Zepchnął kontrolera biletów na tory metra. Zatrzymała go policja

Mężczyzna, który trzy miesiące temu zepchnął kontrolera na tory metra, został właśnie zatrzymany przez policję. Po zdarzeniu pracownik ZTM z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz sprawcy grozi do pięciu lat więzienia.

W lipcu kontroler został zepchnięty na tory metra na stacji Marymont po tym, jak chciał sprawdzić bilet jednego z pasażerów. Trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami, a sprawca uciekł.

Zapachnął kontrolera, grozi mu do pięciu lat więzienia

Jak informuje Tvnwarszawa, 36-latek został właśnie zatrzymany przez stołeczną policję. Usłyszał zarzut narażenia pracownika ZTM na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Odpowie też za uszkodzenie terminala biletowego wartego pięć tysięcy złotych. Za zarzucane czyny grozi mu do pięciu lat więzienia.

Był poszukiwany od 3 miesięcy

Poszukiwaniami mężczyzny zajmowali się policjanci z Żoliborza. Tydzień temu opublikowano zapis z kamer monitoringu, na którym było widać prawdopodobnego sprawcę przestępstwa. Policjanci prosili o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznały mężczyznę.

Ile kosztuje komunikacja miejska na świecie?

Więcej o:
Komentarze (22)
Metro Marymont. Zepchnął kontrolera biletów na tory metra. Zatrzymała go policja
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 40 razy 36

  Gdyby krzyczał Konstytucja, znaleźliby go następnego dnia

 • liczygrosz

  Oceniono 29 razy 19

  Od 3 miesięcy poszukiwali, a dopiero tydzień temu opublikowali nagrania z kamer ? Czy to jest jakiś żart ? Kto za to odpowie w policji ?

 • norbertrabarbar

  Oceniono 24 razy 18

  Oto suweren podniesiony z kolan...

 • starszy-65

  Oceniono 9 razy 9

  Brawo Policja a ten bandyta powinien dostać wyrok z górnej półki i zapłacić z urzędu odszkodowanie- tak uważam ja czyli zwykły pasażer transportu publicznego !!!

 • Marco B.

  Oceniono 6 razy 6

  5 lat tylko? Przecież to próba zabójstwa. Kiedy wreszcie tego typu czyny będą tak kwalifikowane? Ktoś kto spycha inną osobę na tory metra, gdzie trzecia szyna jest pod napięciem to JEST próba zabójstwa.

 • saranova48

  Oceniono 5 razy 5

  Jak to możliwe, że w Polsce wciąż łączna kara za kilka przestępstw nie może być wyższa od najwyższej kary za jedno z tych przestępstw. To po prostu śmieszne. Kary powinny się sumować, tak by łączna kara była sumą kar za wszystkie popełnione przestępstwa. Inaczej większość przestępstw tak naprawdę jest bezkarna.

 • tygrys102

  Oceniono 3 razy 3

  dlaczego znowu do "5" lat ? dać maxa, to teraz mało kto odważy sie ponowić wyczyn

 • Wies Kwiec

  Oceniono 4 razy 0

  Jak będzie głosował na PiS to uniknie kary. Wystarczy oświadczenie. To taki lekki żarcik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX