Wybuch gazu w kamienicy na Pradze-Południe. 1 osoba ciężko poparzona, nadzór budowlany na miejscu

We wtorek wieczorem w mieszkaniu przy ulicy Kobielskiej na Pradze-Południe wybuchł pożar. Jedna osoba została w ciężkim stanie przewieziona do szpitala. Część mieszkańców wciąż nie może wrócić do swoich mieszkań, a na miejscu pracuje nadzór budowlany.

Do pożaru w kamienicy przy ulicy Kobielskiej doszło we wtorek przed godziną 23. Zapaliło się mieszkanie na drugim piętrze - najprawdopodobniej doszło tam do wybuchu gazu.

Pożar kamienicy na Grochowie. 1 osoba ciężko ranna

Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej. Jedna z lokatorek uległa poparzeniom i w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Lżej rannych jest także 10 innych mieszkańców bloku, którzy podczas pożaru podtruli się dymem lub skaleczyli się przez odłamki szkła.

Podczas akcji straży pożarnej ewakuowano 30 mieszkańców bloku. Niektórzy nie mogą jednak na razie wrócić do swoich mieszkań.

"Na miejscu jest nadzór budowlany"

Jak informuje Andrzej Opala z Urzędu Dzielnicy Praga-Południe, zniszczenia dotyczą trzech lokali. Jeden z nich jest spalony, a pozostałe zostały zalane podczas akcji gaśniczej.

-  W nocy podstawiliśmy pod blok autobus, w którym mieszkańcy mogli przeczekać akcję gaśniczą. Teraz na miejscu jest nadzór budowlany - mówił w rozmowie z Metrowarszawa.pl

Jak dodał, dzielnica zaoferowała pomoc mieszkańcom trzech lokali, którzy nie mogą na razie wrócić do swoich mieszkań. Wcześniej na miejscu pojawił się też burmistrz Pragi-Południe Tomasz Kucharski.

Sprawę wybuchu gazu wyjaśnia policja.

Tlenek węgla to cichy zabójca. Nie widać go ani nie czuć, ale trzeba się przed nim bronić

Więcej o:
Komentarze (7)
Wybuch gazu w kamienicy na Pradze-Południe. 1 osoba ciężko poparzona, nadzór budowlany na miejscu
Zaloguj się
 • krytek-7

  Oceniono 4 razy 4

  Wszystko przez stworzony przez diabla gaz.Kiedys ludzie zyli w kurnych chatach i zadnych wybuchow nie bylo.

 • tedek1

  Oceniono 3 razy 1

  I cóż ten nadzór zrobi?
  Wytrzyma uzytkowanie i nakaze wspolwlascicielom obiektu sporządzenie ekspertyzy...sam tego nie oceni bo nie ma pewnie kim pracować....za te pieniążki chętnych do pracy nie ma

 • rumpa

  Oceniono 2 razy -2

  Nienawidzę gazu. Też kiedyś, mimo corocznych przeglądów, mało nie wylecieliśmy w powietrze. Tzw gazyfikację uważam za pomyłkę logiczną i finansową, dublowanie instalacji. Nie rozumiem, jak można z własnej nieprzymuszonej woli instalować sobie w mieszkaniu/domu - bombę. Nie lepiej dobrze dom zaprojektować, ocieplić i grzać prądem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX