastnych siatach i zdemolowany stół na pustym rynku.
  Hej Bóg się rodzi moc truchleje !
  Nie w tym świecie. Nie u nas. Jeszcze nie.
  Wiec co zacny ten pan mógłby zrobić?
  Może jak ze strzykawkami. Dyskretne miejsce. Może bus z młodą załogą.
  Przychodzi klient, dziecko z matką nie wąsacz co to " tylko dla wnuka".
  Zostawiamy te kurtkę co już nie wystarcza by dostać te adekwatną do wieku i rozmiaru. Jak ktoś potrzebuje to pójdzie.
  A dla pana z pomysłem - respekt.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 31 razy 17

  Brawo! Piękna inicjatywa,nie można nie podjąć jej we wszystkich miastach.

 • Kasia M

  Oceniono 22 razy 16

  Jak ktos może pisać ze nie ma biednych ,(no nie powinno ich być)ale niestety ostatnio pokazywali pana co żył w rozwalonej kamienicy z zarwanym dachem ,bez pieca szok środek europy a my jak małpy na drzewach lub orangutany w wyscigu do koryta nie widzimy tych słabszych!!!!

 • motyw4

  Oceniono 41 razy 9

  Nie po to panujący nam rząd wprowadził 500+ żeby teraz jakieś dziecko nie miało w co się ubrać!!! To jest 6 tys. PLN rocznie na jedno! za to można pierdyliony kurtek kupić!

 • jan.go

  Oceniono 13 razy 7

  Widziałem taką akcję nw Węgrzech Tam to chwyciło

 • tow.anton.maciorow

  Oceniono 18 razy 6

  Jak zwykle wolactwo wypełzło z kruchty i rzyga jadem.

 • deco.derr

  Oceniono 22 razy 4

  Skoncz ysie koniunktura dmuchana 500+ to na ulicach kurtki beda dzieciom sciagac z grzbietow a nie dawac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX