Marihuana w Warszawie. Ojciec z synem prowadzili "rodzinny biznes" przez 8 lat

Ojciec z synem prowadzili "rodzinny biznes" do momentu, kiedy nie nakryła ich policja. Są podejrzani o posiadanie znacznych ilości marihuany. Tata miał ją hodować, a syn rozprowadzać.

Policja ze Śródmieścia we współpracy z Prokuraturą Rejonową Warszawa Wola zatrzymali dwie osoby podejrzane o posiadanie znacznej ilości marihuany, handel nią, uprawę konopi indyjskich i posiadanie wyposażenia wspomagającego ich wzrost.

Marihuana w Warszawie. Policja zatrzymała ojca i syna

Zatrzymani to ojciec i syn, którzy zorganizowali sobie prawdziwie rodzinny biznes. Prowadzili go mimo że dzieliły ich dziesiątki kilometrów - jeden mieszkał na Mazowszu, drugi w Wielkopolsce. 

W stolicy zatrzymany został 31-letni Bartosz Z. W jego mieszkaniu kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 10 zgrzewek zapakowanej próżniowo i gotowej do sprzedaży marihuany o łącznej wadze ponad kilograma, co stanowi około 1000 porcji handlowych. Turystyczną torbę z towarem wcześniej przywiózł samochodem ojciec Bartosza Z. Ponad to, na poczet przyszłych kar policjanci w mieszkaniu 31-latka zabezpieczyli ponad 16 tys. złotych pochodzących z przestępstwa.

W Wielkopolsce natomiast zatrzymany został 52-letni Witold Z. - ojciec Bartosz Z. W piwnicach domu policjanci ujawnili kompleksową i w pełni zautomatyzowaną uprawę ponad 80 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Kryminalni zabezpieczyli także worki i pojemniki z około siedmioma kilogramami gotowego do dystrybucji suszu marihuany oraz - na poczet przyszłych kar - 18 tys. złotych pochodzących z przestępstwa.

Role w tym rodzinnym procederze były ściśle podzielone. Ojciec zajmował się uprawą krzewów, ich późniejszą obróbką i dostarczaniem do Warszawy gotowej już do sprzedaży marihuany. Do syna i należała natomiast dystrybucja towaru w stolicy.

Marihuanowy biznes rodzinny kręcił się 8 lat

Jak ustalili policjanci, rodzinny biznes "kręcił się", od 8 lat. Przez ten czas mężczyźni mogli wprowadzić na rynek nawet 30 kilogramów marihuany tj. 30 tysięcy porcji handlowych. Z upływem czasu dokupowane były kolejne urządzenia wspierające wzrost roślin a uprawa powiększała się. Na starcie syn pomagał ojcu w uruchomieniu i prowadzeniu uprawy, potem mężczyźni podzielili się już zadaniami. Kres temu wszystkiemu położyli policjanci ze Śródmieścia.

Obaj zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury rejonowej Warszawa Wola, gdzie postawiono im zarzuty. Zarówno 52-letni Witold W., jak i 31-letni Bartosz Z. odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, handel nimi, uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie wyposażenia wspomagającego ich wzrost.

Na wniosek śledczych sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące. Za te przestępstwa może im teraz grozić nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (62)
Marihuana w Warszawie. Ojciec z synem prowadzili "rodzinny biznes" przez 8 lat
Zaloguj się
 • manstain21

  Oceniono 43 razy 39

  Legalizujcie to debile , w Kanadzie dzięki temu do 2022 rząd ma zarabiać rocznie 5.5 mld $ nie zł !!! Obecnie Kanadyjczycy wydaja ponad 4.4 mld $ rocznie.

 • bratjolki

  Oceniono 27 razy 27

  Bezpieczniej jest ukraść bank.
  Albo sprzedawać złoto którego się nie ma.

 • zraszacz

  Oceniono 28 razy 22

  patrz pan co za kraj ksiądz wyrucha dziecko pomnik mu postawią a za gandzie 12 lat do odsiadki no chyba że jest się księdzem

 • rlnd

  Oceniono 24 razy 22

  Kanada, Urugwaj, kilka stanów w USA - marihuana legalna.
  Czechy, Holandia - nie jest ścigana na własny użytek
  A u nas? U nas groźniejsza wódka, groźniejsze papierosy są legalne, a medyczną marihuanę z trudem udało się niedawno wprowadzić.
  Zamiast karać i wydawać duże ilości pieniędzy z budżetu na ściganie, należy zalegalizować i opodatkować.

 • zackuu

  Oceniono 18 razy 18

  a gdyby zalegalizowali, to milicjany mogłby prawdziwych przestepców łapać, a tata z synem musieli być podatek dochodowy i VAT odprowadzić do budżetu. prostę?
  ale lepiej w białą gorzałę walić akcyzy, nie tłuszcze głupieje....

 • starczypl

  Oceniono 17 razy 17

  I komu to szkodziło? Lepiej kraść w SKOKach i KNFie?....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX