Policyjne bmw zazwyczaj uczestniczy w pościgach. Tym razem pomogło 75-letniej pacjentce

Policjanci z powiatu piaseczyńskiego pomogli w niedzielę uratować życie 75-letniej pacjentki. Prowadzili rutynową kontrolę pojazdów, gdy podszedł do nich lekarz. Potrzebował pilnego pilotażu.

W niedzielę 6 stycznia policjanci ruchu drogowego patrolowali ulice w miejscowości Coniew (powiat piaseczyński). Nie spodziewali się, że ten dzień będzie innych niż wszystkie. 

Piaseczno. Policyjny pilotaż lekarza

Do policjantów - st.sierż. Marlena Majcher i mł. asp. Piotr Szczepański - zgłosił się mężczyzna. Powiedział im, że jest lekarzem i musi pilnie dotrzeć do Warszawy. Został wezwany przez ordynatora jednego z warszawskich szpitali do przeprowadzenia pilnej operacji na 75-letniej pacjentce. Liczyła się każda minuta, a dystans był duży - od Warszawy dzieliło ich 50 kilometrów. 

Na szczęście policjanci byli akurat w nowym bmw, które niedawno zakupiła polska policja. Zazwyczaj wykorzystuje się je do pościgów, tym razem rozpoczęła się jednak walka o życie. Policjanci przeprowadzili pilotaż pojazdu, którym jechał lekarz, z miejscowości Coniew do centrum Warszawy. Dzięki temu lekarzowi udało się dotrzeć na czas i przeprowadzić skomplikowaną operację. 

Mamy satysfakcję że motto „Pomagamy i chronimy” to nie tylko słowa i kierujemy się nim w naszej codziennej służbie

- piszą policjanci na oficjalnej stronie KPP w Piasecznie

Więcej o:
Komentarze (4)
Policyjne bmw zazwyczaj uczestniczy w pościgach. Tym razem pomogło 75-letniej pacjentce
Zaloguj się
 • samochodemwszedzie

  Oceniono 1 raz 1

  I dobrze bo w pościgach to miśki potrafią tylko te rajdowozy rozbijać hehehhe!

 • xpeter1

  Oceniono 1 raz 1

  BRAWO!

 • koment22

  Oceniono 18 razy -12

  Ja też pojutrze jadę do lekarza, a na drogach niebezpiecznie... Jaki jest numer na policję ? Powiem żeby naszykowali radiowóz, będą mnie prowadzić do szpitala.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX