II linia metra. Znamy już wszystkie nazwy stacji. Radni podjęli decyzję w sprawie ostatniej z nich

Znamy już wszystkie nazwy stacji budowanej właśnie II linii metra. Decyzję w sprawie ostatniej z nich Rada Warszawy podjęła podczas ostatniej sesji.

Budowa kolejnych stacji II linii metra w Warszawie trwa. Po ostatniej sesji rady miasta znamy już wszystkie sześć nazw powstających stacji. 

II linia metra. Jak będą nazywały się stacje?

Podczas III sesji Rady m.st. Warszawy radni przyjęli uchwałę, dzięki której techniczna nazwa stacji (C17), budowanej u zbiegu ulic Pratulińskiej i Ossowskiego, została zastąpiona oficjalną - Targówek Mieszkaniowy. Za projektem głosowało 49 radny, czterech było przeciw.

Z wnioskiem o zmianę nazwy potocznie określanej "Targówek" wystąpiła grupa miejskich radnych związanych z tą dzielnicą. Ich zdaniem wymagała ona doprecyzowania, gdyż metro na terenie Targówka będzie zatrzymywało się aż na pięciu podziemnych przystankach. Pozytywną opinię w sprawie nazwy Targówek Mieszkaniowy wydała także Rada Dzielnicy Targówek. "Targówek Mieszkaniowy" był ostatnią budowaną stacją, która nie miała jeszcze oficjalnej nazwy. 

Wcześniej radni "nazwali" pozostałe pięć stacji. Za Rondem Daszyńskiego budowane są stacje: Płocka (na ul.Płockiej, w pobliżu skrzyżowania z ul.Wolską), Młynów (na ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Sokołowską i Syreny) i Księcia Janusza (przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Księcia Janusza). Za stacją Dworzec Wileński powstają kolejno: Szwedzka (w pobliżu skrzyżowania ul. Strzeleckiej i Szwedzkiej) i Trocka (w sąsiedztwie ul. Trockiej).

II linia metra w Warszawie

W stolicy budowanych jest obecnie 15 kilometrów tuneli metra i 14 stacji metra. Najbardziej zaawansowane są prace prowadzone na Woli oraz Pradze-Północ i Targówku. W lewobrzeżnej Warszawie budowanych jest 3,5 km trasy, a na wschodzie miasta 3,12 km. Na każdym z tych fragmentów są po trzy stacje podziemnej kolei.

Cała druga linia metra będzie gotowa przed 2023 rokiem.

W najbliższym czasie powstanie koncepcja połączenia projektowanej stacji Karolin (M2) ze stacją kolejową Ursus Północny. W 2019 roku rozpoczną się także prace nad budową III linii metra w stolicy.

Więcej o:
Komentarze (20)
II linia metra. Radni podjęli decyzję. Znamy już wszystkie nazwy stacji
Zaloguj się
 • mat.31

  Oceniono 8 razy 8

  W takim razie trzeba też zmienić nazwę stacji Ursynów, bo na terenie dzielnicy Ursynów jest przecież kilka innych stacji.

 • justas32

  Oceniono 22 razy 4

  A co ze stacjami "Jarosław Kaczyński - Umiłowany Przywódca" i "Ojciec Tadeusz - Święty za Życia" ...

 • dugma134

  Oceniono 5 razy 3

  Targówek Mieszkaniowy- jaka okropna nazwa, zupełnie bez polotu. Na Bielanach też są 3 stacje, to nazwijmy je Bielany , Bielany Mieszkaniowe i Bielany Końcowe. Będzie tak samo pięknie, jak teraz na Targówku.

 • zapluty.karzel.reakcji

  Oceniono 4 razy 0

  Trocka jak żona Lejby Dawidowicza Bronsztejna?
  Czyli "Siedowa".

 • oyesu

  Oceniono 7 razy -1

  Logotyp warszawskiego metra jest obrzydliwy, amatorski przypominajacy pks
  Polska ma wspaniale tradycje i jakosc plakatu czy neonu powinno stac ich na wiecej

 • trashbox

  Oceniono 3 razy -1

  @pilot.tv
  wyborca TUSKA, on wszystko wie po prostu

 • kingsizemax

  Oceniono 19 razy -1

  Ostatni przystanek powinien nazywać się "Smoleńsk".

 • poochojek

  Oceniono 34 razy -18

  najbardziej tandetne metro na swiecie jakie rurki, plastiki wyglada to gowno jak wiata pks na zadupiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX