Rafał Trzaskowski dał rzecznikowi reprymendę. Kamil Dąbrowa nie będzie już pisał o "nawilżaniu"

Rafał Trzaskowski skomentował działalność rzecznika ratusza na Twitterze. Kamil Dąbrowa pozwalał tam sobie na bardzo swobodne wpisy.

Rafał Trzaskowski był we wtorek gościem Radia Zet. Komentował nie tylko głośną sprawę wieżowców, które chciało budować PiS w Warszawie, ale także obecność nowego rzecznika warszawskiego ratusza Kamila Dąbrowy (został nim po wygranych przez Trzaskowskiego wyborach) w mediach społecznościowych. Ostatnio zwrócono uwagę na bardzo swobodny styl, w którym nowy rzecznik się tam wypowiada. 

Rafał Trzaskowski dał Kamilowi Dąbrowie reprymendę

Rafał Trzaskowski powiedział, że jest zadowolony z pracy rzecznika, ale kwestia jego sposobu pisania w mediach społecznościowych pozostawia nieco do życzenia

Rozmawialiśmy na temat jego sposobu pisania na prywatnym Twitterze. To nie jest poetyka, która odpowiada wszystkim. Nie wszyscy to rozumieją. Tam nie ma miejsca na zaczepki i sarkazm

- powiedział Rafał Trzaskowski. 

Chodziło m.in. o wpis "Bartek, a ty jeszcze nawilżasz czy już nie?", który Kamil Dąbrowa skierował do byłego rzecznika Ministerstwa Sportu Bartosza Zbroi na Twitterze. Chodziło o nawiązanie do słów Zbroi o "nawilżaniu" Jarosława Kaczyńskiego", po których rzecznik prawdopodobnie stracił pracę. Dzień później przeprosił i złożył rezygnację. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Tutaj nie ma miejsca na zaczepki i sarkazm. Tego nikt nie rozumie

- powiedział Trzaskowski. 

Dodał również, że Kamil Dąbrowa zapewnił go, że takie wpisy nie będą pojawiać się już w jego mediach społecznościowych. Miał przyznać prezydentowi rację, że pisanie tego typu komentarzy nie przystoi rzecznikowi warszawskiego ratusza.

Rafał Trzaskowski skomentował również, że doniesienia o tym, że konkurs na stanowisko rzecznika Urzędu Miasta st. Warszawy miał być ustawiony. - Bzdura - powiedział krótko prezydent stolicy. 

Zobacz także: Ratusz ukrywa, kto konkurował z Kamilem Dąbrową, każe czekać dwa miesiące. "To skomplikowana sprawa"

Więcej o:
Komentarze (53)
Rafał Trzaskowski dał rzecznikowi reprymendę. Kamil Dąbrowa nie będzie już pisał o "nawilżaniu"
Zaloguj się
 • zawszedak111

  Oceniono 12 razy 10

  "Rafał Trzaskowski skomentował również, że doniesienia o tym, że konkurs na stanowisko rzecznika Urzędu Miasta st. Warszawy miał być ustawiony."
  RedaCHtorze as, a może by tak pisać po polsku!? - "Rafał Trzaskowski skomentował również doniesienia o tym, że konkurs na stanowisko rzecznika Urzędu Miasta st. Warszawy miał być ustawiony.".

 • mm0427

  Oceniono 21 razy 7

  Widziałam niedawno pana Dąbrowę w onet rano. Ton w jakim mówil o swoim stanowisku, styl odpowiedzi, wyrażenia typu "przecież to oczywiste" pokazywaly, że nie nadaje się do eoli rzecznika. Inna sprawa to tono czym nareszcie zaczyna sie mówić - rola dziennikarzy a demojracja. Z roli bezpiecznika, dziennikarze stali się waznym elementem odpornosciowym chroniącym panujący układ władzy przed "infekcją" grożącą zmianą graczy. Gdzie tu jest demorkacja?

 • nr_5

  Oceniono 10 razy 6

  Co sie ten Trzaskowski czepia, pisanie komentarzy o nawilzaniu jak najbardziej przystoi rzecznikowi warszawskiego ratusza.

 • flemming

  Oceniono 8 razy 6

  A ja sie pytam o los niejakiego Trybusia z Muzeum Warszawy. Na czym polega jego zawieszenie na miesiąc? Przychodzi do pracy ? A jak nie przychodzi, to czy dostanie pensję? A jak przychodzi, to co robi? Sprząta w muzeum? A co z jego dyrektorką Nekandą Trepką? Panie rzeczniku, proszę o odpowiedź.

 • kontonagazeta001

  Oceniono 18 razy 6

  Pamiętam jak szukaliśmy rzecznika do firmy - miał to być ktoś (chętnie dziennikarz) o sympatycznym, neutralnym wyglądzie, bez "obciążeń" (czyli bez kontrowersyjnych zachowań, wpisów), kto bez zabarwień ideologicznych zwyczajnie będzie informował o faktach, nowościach i trudnych sprawach (szykowaliśmy się wtedy do fuzji firm, miały być zwolnienia - dla akcjonariuszy dobrze, dla pracowników - źle). Padło na panią w średnim wieku (byłą dziennikarkę) i wybór był super.
  Dąbrowa jest zaprzeczeniem, wyrazisty, ideologiczny, zbyt intelektualny. Czy jego samego będzie satysfakcjonowało mówienie o awariach wodociągów, malowaniu pasów, tłumaczeniu się z opóźnień remontów i in, prozaicznych spraw? Bez ideologii, bez eksponowania siebie, będąc atakowanym przez np. niezadowolonych mieszkańców. Nie przekonuje mnie ten wybór.

 • fajny_zajety

  Oceniono 8 razy 4

  W Polsce tak właśnie wygląda dziennikarswo ... Kto zapłaci w tą stronę się komentuje. Włodzimierza Zientarski dziennikarz samochodowy reklamuje Toyote, Kamil Dąbrowa zatrudnia się w PO i dalej twierdzi ,ze jest dziennikarzem.. Powinno się zmienić przepisy i każdy dziennikarz powinien przed komentarzem powiedzieć kto go opłaca TVP, TVN , czy jakaś inna firma bo o rzetelnych i bezstronnych informacjach to już dawno w Polsce można zapomnieć.

 • benia_b

  Oceniono 14 razy 4

  Jeśli ten gostek był najgorszym komentatorem w szkle, to jakim może być rzecznikiem Trzaskowskiego?

 • typowynazista

  Oceniono 6 razy 4

  Dziękuję Trzaskowskiemu, że jednak zareagował. Ten styl wypowiedzi nie reprezentował miasta dobrze - a tym jest właśnie rzecznik: reprezentantem miasta. Słusznie, że tylko dał reprymendę i rzecznik równie słusznie wypowiedział się w stylu jakiego oczekuje się od rzecznika: "Przyznał prezydentowi rację, że takie słowa nie przystroją stanowisku jakim jest rzecznik warszawskiego ratusza."

  Nie cenię obecnej ekipy rządzącej Warszawą, ale dobre decyzje trzeba eksponować i chwalić - niezależnie od tego jakiej opcji ludzie je podejmują.

 • maryjanek66

  Oceniono 24 razy 4

  Dąbrowa tak się nadaje na rzecznika prasowego Warszawy, jak Misiewicz na rzecznika MON

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX