Niespodziewany skutek reformy edukacji. Warszawskie szkoły ponadpodstawowe ograniczą lekcje religii

Reforma edukacji przyniosła w Warszawie niespodziewany skutek - ograniczenie ilości lekcji w szkołach. Wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że dotyczy to placówek, które będą miały kłopot z zapewnieniem odpowiednich warunków do nauki dla uczniów.

Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy, poinformowała właśnie za pośrednictwem Facebooka, że w przyszłym roku warszawskie szkoły ponadpodstawowe będą miały możliwość ograniczenia ilości lekcji religii w klasach pierwszych. 

Uczniowie z Warszawy będą mieli mniej religii w szkole

To niespodziewany rezultat reformy edukacji, która doprowadziła do tzw. "podwójnego rocznika". Oznacza to, że w przyszłym roku szkolnym do szkół ponadpodstawowych w Warszawie zamiast 19 tysięcy przyjdzie prawie 44 tysiące uczniów. Oczywistym jest zatem, że placówki będą miały problem z zapewnieniem im odpowiednich warunków. 

Władze miasta szukają rozwiązań tam, gdzie to możliwe. Jedno zauważono w lekcjach religii. Wiceprezydent Kaznowska napisała na Facebooku, że wystąpiła do warszawskich dostojników kościelnych z prośbą o możliwość zmniejszenia liczby godzin religii w klasach pierwszych do jednej tygodniowo. 

Kardynał Kazimierz Nycz oraz biskup Diecezji Warszawsko-Praskiej Romuald Kamiński rozpatrzyli tę prośbę pozytywnie. Renata Kaznowska została również zapewniona, że każdy wniosek dyrektora szkoły, który boryka się z problemem braku miejsca dla uczniów, zostanie rozpatrzony pozytywnie.

Oznacza to, że w roku szkolnym 2019/2020 część uczniów szkół ponadpodstawowych w Warszawie będzie miała tylko jedną lekcję religii w tygodniu.

Więcej o:
Komentarze (61)
Niespodziewany skutek reformy edukacji. Warszawskie szkoły ponadpodstawowe ograniczą lekcje religii
Zaloguj się
 • ciekawamarija

  Oceniono 68 razy 66

  W ogóle nie powinno ich być w szkołach

 • eclipse23

  Oceniono 59 razy 51

  Religijny gnój i pasożytnictwo., a bydlęta klękają, jedzą z ręki i płacą

 • efkajot

  Oceniono 50 razy 48

  Ciekawe tylko czy pensje księzulków też ograniczą.A tych obrazów to tam jeszcze mało?Do kościołow z religią .I to jak najszybciej.

 • e-mil-kot

  Oceniono 49 razy 47

  To jest bardzo dobra okazja, żeby lekcje religii przestały się w ogóle odbywać na terenie szkół ponadpodstawowych. I jeśli to się uda, będzie to jedyny maleńki pozytywny efekt deformy edukacji,
  Nastolatki to nie siedmiolatki, potrafią się przemieszczać, nie muszą mieć religii w zatłoczonej szkole.
  To jest w ogóle dobra okazja, żeby podyskutować z krk na ten temat, choć już widzę ich entuzjazm :D
  W wyniku deformy edukacji szkoły są przepełnione, trzeba dzieciom zapewnić możliwość nauki w godziwych warunkach. Krk mógłby się wykazać większą troską o nasze pociechy, żeby nie musiały chodzić do szkoły na zmiany, zaczynać o 7:00 lub kończyć po 17:00. Czyż nie leży im dobro małych owieczek na sercu?

 • wujekdolf

  Oceniono 51 razy 45

  mały krok dla człowieka... a jakże w dobrym kierunku :)

 • agab51

  Oceniono 42 razy 40

  W szkole w ogóle nie powinno być religii.

 • grap244

  Oceniono 40 razy 40

  To są aż dwie lekcje religii w tygodniu? To skandal, ja chodziłam na religię do kościoła raz w tygodniu.To się nazywa skok na kasę państwową.Czy księża już się nie zajmują Bogiem tylko zarabianie pieniędzy.

 • j.an

  Oceniono 38 razy 38

  Proszę popatrzyć na ścianę na miejscu centralnym krzyż a obok dopiero godło Państwa Polskiego.W kościele nie widziałem aby była flaga lub godło państwowe pomimo,że kościoły są na terenie Polski.

 • kotecka1

  Oceniono 35 razy 35

  "Robimy wszystko, by zapewnić młodzieży odpowiednie warunki do nauki, dlatego zwróciłam się do Jego Eminencji Kardynała Kazimierza Nycza oraz do Biskupa Diecezji Warszawsko-Praskiej Romualda Kamińskiego z prośbą o możliwość zmniejszenia liczby godzin religii w klasach pierwszych do jednej w tygodniu".
  Z prośbą?, może jeszcze na kolanach, bo co by było jakby nie wyraził zgody?. A może Pani minister powinna poinformować okupanta, że za zezwolenie korzystania z placówek szkolnych od tej chwili kościół będzie płacić za każdą godzinę za szerzenie "ewangelizacji" której szerzenie jest ustawowym obowiązkiem kościoła w kościele a nie pobierać od Państwa pieniędzy za korzystanie z placówek szkolnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX