Nie spodobała mu się świąteczna iluminacja w Józefowie. Po kolei odcinał kable i demontował światła

Na skwerze św. Jana Pawła II w Józefowie włączono niedawno świąteczną iluminację. Świecące lampki i ozdoby świąteczne nie spodobały się 19-letniemu Bogusławowi A., który w nocy zakradł się na skwer i postanowił je zniszczyć. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak po kolei odcinał kable do świątecznych lampek i demontował światła.

O nietypowym akcie wandalizmu poinformowała Komenda Stołeczna Policji. 

Józefów. Odcinał kable i demontował światła

Mężczyznę niszczącego iluminację na skwerze zatrzymano dzięki operatorowi miejskiego monitoringu, który obserwował rynek Józefowa. Gdy iluminacja świąteczna w centrum miasta zaczęła nagle gasnąć, zorientował się, że dzieje się coś podejrzanego.

Okazało się, że młody mężczyzna przechadzał się między świetlnymi ozdobami i po kolei odcinał kable zasilające. Gdy wygasił już całą iluminację, zdemontował sterownik zasilający świąteczne dekoracje i zapakował go do plecaka, a następnie zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. W ślad za nim ruszyli policjanci poinformowani przez operatora monitoringu, który widział całe zdarzenie.

Po zatrzymaniu okazało się, że za zniszczeniem świątecznej iluminacji ufundowanej przez miasto stoi 19-letni Bogusław A., mieszkaniec Józefowa.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony, kiedy nagle pojawił się przy nim radiowóz. Do zatrzymania doszło na ulicy Skłodowskiej w Józefowie

- informuje policja. 

Mężczyzna usłyszał już zarzut umyślnego uszkodzenia publicznego mienia i przyznał się do winy. Teraz w ramach kary będzie wykonywał prace społeczne przez 20 godzin w miesiącu przez cały rok. Do tego pokryje wszystkie koszty naprawy iluminacji i koszty postępowania.

Więcej o:
Komentarze (20)
Nie spodobała mu się świąteczna iluminacja w Józefowie. Po kolei odcinał kable i demontował światła
Zaloguj się
 • pierwsze_all

  Oceniono 28 razy 18

  19 lat to mężczyzna? Skoro nie wiedział, że tam są kamery, z myślenia goowniarz.
  I skąd w nagłówku "nie podobała mu się iluminacja", z opisu zdarzenia bardziej prawdopodobne, że chciał ukraść jakieś elementy. W sumie pozytywny artykuł, że mamy takie problemy prawie już jak pierwszy świat...

 • mat.31

  Oceniono 10 razy 10

  Ma zadatki na ministra spraw wewnętrznych.

 • outsider44

  Oceniono 13 razy 9

  Raczej tak mu się podobało, że postanowił w częściach przenieść "iluminację" na swoje podwórze! :-)
  Dobrze,że operator z kolei doznał iluminacji i oświecony, poinformował policję. Inaczej przestępca mógłby zostać oskarżony także o spowodowanie zawału u sąsiada, gdyby mu błysnął iluminacją po zazdrosnych oczach! :-)

 • tijeras66

  Oceniono 10 razy 6

  Dobra kara, może go czegoś nauczy.

 • vanlig

  Oceniono 13 razy -7

  Nie zapytali go, dlaczego to zrobił? Może miał szlachetny cel? Takie światło to śmieć, a śmieci warto sprzątać.

 • shtalman

  Oceniono 12 razy -10

  A co by się stało gdyby zakładał własną konkurencyjną ozdobę świąteczną? Też by go zgarnęli?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX