1300 zł za 14 kilometrów. Zarzuty dla taksówkarza za nocny kurs. Kierowca: Ustalone z pasażerem

Policja z warszawskich Bielan zajęła się sprawą pasażera, który uważa, że taksówkarz go okradł. Za zaledwie kilkanaście kilometrów zapłacił horrendalną sumę. Taksówkarz tłumaczy, że taką kwotę ustalił z pasażerem.

Młody mężczyzna przyjechał do Warszawy w sierpniu, żeby odwiedzić siostrę. Podczas pobytu wybrał się do klubu. Za powrót z imprezy słono zapłacił. 

Bielany. 1300 złotych za 14 kilometrów

Chłopak zamówił taksówkę spod jednego ze śródmiejskich klubów, chciał jechać na Bielany - dokładnie na ulicę Nocznickiego. To około 14 kilometrów trasy. 

Jak relacjonuje policja, na podstawie zeznań poszkodowanego, po dotarciu pod wskazany adres taksówkarz miał poprosić pasażera o dwukrotne przyłożenie karty płatniczej do terminala. Następnego dnia mężczyzna zorientował się, że z jego konta zniknęło za dużo pieniędzy. Okazało się, że za kurs zapłacił aż 1300 złotych. Wtedy  postanowił to zgłosić na policję

W tym tygodniu taksówkarz został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Postawiono mu zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania 34-letni mężczyzna tłumaczył, że wcale nie okradł pasażera. Stwierdził, że taką kwotę ustalili wspólnie w ramach rekompensaty za zbitą szybę i zanieczyszczenie pojazdu. 

Wersja taksówkarza nie zgadza się z tym, co powiedział policji pasażer, mówi nadkom. Elwira Kozłowska, oficer prasowy bielańskiej komendy w rozmowie z Metrowarszawa.pl. Jego zdaniem do niczego takiego nie doszło. Nie ukrywa, że podczas powrotu z klubu był pod wpływem alkoholu, ale zaznacza, że na pewno nie był w tak złym stanie, żeby nie kontrolować tego, co robi. 

- To jak było faktycznie, ustali sąd - dodaje nadkom. Kozłowska. 

Za przestępstwo kradzieży cudzej rzeczy ruchomej grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (62)
1300 zł za 14 kilometrów. Zarzuty dla taksówkarza za nocny kurs. Kierowca: Ustalone z pasażerem
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 50 razy 46

  Mnie kiedyś chciał oyebać złotówa w Wawie, bo myślał, że jestem cudzoziemiec. Rozmowy z pasażerami przeprowadzałem w obcym języku. Wybrał trasę do miejsca docelowego chyba przez Bydgoszcz ? "Biedaczek" nie wiedział, że 7 lat studiowałem w stolicy :D Na moje pytanie w języku polskim dlaczego wybrał taką trasę szczęka mu opadła po sam pępek i odpowiedział, że jest objazd a ja że nie widziałem żadnych znaków i mówię, że dzwonię do dyspozytora. W mgnieniu oka przyznał się do kłamstwa i przeprosił a za kurs sam zapłacił, co zresztą sam zaproponował. Nie dajcie się dymać pseudotaksówkarzom, również tym pracującym w korporacjach.

 • lica79

  Oceniono 33 razy 23

  Nie ma gorszych kierowców niż taksówkarze, w większości skończone buraki blokujące ruch bez oglądania się na kogokolwiek. Sądzą że napis TAXI daje im immunitet jak służbą uprzywilejowanym.

 • czarek47

  Oceniono 28 razy 18

  a potem złotówy płaczą, że ludzie biorą ubera, gdzie taka sytuacja po prostu nigdy się nie zdarzy

 • huragan70

  Oceniono 19 razy 17

  Dziwię się że ktoś produkuje, a inny dopuszcza do uzytku terminale na których nie widać kwoty w trakcie wprowadzania PINu. Nieraz spotkałem sięz sytuacją że sprzedawca sam zatwierdzi kwotę a klient dostaje terminal dopiero w momencie gdy ten wyświetl prośbę o PIN. Skąd mam wiedzieć co wtedy wprowadzi sprzedawca i jakąkwotę akceptuję? Teorwtycznie mogę sprawdzić potem na wydruku, ale to już jest po fakcie...

 • transport75

  Oceniono 17 razy 15

  Pan kierowca taksówki ma zapewne działalność gospodarczą i nową szybę oraz czyszczenie auta na pewno by chciał wrzucić w koszty. Zatem niech pokaże faktury lub rachunki za w/w. Jeśli ich nie ma to: A) okradł klienta i kłamie B) oszukuje system skarbowy i państwo.

 • threemen

  Oceniono 19 razy 15

  Złodzieje z napisem taxi.

 • tenare

  Oceniono 16 razy 12

  Żarówka z urzędu skarbowego w Bartoszycach pyta, czy taryfiarz wystawił klientowi paragon fiskalny na 1300 zł brutto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX