"Snajper" zatrzymany podczas pościgu. Wcześniej postrzelił mężczyznę

Warszawska policja zatrzymała Artura K. znanego pod pseudonimem "Snajper". Jest podejrzany o postrzelenie mężczyzny i kierowanie grupą zbrojną. Chwilę przed zatrzymaniem mężczyzna próbował uciec policjantom na motocyklu. Miał przy sobie broń.

37-letni Artur K. był poszukiwany listem gończym i podejrzany o postrzelenie mężczyzny oraz dowodzenie grupą przestępczą działającą na terenie powiatu piaseczyńskiego (głównie w Górze Kalwarii i okolicach), którą policja rozbiła w lipcu tego roku. Po aresztowaniu wspólników, "Snajper" ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

"Snajper" zatrzymany przez policję. Uciekał na motocyklu

Kiedy do funkcjonariuszy dotarła informacja, że "Snajper" może przebywać na Pradze-Południe, natychmiast pojawili się oni na miejscu. Mężczyzna wsiadł jednak szybko na motocykl i zaczął jechać w kierunku Wisłostrady, a następnie Konstancina-Jeziorny. Policja rozpoczęła pościg. 

"Podejrzewając, że 37-latek będzie próbował uciekać, a tym samym może stanowić zagrożenie dla osób postronnych, funkcjonariusze postanowili zatrzymać go w takim miejscu, aby nie narażać innych na niebezpieczeństwo" - informuje policja.

Ostatecznie Artur A. trafił w ręce policjantów w miejscowości Solec. Po zejściu z motocykla zaczął uciekać, ale poślizgnął się przeskakując przez płot. Podczas zatrzymania jeden z policjantów użył broni, bo zauważył, że "Snajper" wyciąga ze swojej kieszeni pistolet. Oprócz broni miał też przy sobie dwa naładowane magazynki.

"Snajper" trafi do aresztu na dwa tygodnie. W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszał już zarzuty kierowania grupą zbrojną oraz spowodowania obrażeń u innej osoby w postaci ran postrzałowych. Za te przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat więzienia.

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

 

Więcej o:
Komentarze (31)
Warszawa. "Snajper" zatrzymany podczas pościgu. Wcześniej postrzelił mężczyznę
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 36 razy 30

  Zapewne pójdzie na współpracę i zezna, że wynajął go Tusk za pośrednictwem Trzaskowskiego, a pieniądze wręczał mu Giertych. Pan zbyszek00 wie jak to załatwić.

 • stanislawperkoz

  Oceniono 32 razy 28

  Znowu dali ciała, jak strzelać do takiego bandziora to strzelać skutecznie, a tak... chwast będzie żył na koszt społeczeństwa, wyjdzie za 5 lat i dalej będzie swoje robił....

 • shtalman

  Oceniono 15 razy 15

  Piszcie z pełnym nazwiskiem, Artur Kaczyński, vice prezes spółki Srebrna, kierował zorganizowaną grupą przestępczą

 • wichura

  Oceniono 9 razy 9

  "Podczas zatrzymania jeden z policjantów użył broni, bo zauważył, że "Snajper" wyciąga ze swojej kieszeni pistolet" - ma nerwy policjant. Inny by od razu położył gościa trupem. Chyba, że to kwestia braku umiejętności strzeleckich?
  "(...) spowodowania obrażeń u innej osoby w postaci ran postrzałowych (...)" - czyli strzelał w nogi? Bo każde inne użycie broni palnej powinno być kwalifikowane jako usiłowanie zabójstwa.

 • ochujek

  Oceniono 9 razy 9

  Szkoda że nie trafili gnojka.

 • johnylenony

  Oceniono 11 razy 9

  dobra akcja, z miejsca pościg i zatrzymanie bandyty, szkoda tylko, że po złapaniu tacy ludzie trafiają do więzienia, bo nawet jak dostanie 10 lat i wyjdzie po 6, to kim on ( z premedytacją małą literą ) z tego więzienia wyjdzie ? To całe dawanie nowej szansy, resocjalizacja, psychologowie i programy pomocy to bzdura, bo bandyci już się nauczyli, że jak popełnią zbrodnie to społeczeństwo będzie ich karmić, dawać dach i prosić, grzecznie, żeby byli znowu grzeczni. Prosząc bandytów o poprawne zachowanie, nadal będziemy stać w miejscu w bezpieczeństwem.
  Wróćmy do tego co się sprawdzało, konfiskata majątku, piętnowanie twarzy, obcinanie rąk złodziejom, obcinanie prawej ręki i lewej nogi jako kara przed ostateczna, i śmierć jako kara główna.

 • bratjolki

  Oceniono 9 razy 7

  Zara..... gościu kieruje grupa zbrojna mająca zaliczone próby mordów - sam strzelsł i ranił wiec chciał zabić i mooooże dostać 10 ????
  Inny gościu nawymyślał drugiemu a misł spluwę. Druga w domu .... No zobaczcie sami:
  "Mężczyzna odpowie za nielegalne posiadanie broni i amunicji oraz groźby karalne. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności"
  Jaki Koziołek Matolek pisze nasz KK?
  Zdeklarowani bandyci z rodowodem są mniej groźni dla Systemu niż obywatel z pukawka ale niekarany.
  Czyli jaki wniosek? Domniemania i potencjał gorszy od faktów i dokonań.
  Ergo każdy Polak to potencjalny gwalciciel bo ma sprzęt. A gwalciciel to gościu co ma problem - psycholog , reedukacja, kuracja, resocjalizacja....

 • alexpark

  Oceniono 7 razy 7

  "spowodowania obrażeń u innej osoby w postaci ran postrzałowych"
  :)))

 • j7f3

  Oceniono 5 razy 3

  10 aż lat mu grozi? Szkoda że nie 2.

  Polski wymiar sprawiedliwości to jakaś kpina, gangster strzela do ludzi i na parę lat go zamkną. A potem co? Wyjdzie i dalej będzie terroryzował uczciwych ludzi? Dożywocie dla bydlaka. Zagłosuję nawet na PiS jak zaostrzą KK i zmuszą sędziów do zamykania taką gangsterkę na dobre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX