Groźny błąd na mapie w metrze. Plany miasta na stacji miały zaznaczone tajny kompleks policji

Funkcjonariusze policji przecierali oczy ze zdumienia. Plan miasta na jednej ze stacji metra miał zaznaczony tajny kompleks Komendy Głównej Policji.

Sprawę ujawnił portal tvn24.pl. We wspomnianym kompleksie budynków znajduje się Biuro Techniki Operacyjnej Komendy Głównej Policji, gdzie między innymi podsłuchiwane są rozmowy przestępców. Siedzibę mają tam również funkcjonariusze pracujący na co dzień pod tzw. przykrywką (przenikając do struktur grup przestępczych) oraz policjanci prowadzący dyskretną obserwację podejrzanych.

Tajne obiekty były zaznaczone na kilku mapach zlokalizowanych na jednej ze stacji metra. W rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka metra przekonuje, że mapy zostały dostarczone przez Zarząd Transportu Miejskiego. Z kolei ZTM twierdzi, że przygotowując grafiki, w tym konkretnym przypadku posiłkowano się "jednym z serwisów mapowych, gdzie kompleks był wyraźnie zaznaczony".

Zaznaczenie tajnego kompleksu, usunięto już z map. Sprawą zajęło się Biuro Kontroli i Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji.

Jak przypomina tvn24.pl, sam kompleks był już narażony na dekonspirację. W 2012 roku, kiedy otwierano tam Centrum Przetwarzania Danych. Pojawili się wtedy ministrowie, policjanci w mundurach, kapelani i wielu innych gości.

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o:
Komentarze (64)
Groźny błąd na mapie w metrze. Plany miasta na stacji miały zaznaczone tajny kompleks policji
Zaloguj się
 • pis_cie_kocha

  Oceniono 27 razy 27

  hm... google maps pokazuje mi, że do tego strasznie tajnego biura można dojechać też autobusem 184. Gratuluję policjo, jesteście mistrzami.

 • zdziwiony6

  Oceniono 23 razy 21

  "Pojawili się wtedy ministrowie, policjanci w mundurach, kapelani i wielu innych gości".

  Komedia. Ministrowie i kapelani na otwarciu tajnego obiektu policji.

 • nikifor666

  Oceniono 29 razy 21

  Hahah co za farsa - najpierw wielka impreza z okazji otwarcia TAJNEGO osrodka, a potem chamskie ujawnienie go na mapach.

  A juz kwintesencja jest rozpisywanie sie o tym na glownej stronie dosc poczytnego portalu.

 • siwywaldi

  Oceniono 27 razy 21

  To za komuny było lepiej. Wszystkie "tajne" obiekty były na mapach lepiej lub gorzej maskowane, a na zdjęciach lotniczych zasłaniane czarnym wielokątem jak np. jednostka wojskowa w Pyrach, która powstała JESZCZE przed wojną.
  No i dzięki temu WSZYSCY wiedzieli gdzie jest coś "tajnego"

  A najtajniejsze są w Polsce więzienia, bo nie ma ANI JEDNEGO. Bo od iluś tam lat, na bramach więzień zamiast tabliczek Zakład Karny, są tabliczki z napisem: Areszt Śledczy :-))

 • cometto-pl

  Oceniono 24 razy 16

  No tak, każdy kto wszedł do metra to tylko spojrzał na jeden z setek kwadracików na mapie i od razu wiedział że tam na pewno jest "Biuro Techniki Operacyjnej Komendy Głównej Policji".

 • siwywaldi

  Oceniono 14 razy 12

  Ujawnienie lokalizacji tej placówki było bardzo logiczne. Przecież OD LAT policjanci narzekają na swoje zarobki, GŁOŚNO krzycząc, że są biedni. A jak są biedni, to nie podróżują samochodami tylko metrem. Stąd ZTM postanowił UŁATWIĆ im życie, żeby KAŻDY a zwłaszcza przyjezdny na delegacji WIDZIAŁ gdzie należy wysiąść....
  Podobno miał też być stosowny komunikat ogłaszany w wagonach i na tej właściwej stacji metra, ale zabrakło pieniędzy na zapłacenie lektorowi za nagranie :-))

 • andy_1

  Oceniono 11 razy 11

  Dzięki tej publikacji coś, o czym wiedzieli nieliczni jest już wiadome licznym... ziew...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX