Odra na Mazowszu. Odnotowano już 79 przypadków podejrzenia i zachorowań na odrę

Odra na Mazowszu nadal nie ucichła. Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie poinformował właśnie, że od początku wybuchu choroby do zeszłego piątku odnotowano 79 przypadków.

Dane dotyczące odry na Mazowszu obejmują okres od 10 października do 23 listopada 2018 roku. 

Odra na Mazowszu. 79 przypadków

Na Mazowszu łącznie zarejestrowano 79 przypadków podejrzeń zachorowań lub zachorowań na odrę. Do wczoraj (23 listopada) w 14 przypadkach zgłoszeń badania laboratoryjne potwierdziły zachorowanie na odrę, u 6 osób wykluczono zachorowanie bądź lekarz rozpoznał inną chorobę.

Osoby, które zachorowały, to szóstka dzieci w wieku od 7 miesięcy do 10 lat oraz 16 dorosłych w wieku 32-57 lat. 11 osób nie było sczepionych przeciwko odrze. Stan części z nich jest już dobry - dziewięć osób jest już zdrowych, a dziewięć leczy się we własnych domach, a tylko cztery osoby nadal są hospitalizowane.

PWIS w Warszawie informuje, że nadal trwają dochodzenia epidemiologiczne, nadal prowadzony jest również nadzór oraz weryfikacja badań, która ma potwierdzić lub wykluczyć zachorowania na odrę. Inspektorzy dbają też o to, aby osoby nieuodpornione zostały zaszczepione. Do tej pory w powiatach, w których istniało zagrożenie, zaszczepiono 521 osób

Odra na Mazowszu. Gdzie mieszkali chorzy?

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie podał również informację, z jakich powiatów pochodziły osoby chore na odrę lub te, u których wystąpiło podejrzenie zachorowania odnotowane w zeszłym tygodniu (17-23 listopada). Chodzi o 22 przypadki

Powiat warszawski: 12 zachorowań
Powiat warszawski zachodni - 1 zachorowanie
Powiat pruszkowski - 5 zachorowań
Powiat miński - 1 zachorowanie
Powiat kozienicki - 1 zachorowanie
Powiat sochaczewski - 1 zachorowanie
Powiat grodziski - 1 zachorowanie

Inspektorat sanitarny zapewnia, że we wszystkich przypadkach ustalane są okoliczności zachorowań oraz to, czy osoby były szczepione czy nie. Bada się również osoby, które mogły mieć styczność z osobami chorymi na odrę. Ci, którzy nie zostali uodpornieni natychmiast są kierowani na szczepienia. 

W każdym powiecie wyznaczono specjalny punkt szczepień, w którym można się zaszczepić. 

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Warszawie informuje, że kolejny komunikat o stanie zachorowań na odrę na Mazowszu pojawi się pod koniec następnego tygodnia, w piątek 30 listopada

Więcej o:
Komentarze (62)
Odra na Mazowszu. Odnotowano już 79 przypadków podejrzenia i zachorowań na odrę
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 30 razy 22

  Dalej antyszczepionkowcy na odra party!!!!

 • gelbigel

  Oceniono 22 razy 14

  sytuacja z zeszłego tyg. sklep pełen ludzi, wchodzi tatuś z dwiema pociechami, jedna na ramionkach kaszle dookoła charcze dookoła i kaszle na ludzi tatuś nie widzi w tym problemu, pewnie tak samo jest z tą odrą

 • cmok_wawelski

  Oceniono 7 razy 7

  A ideolog Ziemba mowi ze jak sie zachoruje to sie jest zdrowszym.

 • patatajmiauhau

  Oceniono 17 razy 7

  Odra na Mazowszu — pała z geografii ;-)

 • poppers68

  Oceniono 10 razy 6

  Kurdę - nie minusujcie postów mówiących o ukraińskim pochodzeniu obecnej epidemii Odry!
  Niestety, przyjęliśmy bezkrytycznie i bezwarunkowo 3 miliony osób spoza unijnych standardów sanitarno-epidemiologicznych? No to mamy. Zresztą, w całej Europie jest podobnie.

  Naprawdę, nie mam nic przeciwko pracownikom z Ukrainy ale do diaska! Co z tego, że ludzie Ci mają obowiązek wyrobić książeczki zdrowia przed podjęciem leganej pracy w Polsce, skoro NIKT Ich nie bada po powrocie z urlopów z rodzinnych stron!!!!

  Dodamy jeszcze nasze harde towarzystwo antyszczepionkowe i...... sami sobie robimy kuku!

 • cmok_wawelski

  Oceniono 8 razy 6

  Uchodzcy przywlekli patrioci-plaskoziemcy-antyszczepionkowcy roznosza. Cale szczescie ze Prezes Polskiemzbaw zaszczepiony bo wtedy nikt sie go o opinie nie pytal.
  A tak na serio to prosze sprawdzic/podac ilosc zachorowan na Ukrainie.

 • xan-ti

  Oceniono 13 razy 3

  Z Ukrainy powinien być wjazd tylko dla zaszczepionych z zaświadczeniami i z prześwietleniami płuc pod kątem gruźlicy oraz z badaniem pod kątem wirusowego zapalenia wątroby typu A. O aids nie wspominam, bo to się nie rozprzestrzenia w tak błyskawicznym tempie jak pozostałe zakaźne choroby.

 • strabologia

  Oceniono 17 razy 3

  Dlaczego nie mówicie , ze przeważająca większość chorych to Ukraińcy????

 • jhbsk

  Oceniono 2 razy 2

  Jedynym dobrym efektem tego wszystkiego jest wzrost wyszczepialności. Niektórzy kopnęli się w móżdżek i polecieli zaszczepić dziecko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX