Koniec poszukiwań pytona znad Wisły. "Znalezienie zwłok to kwestia czasu"

Fundacja prowadząca poszukiwania pięciometrowego pytona z Konstancina-Jeziornej zakończyła działania. Według ekspertów gad już nie żyje.

- Warunki pogodowe są coraz gorsze. Robi się zimno, jest coraz mniej słońca. W takich warunkach gad nie ma szans na przeżycie. Jesteśmy po konsultacjach między innymi z pracownikami warszawskiego zoo – mówi Dawid Fabjański z Animal Rescue Polska.

Jak dodaje „znalezienie zwłok to kwestia czasu”.

Fundacja poinformowała, że od jakiegoś czasu nie trafiała na nowe ślady obecności gada. – Ostatnio pies tropiący zaprowadził nas nad rzekę, gdzie trop się urywa – precyzuje Fabjański.

Pyton tygrysi. Co się wydarzyło?

Poszukiwania węża ruszyły 7 lipca. W miejscowości Gassy nad brzegiem Wisły znaleziono prawie sześciometrową wylinkę. W kolejnych dniach odkryto ślady, które potwierdziły obecność. Według świadków, pyton był również widziany w miejscowości Glinki w powiecie otwockim, a także w Warszawie.

Przez chwilę w poszukiwaniach pomagali strażacy z Warszawy, Częstochowy i Poznania. Przy działaniach wykorzystywano specjalistyczny sprzęt m.in. drony i kamery na podczerwień.

Co zrobić, jeśli spotkasz wilka, dzika lub niedźwiedzia?

Więcej o:
Komentarze (107)
Koniec poszukiwań pytona znad Wisły. "Znalezienie zwłok to kwestia czasu"
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 89 razy 77

  Pytonie na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.

  Pogrążone w smutku
  Pytonice mazowieckie.

 • mrowkolew

  Oceniono 45 razy 41

  żeby się nie zdziwili, w zurbanizowanych miejscach pyton może sobie znaleźć cieplarnię na zimę, w końcu zwierzęta nie są głupie, instynkt przetrwania, kanały ciepłownicze, piwnice ogrzewane itp.

 • ziggybam

  Oceniono 57 razy 39

  „znalezienie zwłok to kwestia czasu”
  Pytanie tylko czyich i ilu sztuk? Zależy chyba jak głodny będzie pyton...

 • kieszonkowiec12

  Oceniono 39 razy 37

  Kurde, szkoda mi tego pytona. Dlaczego fundacja do tej pory go nie znalazła? To pięć metrów gada, a nie jakaś jaszczurka. Chciałabym, by jednak pyton przeżył. Oby tak się stało. Trzymaj się, pytonie!

 • golec007

  Oceniono 27 razy 25

  dopóki nie ma truchła, nie kupuje historii o zdechnięciu z powodu pogody...
  np. piranie już pokazały że można się zaklimatyzować w PL

 • piotrm74

  Oceniono 27 razy 21

  Pyton pewnikiem opala się na Helu i podgryza foczki...

 • tygrysio_misio

  Oceniono 33 razy 21

  Świnie... może jeszcze żyje.

 • dzoanka1234

  Oceniono 20 razy 16

  Jakis bezmozg wypusci zwierzaka i pozwala mu zdychac powoli, w cierpieniu... To powinno byc karalne. Albo nie, ja to bym takiego wlasciciela tez nago, na pare tygodni, na zime 'uwolnila' zeby sobie 'odzyl' na wolnosci.

 • 3jw60

  Oceniono 35 razy 15

  Zaszył się na Nowogrodzkiej, najpierw na przekąskę będzie kot później - mam marzenie, taki koleś kulawy. Tylko od nóg niech zaczyna bo coś mi się wydaje, że z mordy mu śmierdzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX