Podczas patrolu natknęli się na 16-letniego "policjanta". Tłumaczył, że w przyszłości chce wybrać ten zawód

16-latek ubrał się w bluzę z napisem "Policja". Gdy zauważyli go policjanci, próbował uciekać. Później tłumaczył mundurowych, że nosił ubranie, bo marzy, aby w przyszłości zostać prawdziwym policjantem.

Mundurowi patrolujący teren Kozietuł (wieś w powiecie grójeckim) zauważyli nastolatka w bluzę z napisami "Policja". Postanowili z nim porozmawiać. 

Zatrzymali "przyszłego policjanta"

Na jednej ze stacji paliw w mazowieckiej wsi zakupy robił chłopiec ubrany w bluzę, która wzbudziła wątpliwości policjantów. 16-latek miał na sobie czarną bluzę moro z napisami "Policja". Gdy zobaczył, że na stację weszli policjanci, próbował uciekać. 

Udało się go jednak zatrzymać. W rozmowie z policjantami nastolatek tłumaczył, że kupił bluzę przez internet, a nosił ją, bo w przyszłości chce zostać policjantem.

Sytuacja, która z pozoru zdaje się być nieszkodliwa, wcale taka nie jest. Zgodnie z art. 61 kodeksu wykroczeń noszenie munduru nie będąc policjantem jest zabronione.

Interweniujący dzielnicowy zabezpieczył mundur, a nastolatek został przekazany pod opiekę rodzicowi. Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, który oceni zachowanie 16-latka.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o:
Komentarze (12)
Podczas patrolu natknęli się na 16-letniego "policjanta". Tłumaczył, że w przyszłości chce wybrać ten zawód
Zaloguj się
 • ppo

  Oceniono 7 razy 7

  Wystarczy, ze ma guzik centymetr obok i już nie jest mundurem. Sąd rozstrzygnie.
  Dzieciak nigdy nie powinien zostać policjantem, bo chodzi mu tylko o robienie ważenia na ludziach. Mam nadzieję, że psycholog to wyłapie podczad rekrutacji. Chociaż teraz biorą byle kogo. Normalni wolą inną pracę za te same lub lepsze pieniadze. Do policji startują teraz właśnie takie młotki, co "zawsze chcieli".

 • maaac

  Oceniono 4 razy 4

  Sytuacja jest nieszkodliwa aczkolwiek objęta prawem.

 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  Niech go biorą od razu, póki chce, bo za rok będą łapanki.

 • uenostation54

  0

  bez jaaaaaj. do sądu rodzinnego? serio?

 • jaskitm

  0

  aha, o ile dobrze pamietam, art 61 mowi o bezprawnym noszeniu munduru. Sama kurtka/bluza mundurem nie jest, tak samo jak spodnie, buty i inne duperele.

 • czonek22

  Oceniono 5 razy -1

  weźcie się lepiej za motocykistów, którzy jeżdżą w łudząco podobnych do policyjnych kamizelkach odblaskowych z napisem POLSKA wykonanymn tą samą czcionką co napis POLICJA. Wprowadzją w błąd i to jest dopiero afera a nie szczyl ktory sie przebierze raz za strazaka, policjanta albo Herego Pottera

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX