Tragedia w zajezdni PKS w Żyrardowie. Autobus przygniótł 43-letniego mechanika

Pod koniec listopada na zajezdni Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w podwarszawskim Żyrardowie doszło do tragedii. Mechanik, który pracował pod jednym z autobusów, został przygnieciony przez pojazd.

W zeszły czwartek, 29 listopada, około godziny 12 w miejscowości Żyrardów doszło do tragicznego wypadku na zajezdni PKS.

Żyrardów. Pracownik PKS przygnieciony przez autobus

Jak informuje portal Zachodniemazowsze.info, pracownik PKS zajmował się przygotowaniem pojazdu do wyruszenia w trasę. Konieczne było odmrożenie hamulców pojazdu. Mężczyzna wszedł pod nawozie autobusu i rozpoczął prace. Nagle, z niewiadomych przyczyn, autobus ruszył. W efekcie zgniótł 43-letniego mężczyznę. Ciało wyciągnęli spod autobusu strażacy. Nie udało się go uratować.

Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie oraz prokuratura. Wspólnie będą ustalać okoliczności zdarzenia oraz to, jak doszło do tego, że pojazd nagle ruszył.

Więcej o:
Komentarze (4)
Żyradów. Tragedia w zajezdni PKS. Autobus przygniótł mechanika
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 7 razy 7

  Przyczyna tragedii jest banalnie prosta i niestety brzmi: BHP po polsku....

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 3 razy 3

  Przyglądając się temu zdjęciu i braku jakiegokolwiek warsztatu zakładam, że nie stał pod autobusem, bo tam nie było kanałów samochodowych tylko leżał pod nim.

 • antygronkowiec

  Oceniono 2 razy 2

  Odblokował hamulce i autobus ruszył a mechanik pewnie leżał przed kołem albo za...

 • lilo150

  Oceniono 3 razy 1

  dlaczego nie nazwać tego wprost: zginął przez własną głupotę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX