Pod znany sklep Sneaker Boyz podłożono ładunek wybuchowy. "Tak się załatwia konkurencję"

W poniedziałek doszczętnie spłonął sklep z butami Sneaker Boyz na warszawskim Powiślu. Odnawiano tam drogie, markowe buty. Teraz właściciele dotarli do nagrań z monitoringu. Widać na nich, jak zamaskowany mężczyzna podpala sklep.

Do pożaru doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Sneaker Boyz przy ulicy Solec 50. Konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu gości hostelu, który znajdował się nad sklepem. Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynikało, że na miejscu najprawdopodobniej doszło do wybuchu.

Sneaker Boyz: podłożono ładunek wybuchowy

Właściciele sklepu potwierdzają, że pożar został wywołany przez ładunek wybuchowy, a wszystko zostało zarejestrowane na nagraniach z monitoringu. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że kamera zamontowana w pobliżu sklepu zarejestrowała, jak zamaskowany mężczyzna podchodzi do ściany sklepu, a następnie wkłada pod roletę antywłamaniową mały pakunek. Po chwili lokal zajmuje się ogniem.

- Dziś już wiemy, że było to podpalenie. Ok. godz. 2.30 ktoś podłożył pod ścianę ładunek wybuchowy - powiedział w rozmowie z "Wyborczą" właściciel Sneaker Boyz. Jak dodał, nagranie jest teraz analizowane przez policję. 

Pożar sklepu Sneaker Boyz. Ogromne straty

Sklep Sneaker Boyz zajmował się personalizacją i odnawianiem butów. Klienci przynosili do lokalu swoje obuwie, które następnie malowano i nadawano mu wyjątkowy wygląd. Zwykle odnawiano tam wartościowe, markowe buty. Z usług butiku korzystali też celebryci. 

Właściciele Sneaker Boyz zamieścili na Facebooku zdjęcie ostatniej pary butów, którą odnowili. W tle widać zgliszcza sklepu.

"Cały dorobek w kilka chwil został zrównany z ziemią" - opisują właściciele.

Straty są ogromne. Spłonęło całe wyposażenie sklepu, a także buty klientów, które miały zostać poddane renowacji. Podczas pożaru w sklepie znajdowało się ponad 200 par. Niektóre z nich były warte nawet 5 tysięcy złotych. Już teraz wiadomo, że ubezpieczenie lokalu nie pokryje wszystkich strat. Właściciele deklarują jednak, że każdy, kto zostawił u nich buty, otrzyma zwrot pieniędzy.

Sneaker Boyz. Trwa zbiórka dla właścicieli

O podpaleniu sklepu Sneaker Boyz napisały zagraniczne media. W internecie zorganizowano też zbiórkę, która ma pomóc właścicielom w pokryciu strat. Do pomocy w zbieraniu środków przyłączyły się również zagraniczne sklepy oferujące podobną usługę renowacji obuwia.

Wyrazy wsparcia przesyłają klienci. "Wasza pasja i praca jest niesamowita, jestem pewna, że razem dacie radę powrócić ze zdwojoną siłą", "Dorzucam cegiełkę, szybkiego powrotu do fachu!" - piszą. 

Inni zastanawiają się, kto mógł podpalić sklep i sugerują, że mógł to zrobić ktoś, komu nie podobały się sukcesy właścicieli sklepu: "Konkurencja nigdy nie śpi" , "Tak się załatwia konkurencję"- czytamy w komentarzach.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Chcesz zostać bohaterem dzisiejszego dnia? Pomóż pszczołom >>

Ten pies uratował małą dziewczynkę z pożaru. Zapłacił za to najwyższą cenę

Więcej o:
Komentarze (46)
Pod znany sklep Sneaker Boyz podłożono ładunek wybuchowy. "Tak się załatwia konkurencję"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 51 razy 35

  Jakoś dziwnie szybko wracamy do poziomu bezpieczeństwa - a raczej braku bezpieczeństwa - z początku lat 90. minionego stulecia. A pan Zbyszek zamiast zająć się tym, co do niego należy, dywaguje nad sędziami z czasów PRL...
  O policji nawet nie warto wspominać. Ostatnio kulsony zażądały od obywateli pomocy w schwytaniu bandytów, którzy pobili policjanta.

 • van_norden

  Oceniono 40 razy 32

  Zacznijcie montować kraty w oknach i drzwi antywłamaniowe. Później będzie drożej.
  Policja zniknęła z ulic więc zaczyna rządzić żulia i bandyterka jak w latach 90-tych.
  Niedługo będziecie się bali wyjść po zmroku na ulicę

 • junk92508

  Oceniono 43 razy 29

  Podpalacz nie był ubrany w koszulkę Konstytucja więc dochodzenie może poczekać...

  Policja ma teraz ważniejsze sprawy na głowie niż jakieś tam gangi...

 • norman67

  Oceniono 35 razy 19

  Może nie chcieli płacić haraczu. Policja ściga Kodziarzy, a gangsterka rządzi...

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 13 razy 11

  "Konkurencja nigdy nie śpi"

  Kamery zarejestrowały, że podpalacz miał koszulkę z napisem "Stomil".

 • obserwatoriumpolityczne.pl

  Oceniono 25 razy 9

  Zawsze jak pis rządzi to gangsterzy czują się swobodniej, bo policja zajęta jest zwalczaniem demokracji i pompowaniem statystyk.

 • jarek_na_smietniku

  Oceniono 17 razy 9

  "Już teraz wiadomo, że ubezpieczenie lokalu nie pokryje wszystkich strat"

  Sorki, ale ubezpiecza się nie tylko lokal, ale i towar (ewentualnie wykupuje OC)

 • slon2002

  Oceniono 6 razy 6

  Na filmie widać było, że podpalacz był bez butów.

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 7 razy 5

  Bolandia i niestety efekty elbanowskiego prowadzenia biznesu. Bezinteresowna zawiść i chamstwo. Zamiast cieszyć się, że jest większa konkurencja, że więcej ciekawych sklepów, miejsc, a klienci wyjdą z internetu na miasto i coś kupią wszędzie to jedni drugim sklepy podpalają. Szok normalnie. Zazdrościli, że ktoś wykonywał usługę i na tym zarabiał? Przecież takie usługi są potrzebne, skoro byli klienci. Ludzie jednak potrafią być tacy, że wraca znowu powiedzenie: podłość ludzka nie zna granic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX