Dziwna kradzież w bloku na Ursynowie. Mieszkańcy nie mogą korzystać z windy, bo zabrano panele

Mieszkańcy bloku przy al. Komisji Edukacji Narodowej na Ursynowie zauważyli, że z ich klatki zniknęły prawie wszystkich panele kontrolne wind. Są zdziwieni, ale okazuje się, że taka kradzież mogła przynieść złodziejom nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych zysku.

Z bloku na warszawskim Ursynowie zniknęły panele dotykowe kontrolujące dwie znajdujące się tam windy. Mieszkańcy są w szoku, bo nie wiedzieli, że złodziejom takie urządzenia mogą się "przydać". 

Ursynów. Złodzieje ukradli panele przy windach

O sprawie jako pierwszy poinformował portal Haloursynów.pl. W 10-piętrowym bloku przy al. Komisji Edukacji Narodowej zniknęły prawie wszystkie panele dotykowe przy windach. Uchowały się tylko te na parterze. Możliwe, że złodzieje obawiali się, iż tam zostaną zauważeni. 

Kradzież potwierdza komenda policji na Ursynowie. Jej rzecznik, asp. sztab. Robert Koniuszy, mówi, że zgłoszenie wpłynęło w sobotę i chodzi o 20 paneli kontrolnych, których wartość wyceniono na około 30 tys. złotych. Trwa śledztwo, które ma ustalić sprawców. 

Pracownica firmy "Winda" zajmującej się obsługą i konserwacją dźwigów osobowych mówi, że to bardzo dziwna kradzież. W rozmowie z portalem przyznaje, że pierwszy raz spotkała się z czymś takim. Dodaje, że jest przekonana, że to musiała być kradzież "na zamówienie". W dodatku osoba, która tego dokonała, znała się na tym, co robi.

Mieszkańcy bloku na Ursynowie nie mogą uwierzyć, że to tego doszło. Zwłaszcza, że na klatce schodowej jest monitoring, a budynku pilnuje ochroniarz.  

Więcej o:
Komentarze (28)
Dziwna kradzież w bloku na Ursynowie. Mieszkańcy nie mogą korzystać z windy, bo zabrano panele
Zaloguj się
 • yeronimo

  Oceniono 39 razy 35

  Gratulacje! Dzięki temu artykułowi z pewnością zginie ich teraz dużo więcej!!!

 • spokojniesiezmiescisz

  Oceniono 25 razy 21

  Jak znam życie, monitoring nie działa od miesiecy (nie było kasy na naprawę) a ochroniarz spał. Dziękuję za uwagę.

 • wichura

  Oceniono 7 razy 7

  Wydaje mi się, że rynek na tego typu urządzenia jest dość płytki. Poza tym chyba mają numery seryjne? No to sprawdzić kilka(naście) inwestycji w najbliższych miesiącach oraz... numery urządzeń, jakie zamontowane zostaną w ramach remontu ;)
  Chyba, że to takie ćwoki i degeneraci ukradli, że dla 100 zł na złomie spowodowali strat na 30k PLN?

 • aldo666

  Oceniono 9 razy 7

  złapać i wrzucić do szybu

 • Amficelias żararaka

  Oceniono 4 razy 4

  Ojtam ojtam panele niedługo ukradną całą kabinę gdzie zapewne będzie ich z dziesięciu mieszkało!!

 • six_a

  Oceniono 6 razy 4

  do odebrania jutro na złomowisku.

 • moriach

  Oceniono 1 raz 1

  I co z tego, że jest monitoring i ochroniarz jak zapewne kamery są tylko przy drzwiach wejściowych. Do mieszkańców przychodzą goście, więc to nic dziwnego, że ochrona nie zna choćby z widzenia wszystkich wchodzących do klatki. Weszli, przejechali się po piętrach i wyszli. Zapewne z dużą torbą zakupową albo sportową.
  Mi kiedyś buchnęli z pod drzwi mieszkania rower. Oczywiście w budynku ochrona i monitoring. Rower w całości nie opuścił budynku. Musieli go wynieść w częściach po jakimś czasie.

 • sselrats

  Oceniono 7 razy 1

  I kto sie tu dziwi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX