Wykorzystywali moment zadumy i okradali wiernych w kościołach. Zrabowali tak 26 tys. złotych

Policja z warszawskiego Śródmieścia zatrzymała dwie osoby podejrzane o okradanie wiernych w kościołach. Wykorzystywali ich zadumę i zabierali cenne przedmioty. Obrabowali w ten sposób 28 osób.

33-letnia Sylwia L. i 26-letni Michał B. zostali zatrzymani przez śródmiejską policję. Są oskarżani o kradzież 26 tysięcy złotych. Wszystkiego dokonali w warszawskich kościołach. 

Śródmieście. Korzystali z zadumy i okradali wiernych

Jakiś czas temu w komendzie policji na ul. Wilczej zaczęły się zjawiać osoby, które informowały, że zostały okradzione w kościele na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Ginęły im portfele, karty płatnicze, gotówka. W sumie poszkodowanych było aż 28 osób. 

Policja rozpoczęła śledztwo. Po kilku miesiącach udało się ustalić, że za kradzieże w kościele mogą być odpowiedzialni Sylwia L. i Michała B. To właśnie oni upodobali sobie żerowanie w kościołach na Krakowskim Przedmieściu - wiedzieli, że odwiedza je wielu turystów. Wykorzystywali moment zadumy i modlitwy swoich ofiar i kradli pozostawione bez opieki torebki. Szacuje się, że ofiary straciły w ten sposób ok. 26 tys. złotych.

Łupem złodziei padło wszystko to, co przedstawiało jakąkolwiek wartość i co można było później łatwo i szybko sprzedać. Zabierali również karty płatnicze, którymi później płacili za zakupy. To właśnie przez nie złodzieje wpadli - po analizie monitoringu ze sklepów, które odwiedzali z kradzionymi kartami, udało się ustalić, kim są. 

Mężczyzna i kobieta usłyszeli już zarzuty. Za kradzieże, których się dopuścili grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Śródmiejska policja apeluje również, aby osoby, które zostały okradzione w podobny sposób, proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji przy ul. Wilczej 21 w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (13)
Wykorzystywali moment zadumy i okradali wiernych w kościołach. Zrabowali tak 26 tys. złotych
Zaloguj się
 • roro1000000

  Oceniono 13 razy 9

  to nie żaden 'memonet zadumy' tylko takie odrętwienie i otępienie letargiczne..wiem bo sam kiedys byłem do tego przymuszany..

 • adigi

  Oceniono 27 razy 9

  pasibrzuchy oskubały wiernych zadumanych i otumanionych na większe sumy i nikt tego nie zgłasza na policję a tu portfel i wielkie halo.

 • pokon

  Oceniono 7 razy 7

  Uprzedzili księży?

 • pochwist

  Oceniono 12 razy 6

  moment zadumy hahahahahhaha, ktoś w tym kraju chodzi do kościoła żeby się zadumać? I nad czym tam tak dumali, jakie wnioski z tego zadumania wyciągnęli. Do kościoła się chodzi jednoczyć się w nienawiści a nie dumać.

 • nalesniku

  Oceniono 17 razy 5

  to są tajnos agentos łojca dyrektora vel ryrdzol, działają w całej kaczej krainie

 • cezar85

  Oceniono 19 razy 5

  bez koloratek, wyglądają zupełnie jak my

  no i ta suma...

  zaraz się dowiemy, że pis'owskie SKOK'i ukradły Polakom trzy złote

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 5 razy 3

  Nie kradnij! Kościół nie lubi konkurencji!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 4 razy 2

  Gdy rozmawiasz z Panem - trzymaj się za kieszeń...

 • loneman

  Oceniono 1 raz -1

  Przeciwnicy Wosp mysleli, ze organizuja zbiorke "dobroczynna" - miala wspomoc ich jako tych "potrzebujacych" 🤢😏🙃

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX