Otwock. Skazany za pedofilię ksiądz pracował blisko szkoły. Kuria wysłała go do klasztoru

Rodzicie dzieci z Otwocka mogą być spokojni. Skazany za pedofilię duchowny, który został zatrudniony w domu księży emerytów w sąsiedztwie szkoły, stracił stanowisko. Kuria wysłała go do zamkniętego klasztoru.

Chodzi o księdza Grzegorza K., który został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Duchowny molestował 11-letniego ministranta w Otwocku.

Na początku września, portal OKO.Press poinformował, że ksiądz ponownie zjawił się w Otwocku. Tym razem trafił do domu księży emerytów, gdzie zajął się sprawami administracyjnymi. Placówka jest zlokalizowana zaledwie 200 metrów od szkoły podstawowej.

To zelektryzowało rodziców, którzy zgłosili swój sprzeciw do kurii. Rodziców nie przekonały zapewnienia, że ksiądz przeszedł specjalną terapię.

W końcu kuria się ugięła. Cytowany przez polsatnews.pl rzecznik kurii warszawsko-praskiej poinformował, że ksiądz Grzegorz K. został przeniesiony dla zamkniętego klasztoru. Ma tam być do momentu, aż Watykan podejmie decyzję w jego sprawie. Niewykluczone, że duchowny zostanie wydalony do stanu świeckiego.

Wszystkie grzechy rowerzystów? Z perspektywy go pro są naprawdę ciężkie

Więcej o:
Komentarze (31)
Otwock. Skazany za pedofilię ksiądz pracował blisko szkoły. Kuria wysłała go do klasztoru
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 23 razy 17

  Kurio..Trzeba było mediów żeby gnoma pogonić?
  Towarzystwo wzajemnej adoracji.
  Jeszcze raz usłyszę, przeczytam, że wam kurna przykro i się pochylacie. To nie ręczę za siebie!!

 • czemrok

  Oceniono 19 razy 15

  Dlaczego ta Łajza nie siedzi ? Bo rządzi pis !

 • krzywelustro

  Oceniono 16 razy 14

  Nawet najsurowsza pokuta nie zmieni preferencji seksualnych Ks. Grzegorza Kocięckiego.
  No ale skoro ma tam odprawiać msze dla zakonnic, to znaczy, że tam również muszą być dostępni jacyś ministrancji.

 • stefa555

  Oceniono 13 razy 13

  A dlaczego kuria wysłała go do klasztoru , a nie do pierdla? Dalej twierdzicie klechy ,że film "Kler" to jest nagonka na kościół?

 • krzycho-to-ja

  Oceniono 19 razy 13

  Czyli zamiast go wyrzucić przeniesli do klasztoru.. to się nigdy nie zmieni.
  Zawsze będą ich bronić i chronić.

 • Wojtek J

  Oceniono 15 razy 11

  Tego bandyty miejsce jest 2.5 m. pod ziemią. Największym złem od 1000 lat jest KOŚCIÓŁ. Pedofilia, oszustwa, morderstwa (wyprawy krzyżowe, ) , cała historia tych bydlaków jest naznaczona krwią i wyciąganiem brudnych łap do dzieci. ZDELEGALIZOWAĆ TYCH DRANI.

 • andrzejmichalak

  Oceniono 10 razy 10

  z tego wynika, że w Polsce jeśli chodzi o "pedofilię" są równi i równiejsi....jedno wiem.. kapłan jest a może inaczej powinien być na "piedestale poziomu moralności". " Instytucją najwyższego zaufania".Ludzie wierzący zazwyczaj ufaja "tym ludziom" i posyłają do Nich swoje dzieci "w imię wiary" A Oni co robią.. Najgorsze jest to moim zdaniem, że za udowodnione przestępstwo powinni iść do więzienia. .a są chronienie w tym też przez własną "korporację".. Jakaś paranoja w XXI w.

 • loneman

  Oceniono 12 razy 10

  Dlaczego ci ludzie nadal sa uwazani za wzory i nauczyciele moralnosci???

 • Oceniono 11 razy 9

  Takim rodzicom których dziecko było gwałcone przez klechę pedofila należy odbierać dzieci a samego klechę pedofila należy przerobić na nawóz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX