Zamordował rodziców, ale nie trafi do więzienia. Sąd wydał wyrok ws. Mateusza G.

Sąd zdecydował, że Mateusz G., który zamordował swoich rodziców, nie trafi do więzienia, a do zakładu psychiatrycznego. Sędzia przychylił się do opinii biegłych, że mężczyzna dokonał czynu w stanie ograniczonej poczytalności.

Jak podaje "Super Express", w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga podczas zamkniętego posiedzenia zapadł wyrok w sprawie zabójstwa, do którego doszło w zeszłym roku w Falenicy w warszawskim Wawrze

Mateusz G. nie trafi do więzienia

26-letni Mateusz G. nie trafi do więzienia, a do zakładu psychiatrycznego - poinformował "SE". Sąd przychylił się do opinii biegłych, którzy stwierdzili, że mężczyzna dokonał morderstwa w stanie ograniczonej poczytalności. Zdaniem psychiatrów istnieje również obawa, że mężczyzna zabije ponownie lub popełni podobny czyn. Bardzo prawdopodobne jest zatem, że resztę życia spędzi w zakładzie zamkniętym.

Zdecydowano również, że do czasu umieszczenia go w ośrodku, Mateusz G. pozostanie w areszcie. 

Morderstwo w Falenicy

Do morderstwa doszło w październiku zeszłego roku na osiedlu Falenica w Warszawie. Między Mateuszem G. a jego rodzicami doszło do kłótni. Nieoficjalnie mówi się, że spór dotyczył tego, że mężczyzna rzucił studia.

Sąsiedzi relacjonowali, że w pewnym momencie usłyszeli dobiegający z domu przeraźliwy krzyk i natychmiast wezwali policję. Funkcjonariusze zastali na miejscu makabryczny widok. Mnóstwo krwi i dwoje ludzi umierających od wielu ran kłutych, zadanych nożem.

W toku śledztwa okazało się, że w trakcie awantury Mateusz G. chwycił za nóż. Zaatakował nim ojca. Na pomoc rzuciła się jego żona. Obojga nie udało się uratować - ciosy noża okazały się śmiertelne.

W trakcie morderstwa w domu przebywało również rodzeństwo Mateusza G. - 17-letni brak i 22-letnia siostra. Nie byli w stanie powstrzymać rozwścieczonego brata. Podczas śledztwa rodzeństwo odmówiło składania zaznań. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Zamordował rodziców, ale nie trafi do więzienia. Sąd wydał wyrok ws. Mateusza G.
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 21 razy 5

  Wiele lat, typowego dla podwarszawskich miejscowości, kumulowania negatywnych emocji. Chorych psychicznie młodych ludzi jest tam więcej, niż połowa. Leczy się znacznie mniej, a u części nawet leczenie tylko dodatkowa stygmatyzacja i nic więcej.

  A rodzice dociskali, jak zawsze najstarszego, choć pewnie i córka, z racji płci, nie miała lekko. 26 lat. Studia to jego sprawa i powody rzucenia też.

  Był chory psychicznie. Ale nie z genów, czy przypadku. Winnych tej choroby już nie ma na tym świecie. Nie tak to powinno się skończyć. Nie taką karę powinni ponieść.

 • byann

  Oceniono 7 razy 3

  Adwokat:
  Miejcie litości dla mojego klienta.
  Przecież jest pełnym sierotą!

 • pab-blo

  Oceniono 13 razy -3

  Nie jestem fanem PiSu, ale jak coś takiego się czyta, to ciężko uwierzyć w rzetelność i bezstronność sądów. Jak można tak faworyzować morderców?!

 • Popijajac Piwo

  Oceniono 17 razy -5

  "Sąd zdecydował, że Mateusz G., który zamordował swoich rodziców, nie trafi do więzienia, a do zakładu psychiatrycznego. Sędzia przychylił się do opinii biegłych, że mężczyzna dokonał czynu w stanie ograniczonej poczytalności."

  Zamordował własnych rodziców i jeszcze jest niepoczytalny. Przecież toto tylko tlen zużywa...

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 19 razy -9

  I tak za kilka lat wyjdzie.
  KOŃ
  StY
  tu
  Cja

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX