65-latek pobity na śmierć podczas imprezy urodzinowej przez kolegę. Sprawca użył metalowej rurki

Policja poinformowała, że impreza urodzinowa, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Śródmieściu, skończyła się tragicznie. 65-latek został pobity na śmierć metalową rurką.

Do zdarzenia doszło 21 stycznia w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Nowolipki w warszawskim Śródmieściu. Policję zawiadomił jeden z uczestników imprezy. 

Śródmieście. 65-latek pobity na śmierć

Mężczyzna, który zadzwonił na policję, był świadkiem zdarzenia, do którego doszło podczas przyjęcia urodzinowego. Z jego relacji wynika, że w pewnym momencie między 65-letnim mężczyzną a jego 32-letnim kolegą doszło do sprzeczki. Młodszy z nich przeszedł do rękoczynów. Zaczął okładać starszego metalową rurką. Świadek powiadomił policję chwilę po całym zajściu, powiedział, że 65-latek nie daje znaku życia. Po przyjeździe służb okazało się, że mężczyzna nie żyje. 

Policja od razu przystąpiła do akcji. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać 32-letniego Piotra S. Dodatkowo w trawie nieopodal kamienicy, w której doszło do zbrodni, znaleziono także stalową rurkę, którą najprawdopodobniej zadano śmiertelny cios. 

Śródmiejska policja informuje, że zabezpieczono już wszystkie ślady w mieszkaniu oraz przesłuchano sąsiadów, zabezpieczono także nagranie z monitoringu. Dzięki materiałowi dowodowemu prokuratura mogła postawić 32-latkowi zarzuty. Piotra S. oskarżono o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi mu do 10 lat więzienia. 

Jak podaje se.pl, zamordowany mężczyzna to Dymentiusz R. Sąsiedzi mówią o nim, że był cichy i spokojny, ale lubił zaglądać do kieliszka. Często zapraszał do swojego mieszkania kolegów, gdzie wspólnie imprezowali. Nadkomisarz Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji tłumaczy, że Dymentiusz R. zaprosił do siebie mężczyzn, ponieważ jeden z nich miał tego dnia urodziny.

Więcej o:
Komentarze (29)
65-latek pobity na śmierć podczas imprezy urodzinowej. Sprawca użył metalowej rurki
Zaloguj się
 • vinogradoff

  Oceniono 15 razy 13

  Pobicie metalowa rurka to Morderstwo a nie pobicie ze skutkiem smiertelnym. A moze pobicie NOZEM skutkujace smierc Pobitego to tez tylko pobicie ze skutkeim smiertelnym a nie Zabojstwo?

 • nowekonto1234

  Oceniono 6 razy 6

  Jeśli ktoś kogoś bije i przypadkowo zadaje pięścią cios, który powoduje śmierć pobitego, to jest to pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Uderzanie kogoś po głowie metalową rurką aż przestanie się ruszać, to nie jest pobicie ze skutkiem śmiertelnym tylko zabójstwo. Nawet osoba o niskiej inteligencji wie, że metalową rurką można zabić. Tak więc prokurator do wymiany

 • cozarro

  Oceniono 5 razy 5

  Mogłoby być jeszcze lepiej "Podczas imprezy urodzinowej przez kolegę pobity 65-latek na śmierć." Brawa dla układającego ten nagłówek.

 • adam9620

  Oceniono 5 razy 5

  Czytacie swoje tytuły?
  "65-latek pobity na śmierć podczas imprezy urodzinowej przez kolegę"

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 4

  Na tym polega równowaga demograficzna. Tego samego dnia rodzi się kilku nowych obywateli, więc i kilku innych musi umrzeć. W tym przypadku wygrali sąsiedzi, bo jednej meliny w budynku mniej.
  No chyba że Urząd Miasta przydzieli zwolniony lokal następnemu lumpowi, bo mieszkania komunalne na Muranowie, do zbyt atrakcyjnych nie należą :-)

 • respons

  Oceniono 3 razy 3

  Ktoś kogoś zabił metalową rurką.
  Dostanie najwyżej 10 lat. Po kilku może wyjść za dobre sprawowanie.
  To jest polska sprawiedliwość i efektywność karania.

 • magdalenaelkot

  Oceniono 3 razy 3

  blagam! zrobcie korekte naglowka bo az oczy bola !

 • eosh

  Oceniono 2 razy 2

  PRZYJĘCIE urodzinowe hahahaha. Facet był po prostu menelem, wyglądającym jak bezdomny, żebrzącym o pieniądze i chodzącym non stop w tym samym brudnym, śmierdzącym ubraniu, a dziennikarz pisze, że do pobicia doszło podczas PRZYJĘCIA urodzinowego. Padłam ;D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX