BMW wjechało w przystanek przy placu Zamkowym w Warszawie. Są ranni i utrudnienia

Tuż przy placu Zamkowym w Warszawie doszło do groźnego wypadku. Osobowe BMW jadące Trasą W-Z z dużą siłą uderzyło w przystanek komunikacji miejskiej, na którym czekało kilkanaście osób. Co najmniej cztery zostały ranne. Ruch w stronę Pragi jest zablokowany.

Do wypadku doszło w okolicach godziny 15.40 na trasie W-Z w stolicy. Samochód osobowy z impetem uderzył tam w przystanek autobusowy i tramwajowy Stare Miasto 01.

BMW uderzyło w przystanek, 4 osoby rane

Jak informuje Ewa Szymańska z Komendy Stołecznej Policji, ze wstępnych informacji wynika, że kierowca BMW stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w wiatę przystanku, na którym czekali pasażerowie. 

W wypadku zostały ranne cztery osoby. W chwili przewiezienia do szpitala wszystkie były przytomne, ale szczegóły ich stanu zdrowia nie są znane. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Z informacji przekazanych przez reportera "Gazety Stołecznej" wynika, że sprawca wypadku miał złamać przepisy i jechać wspólnym pasem ruchu dla tramwajów i autobusów. Gdy wpadł w poślizg, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przystanek. 

Utrudnienia po wypadku na trasie W-Z

Po wypadku wstrzymano ruch tramwajowy w rejonie placu Zamkowego. Wciąż występują duże utrudnienia w ruchu. Aleja "Solidarności" w kierunku Pragi jest całkowicie zablokowana. Zakorkowany są także plac Bankowy oraz plac Piłsudskiego. Na miejscu pracuje policja i dwa zastępy straży pożarnej. 

Więcej o:
Komentarze (61)
BMW wjechało w przystanek przy placu Zamkowym w Warszawie. Są ranni i utrudnienia
Zaloguj się
 • rhemek76

  Oceniono 30 razy 28

  Jechal po buspasie i torach, czyli 4-rokrotne umyslne usilowanie zabojstwa, z premedytacją , bo 3 osoby sa w stanie cieżkim, czyli minimum 30 lat, jak dostanie mniej, to znaczy ze to chory kraj, w USA dostalby 4 razy po 15 lat zsumowane, albo dozywocie.

 • saves

  Oceniono 28 razy 24

  Wisła blisko. Zepchnąć tam samochód tego imbecyla. Nie mógł jak wszyscy postać w korku. On ma BMW!!! Jego przepisy nie dotyczą. Są dla plebsu.

 • blawatek33

  Oceniono 34 razy 22

  zawsze z tego przystanku jade jak wracam z pracy do domu. Tam non stop dochodzi do chamskich i niebezpiecznych sytuacji ze strony kierowcow. Powinni znowu zamknąć ten odcinek dla samochodów wtedy byłby spokój!

 • wudeer

  Oceniono 21 razy 13

  brakuje dyżurnego pytania mistrzów prostej pod artykułami dot. potrąceń pieszych. "czy mieli odblaski?"

 • dante_waw

  Oceniono 11 razy 11

  Juz po 6sciu latach mozolnego procesu po wykorzystaniu wszystkich prawnych sztuczek zostanie mu orzeczony wyrok 1 roku w zawieszeniu na 2 lata...

  Na dobrego papuge napewno wystarczy... wiec prosze sie ludziska nie napinac... sprawiedliwosc jest dla biednych i niezaradnych ;)

 • wolny_wypowiadacz

  Oceniono 17 razy 11

  Ależ samochody tej marki są beznadziejne. Nie ma dnia żeby się nie wymknęły komuś spod kontroli. Po co rodacy je kupują? Naprawdę nie mam pojęcia, syndrom sztokholmski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX