Komentarze (139)
Hulajnogi na minuty leżą gdzie popadnie. "Są ciche i niebezpieczne", "nie da się przejść"
Zaloguj się
 • Bernard Boksa

  Oceniono 116 razy 94

  Korzystałem z hulajnogi we Włoszech, w Hiszpanii i tydzień temu w Paryzu i tam nie ma problemu. W związku z tym stwierdzam że problemem nie jest hulajnoga czy inny sprzęt tylko problemem jest społeczeństwo które niestety nie dorośli do tego rodzaju udogodnień. Bo jak to innaczej wytłumaczyć nam przeszkadza i same problemy widzimy a na zachodzie to dodatek ułatwiający życie.

 • burek_polny

  Oceniono 91 razy 65

  Zmiana przepisow nie zmieni chamskiej natury tego narodu.

 • carolina_reaper

  Oceniono 69 razy 31

  Chodnik powinien sluzyc do chodzenia i tu nie powinno byc zadnych wyjatkow.

 • flyer

  Oceniono 31 razy 21

  Po pierwsze przepis definiujący pieszego pochodzi bodajże z przepisów z 1983 [niedawno szukałem, ale nie chce mi się znów szukać], gdzie o jakichkolwiek hulajnogach nie ma mowy i nie można też powiedzieć, że ustawodawca nie znał takiego pojazdu. Skoro nie ma wymienionej hulajnogi, to nie może się ona teoretycznie poruszać po drogach publicznych, z tym że KD pod pojęciem drogi rozumie też chodnik. Najbliżej jej do drogi rowerowej, ale w wydaniu klasycznym.
  Po drugie hulajnogi elektryczne są za ciężkie, żeby poruszać się w sposób klasyczny, czyli przez odpychanie, nie mają też silnika działającego na zasadzie "wspomagania", więc podpadają pod kodeksową definicję motoroweru z silnikiem elektrycznym, który nie może się poruszać po chodnikach. I nie ma naprawdę celu udowadnianie, że nie ma tego czy owego w porównaniu do dopuszczonych do ruchu motorowerów, bo w ten sposób wystarczy w klasycznym motorowerze wymontować jakąś część niezbędną do poruszania się po jezdni, żeby udowadniać, że "to jest pieszy". ;>

 • maryjanek66

  Oceniono 27 razy 19

  prawo nigdy do końca szczegółow życia nie ureguluje, jak społeczeństwo jest chamskie to są problemy. Zachowania ludzkie regulują normy kulturowe

 • glemp1

  Oceniono 17 razy 17

  W Moskwie złożoną hulajnogę (dzięki temu zajmują mało miejsca) pobiera się ze stojaka. Po skończonej jeżdzie należy ją złożyć i odstawić na jeden z wielu stojaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX