Rowerzysta pędził chodnikiem, śmiertelnie potrącił kobietę i uciekł. Wpadł po kilku dniach

Dzięki czujności policjanta udało się zatrzymać rowerzystę, który ze skutkiem śmiertelnym potrącił pieszą na Saskiej Kępie.

Do wypadku doszło 7 września. Z ustaleń policji wynika, że rowerzysta pędził chodnikiem i nie ustąpił pierwszeństwa pieszej. Wjechał w nią, kobieta upadła i głową uderzyła o beton. Rowerzysta uciekł.

Kobieta trafiła do szpitala, gdzie 11 września zmarła. Tego samego dnia udało się złapać rowerzystę. Wszystko dzięki czujności policjanta.

- Funkcjonariusz, który miał prowadzić sprawę, zapoznając się z materiałami zaczął kojarzyć pewne fakty. Przypomniał sobie, że w dniu wypadku, kiedy wracał do domu, na przystanku widział mężczyznę z rowerem, który bardzo dziwnie się zachowywał i odpowiadał wyglądowi sprawcy podanemu przez świadków - tłumaczy nadkomisarz Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej policji.

Policjanci operacyjni własnymi kanałami zaczęli szukać rowerzysty. 43-letni Rafał K. został błyskawicznie zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna otrzymał dozór policyjny.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Wszystkie grzechy rowerzystów? Z perspektywy go pro są naprawdę ciężkie

Więcej o:
Komentarze (180)
Rowerzysta śmiertelnie potrącił kobietę i uciekł. Wpadł po kilku dniach
Zaloguj się
 • wamal

  Oceniono 99 razy 93

  Chyba UMYŚLNEGO naruszenia zasad bezpieczeństwa i nieumyślnego spowodowania obrażeń które zakończyły się śmiercią osoby poszkodowanej

 • wesslingharald

  Oceniono 101 razy 85

  "Mężczyzna otrzymał dozór policyjny" Hmm... mężczyzna, panie/pani redaktor, jak potraci kobietę to się zatrzymuje i udziela jej pomocy. Mężczyzna bierze odpowiedzialność za swoje czyny. Mężczyzna nie musi być bohaterem, wystarczy zwykła przyzwoitość. A to tutaj to była jakaś zasikana, usmarkana kanalia - nie mężczyzna. :(

 • muzoman

  Oceniono 117 razy 83

  Rowerzyści terroryzują pieszych. Pędzą bez opamiętania, wyskakują zza pleców pieszego, można zawału dostać a jak potrącą to już katastrofa.

 • oszrany

  Oceniono 82 razy 74

  Dozór policji za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy!? Widać ma mocne plecy.

 • beetle83

  Oceniono 74 razy 66

  Nieumyślnego?

 • igor_terleg

  Oceniono 77 razy 65

  Jeżdżę na rowerze dużo, latem więcej czasu niż samochodem. Jeszcze z pięć lat temu, może trochę więcej wkurzałem się głównie na kierowców samochodów, którym się często zdawało, że jak swoim SUVem wyprzedzi rower o 50 km/h szybciej tak, że nie uderzy to jest wszystko w porządku. Dziś się też tacy zdarzają, ale jest ich już sporo mniej.

  Za to rowerzyści - coraz gorzej, zaczynam się bać czy jestem na rowerze, pieszo, czy w samochodzie. Coraz częściej myślę, że powinny być numery rejestracyjne i OC.

 • mario.12

  Oceniono 66 razy 56

  Jest to niestety nagminne, że rowerzyści mają gdzieś innych użytkowników zarówno chodnika jak i jezdni pędzą na złamanie karku ale niestety łamią go pieszym zamiast sobie może ktoś w końcu zacznie egzekwować prawo i przepisy od tego towarzystwa. Oni nie są panami chodników

 • zgryz3

  Oceniono 49 razy 45

  Zbaraniałem jako rowerzysta: "nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa"?! Czterdziestolatek zapie...la po chodniku czterdziestką i to jest nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa?! Ja jestem chory, ktoś zwariował, czy żyjemy z bezpaństwie.?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX