Spalił wóz transmisyjny TVN. Teraz znowu trafi do więzienia. Próbował się wywinąć

Marsz Niepodległości w 2014 roku skończył się spaleniem wozu transmisyjnego TVN. Sprawca poszedł do więzienia, ale wyszedł przed czasem. Teraz ponownie trafi do więzienia... za kradzież.

W 2014 roku dwóch z uczestników marszu z okazji Święta Niepodległości organizowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości podpalili wóz transmisyjny TVN wraz z zawartością. Straty oszacowano na 1,5 mln złotych.

Mężczyzn udało się doprowadzić przed sąd - zostali skazani na ponad dwa lata więzienia oraz zobowiązani do naprawienia szkody w wysokości 785 242 zł. 

Zobacz także:  Leciała kostka brukowa, w 2011 roku spalono samochód TVN, w 2013 Tęczę. W 2018 r. Marsz Niepodległości narodowców zakazany

Podpalacz wozu TVN znowu trafi do więzienia

Jeden ze skazanych został wypuszczony na wolność po dwóch latach, a sąd zawiesił wyrok. Nadal był jednak pod dozorem kuratora. 

W tym czasie mężczyzna dopuścił się kradzieży. Sąd skazał mężczyznę na kolejną karę i odwiesił dwumiesięczny wyrok za spalenie wozu TVN. Skazany nie stawił się jednak na odbycie wyroku. Komenda na Mokotowie wystawiła list gończy. 

Policja natknęła się na jego ślad w podwarszawskim Nieporęcie. Został przewieziony na komendę na ul. Malczewskiego, a następnie do zakładu karnego. 

Więcej o:
Komentarze (55)
Spalił wóz transmisyjny TVN. Teraz znowu trafi do więzienia. Próbował się wywinąć
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 67 razy 61

  Dzielnie walczył o władzę dla PiS-u i taka zapłata..
  Niewdzięczne te pisiory!

 • lesio-47

  Oceniono 51 razy 45

  Jakubiak powinien niezwlocznie zlozyc interpelacje poselska w sprawie przesladowania przez kulsonow mlodzierzy patriotycznej.

 • sobieryba

  Oceniono 31 razy 25

  raz sierpem, raz młotem... ograbić za płotem

 • kazek100

  Oceniono 16 razy 14

  To ten przypadek, o którym prawicowe media ciągle bredzą, że wóz TVN spalił się sam? A ten złodziejaszek, to zdaniem Karnowskich i innych prawicowych młotków pewnie z Marsa wirtualnie przyleciał?

 • critto

  Oceniono 22 razy 12

  Za podpalenie powinno grozić dożywocie. Zwykły wandal niszczy tylko konkretny obiekt, a zaprószony ogień może się rozprzestrzenić i doprowadzić do tragedii na niewyobrażalną skalę. Dlatego podpalacz powinien być sądzony jak osoba usiłująca popełnić wielokrotne zabójstwo. W I Rzeczypospolitej za podpalenie była kara śmierci, więc teraz powinno być DOŻYWOCIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX