Smog dusi Warszawę. Normy przekroczone we wszystkich dzielnicach, ratusz rozsyła ostrzeżenia

W niedzielę w całej Warszawie jakość powietrza jest bardzo zła. Ratusz rozsyła smsy z ostrzeżeniem przed smogiem i radzi, żeby mieszkańcy unikali przebywania na zewnątrz. "Jeśli sytuacja meteorologiczna nie ulegnie zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć warszawski poziom alarmowania" - czytamy w komunikacie miasta.

Wysoki poziom zanieczyszczeń utrzymuje się w niedzielę we wszystkich dzielnicach Warszawy. Najgorzej jest na Mokotowie, Ursynowie, Gocławiu, Targówku i Żoliborzu - tam stacje pomiarowe notują "bardzo duże" stężenie zanieczyszczeń powietrza (najwyższy, czwarty stopień według norm Warszawskiego Indeksu Powietrza). W pozostałych dzielnicach Warszawy obowiązuje czerwony alert, który oznacza, że mieszkańcy powinni unikać przebywania na zewnątrz.

Smog w Warszawie. Ostrzeżenia od ratusza

Ze względu na bardzo wysokie stężenie zanieczyszczeń ratusz rozesłał do mieszkańców ostrzeżenia przed smogiem (otrzymały je osoby, które mają zainstalowaną aplikację miasta 19115).

"W Warszawie notuje się wysokie stężenie pyłu zawieszonego PM 10. Jeśli sytuacja meteorologiczna nie ulegnie zmianie, dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM 10 może przekroczyć dziś (27.01.2019 r.) warszawski poziom alarmowania (100 μg/m3)" - czytamy w rozesłanym do mieszkańców komunikacie.

Miasto radzi, by mieszkańcy unikali przebywania na dworze, nie wietrzyli pomieszczeń, nie palili w komunikach, zrezygnowali z aktywności fizycznej i przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej

Z prognozy Warszawskiego Indeksu Powietrza wynika, że bardzo wysoki poziom zanieczyszczeń utrzyma się także w poniedziałek 28 stycznia.

Więcej o:
Komentarze (97)
Smog Warszawa. Normy przekroczone we wszystkich dzielnicach, ratusz rozsyła ostrzeżenia
Zaloguj się
 • van_norden

  Oceniono 31 razy 23

  "i przesiedli się z samochodów do komunikacji miejskiej" czyli: stójcie na przystankach i wdychajcie ten syf

 • siwywaldi

  Oceniono 13 razy 11

  He, he...
  Jutro trzeba iść do pracy, więc NIKT nie będzie się wygłupiał z ostrzeżeniami typu: "zostańcie w domach". :-))

 • lovepeacemusic

  Oceniono 21 razy 11

  Drodzy warszawiacy, likwidujcie piece i kominki. Pozdrowienia z centrum Krakowa, gdzie mapa na zielono, ale obwarzanek naokoło już się ujawnia i zaciska krąg.

 • lemingoza123

  Oceniono 18 razy 8

  Smog w niedziele?
  Zapewne na złość te wstrętne pissowce swoimi starymi Dyzlami do stołecznych kościołów tak intensywnie od rana jeżdżajo.

 • marykownow

  Oceniono 7 razy 7

  Niedziela, to niezbyt dużo samochodów, czyli znów palenie byle czym i zabudowanie korytarze powietrznych przez deweloperów. I co teraz miasto zamierza zrobić?

 • tomek_pb2

  Oceniono 11 razy 7

  Smog co dziennie dusi mieszkańców Katowic i nikt się tym nie tylko nie przejmuje, ale nawet tego nie mierzy. W całych Katowicach i w całym GUSowskim podregionie Katowice jest tylko jedna stacja, która podaje on line "air quality index". I chociaż jest ona położona w dość korzystnym miejscu, bo dość wysoko, po zachodniej stronie miasta, na wschód od lasów, na osiedlu (Witosa) bez pieców itp niskiej emisji, to ma prawie zawsze najgorsze wyniki w Polsce i zawsze najgorsze wyniki na Śląsku. Np w sobotę późnym wieczorem index PM2.5 wynosił tam 170, podczas gdy w Warszawie najgorzej było przy Marszałkowskie PM2.5=157. Nie bez przyczyny mieszkańcy podregionu katowickiego żyją najkrócej w Polsce tj ok 3-4 lat krócej niż Warszawiacy i ponad 2 lata krócej niż mieszkańcy sąsiednich Tychów czy Gliwic.

 • margeralt

  Oceniono 17 razy 7

  Nie wychodzić z domu.... A co do mieszkań dostarczane jest powietrze z Mazur??? Jak poważni ( wydawałoby się) ludzie mogą pisać takie idiotyzmy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX