Pobił młodą muzułmankę. Sąd wydał wyrok. Za karę ma przeczytać książkę

Na Woli doszło w zeszłym roku na napaści na tle rasowym. Mężczyzna rzucił się na młodą muzułmankę - popchnął ją na ziemię i zaczął kopać. W zeszłym tygodniu sąd wydał w tej sprawie wyrok. Kamil B. będzie musiał za karę przeczytać książkę o wojnie w Czeczenii.

Do zdarzenia doszło we wrześniu zeszłego roku przy ulicy Nowolipie na warszawskiej Woli. Kamil B. zaatakował młodą muzułmankę. Z relacji świadka, który powstrzymał napastnika, wynika, że mężczyzna przewrócił ją na ziemię i zaczął kopać. Obok stały dwie kobiety. Miał tłumaczyć, że muzułmanka ich śledziła. Jej zdaniem po prostu za nimi szła, bo wcześniej krzyknęli do niej "Mahomet jest pedofilem!".

Kamil B. będzie musiał przeczytać książkę 

Po napaści Kamil B. trafił na komendę policji i nie przyznawał się do ataku. Postawiono mu wtedy zarzuty obrażenia uczuć religijnych, publiczne znieważenie pokrzywdzonej oraz naruszenie jej nietykalności cielesnej z powodu przynależności wyznaniowej.

Jak podaje "Stołeczna", w zeszły wtorek sąd wydał wyrok w sprawie Kamila B. Uznał mężczyznę winnym i skazał go na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na rok. 

To jednak nie wszystko. Sąd zdecydował, że skazany w ramach kary ma również przeczytać książkę "Ani życie, ani wojna. Czeczenia oczami kobiet" napisaną przez Petrę Prochazkovą, czeczeńską korespondentkę wojenną. Książka to reportaż opisujący życie sześciu kobiet - Czeczenek i Rosjanek, które próbują żyć w rzeczywistości wojny. Kamil B. będzie musiał przeczytać ją w ciągu pół roku od uprawomocnienia się wyroku, a następnie zrelacjonować jej treść kuratorowi sądowemu. 

Więcej o:
Komentarze (233)
Pobił młodą muzułmankę. Sąd wydał wyrok. Za karę ma przeczytać książkę
Zaloguj się
 • iso2

  Oceniono 129 razy 93

  Najpierw będzie się musiał nauczyć czytać, wszak to klasyczny młody patriota-katolik

 • dra-h

  Oceniono 86 razy 66

  Skąd pewność, że Kamil B. potrafi czytać? I to jeszcze ze zrozumieniem?

 • t_uptus

  Oceniono 69 razy 53

  Czy jak ja skopię Kaczyńskiego to będę skazany na przeczytanie dzieł Lenina? Co to ma być za wyrok do cholery !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

 • Andrzej Krywen

  Oceniono 57 razy 41

  Rozumiem, że dla takiego przyglupa przeczytanie książki jest bardzo dotkliwą karą, ale jednak wolałbym, żeby spędził kilka miesięcy w więzieniu i zapłacił zadośćuczynienie.

 • romikus

  Oceniono 43 razy 37

  Kara bardzo niska.

  Natomiast powiedzenie że :
  "Mahomet jest pedofilem!"
  Więcej powiedzenie prawdy że:
  " Ksiądz Henryk Jankowski Wielki Kapelan Solidarności tej dobrej Solidarności to pedofil"
  nie powinno być karane jako obraza uczuć religijnych.

 • marc.pl

  Oceniono 41 razy 33

  Polska staje się coraz bardziej krajem nienormalnym i nieprzewidywalnym. Dzisiaj czytałem informację że na terenie Małopolski w pociągach mają być konfesjonały aby podróżni mogli wyspowiadać się w pociągu - Polacy to jakby inna cywilizacja nie pasująca w żaden sposób do normalnego świata.

 • six_a

  Oceniono 49 razy 29

  łał, za skopanie człowieka książkę ma przeczytać. szkoda że nie kazali odmówić pięciu zdrowasiek.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 33 razy 25

  Nie podoba mi się, że za pobicie z jakichś tam względów jest wyższa kara, niż za pobicie "w ogóle".
  Naruszona jest zasada równości. Uzależnienie kary od motywu?
  Pobicie to pobicie (wyrok powinien być bezwzględnie surowy dla każdego), a oprócz tego wyrządzenie określonej szkody, za którą napastnik powinien słono zapłacić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX