Nie chciał zapłacić za parkowanie, uderzył kontrolerkę i wypchnął ją na jezdnię. ZDM: dość przemocy

Zarząd Dróg Miejskich informuje o kolejnym przypadku agresji wobec swojego pracownika. Tym razem ofiarą ataku padła kontrolerka, która wystawiała kierowcy dodatkową opłatę za parkowanie.

"Niestety, po raz kolejny byliśmy świadkami ataku kierowcy na pracowników ZDM" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich na Facebooku. 

Najpierw wyzywał, potem uderzył i popchnął

Jak się okazuje, pracownica ZDM została zaatakowana podczas wystawiania opłaty dodatkowej na parkingu. Kierowca, który wcześniej nie zapłacił za parkowanie, uderzył kobietę a następnie wypchnął ją na jezdnię. Wcześniej rzucał w jej stronę wulgarne komentarze. 

"Czy naprawdę warto posuwać się do takiej agresji zamiast zapłacić 50 złotych?"- pyta ZDM.

W komentarzach pod informacją o ataku pojawiły się głosy, że napastnik jedynie dał wyraz "zwiększającej się frustracji mieszkańców" dotyczącej zasad pobierania opłat za parkowanie. Sugerowano też, że pracownica mogła wymusić zapłatę mandatu lub sprowokować sytuację.

Nasi kontrolerzy nie mają żadnego powodu, by prowokować takie sytuacje. W opisanej sytuacji to kierowca zainicjował "kontakt", rzucając wulgarne komentarze, a przy braku reakcji ze strony naszej pracowniczki, przeszedł do przemocy fizycznej

- odpowiedzieli przedstawiciele ZDM. Jak dodali, sprawa została zgłoszona na policję.

"O mało nie doszło do linczu"

W związku z atakiem na pracownicę, ZDM przypomniał kampanię społeczną "Kontroluj się". Pokazano w niej, że kontrolerzy spotykają się z agresją każdego dnia pracy.

W kampanii wystąpili pracownicy warszawskiego ZDM, którzy padli ofiarą agresji ze strony kierowców.

- W pierwszym dniu pracy płakałam. Gówniarz w wieku mojego syna wyzywał mnie od najgorszych - mówiła jedna z bohaterek kampanii.

- Pedał gazu i na mnie ruszyła. Przejechała mi po stopie. No i oczywiście cały czas się wyzwiska sypały. Nieroby, złodzieje. O mało nie doszło do linczu - opowiadał inny pracownik ZDM.

- Chcieli nas wciągnąć do bramy. Krzyczeli: chodź ich zaje...To wszystko dlatego, że wykonujemy naszą pracę - słyszymy w kampanii.

Do ataków na kontrolerów strefy płatnego parkowania dochodzi regularnie. W kwietniu 2016 kontroler ZDM został celowo potrącony przez samochód, a kontrolerka uderzona w twarz. W marcu 2015 roku pobity kontroler ZDM w ciężkim stanie trafił do szpitala.

O agresji w stosunku do swoich pracowników mówił też niedawno Zarząd Transportu Miejskiego. Michał Grobelny z działu prasowego ZTM powiedział, że tylko w ciągu ostatnich dwóch lat doszło do licznych przejawów agresji pasażerów wobec kontrolerów biletów.

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Więcej o:
Komentarze (55)
Nie chciał zapłacić za parkowanie, uderzył kontrolerkę i wypchnął ją na jezdnię. ZDM: dość przemocy
Zaloguj się
 • alesieporobilo

  Oceniono 39 razy 37

  W Polsce pod rzadami dobrej zmiany jest coraz wieksze przyzwolenie na przemoc. Prof. Kochanowski pobity w tramwaju dlatego ze ze swoim kolega profesorem rozmawia po niemiecku, wczorajsza sytuacja kiedy urzedniczka bije po twarzy kobiete o odmiennych pogladach politycznych i nie ponosi za to zadnych natychmiastowych konsekwencji, malo tego jest chwalona w tzw. prawicowej prasie, to sie nie bierze z nikad. Dobrozmianowcy jako apologeci ochlokracji doprowadzili do takich a nie innych nastrojow spolecznych. Chamstu to sie bardzo podoba.

 • justas32

  Oceniono 43 razy 33

  Schamienie w naszym kraju dopiero nabiera tempa. Przed wyborami - dopiero będzie wesoło ...

 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 54 razy 30

  Janusze kierownicy. Samochodu się zachciało a za parking to płacić nie ma komu. "Mom 20 letniego tdi z przebiegiem 500tys+ to se moge parkować dzie hce".

 • siwywaldi

  Oceniono 32 razy 24

  Dwie (jak na razie) odpowiedzi świadczą, że dla niemałej części rodaków, kontroler czy strażnik miejski egzekwujący prawo, to: złodziej, bydlak, nierób itp.

  Niestety ŻADNA z dotychczasowych ekip rządzących nie zrobiła NIC, by tych pracowników ochronić, np. poprzez drastyczne podniesienie kar za naruszanie godności osobistej lub co gorsza - fizycznej takich osób.
  Bo parafrazując przysłowie: szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie, dziś można powiedzieć: polski cham, ważniejszy niż Pan... :-(

 • ochujek

  Oceniono 38 razy 24

  Pewnie PiSior. Oni tak reagują na tych z gorszego sortu. Uważają że prawo ich nie dotyczy. Tak jak pedofilów w sutannach.

 • nanabun

  Oceniono 41 razy 23

  Co za prymityw. Nieistotne czy to kontrolerka, czy jakikolwiek inny zawód. Facet bijący kobietę, to najgorsza kategoria obleśnego tchórza. Żaden mężczyzna nie uderzy kobiety. Kontrolerzy wykonują swoją robotę, a wielkim paniskom szkoda paru złotych na zapłatę za parkowanie - żenujące schamienie.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 30 razy 12

  "Rosnącej frustracji mieszkańców" - i nad tymi słowami najmocniej się we mnie zagotowało. Wy, samochodziarze, jesteście wręcz dotowani! Przez dziesięć lat mieliście ustawione na sztywno maksymalne stawki za parkowanie! Abonament na mieszkańca jest prawie za darmo i nikt nie śmie się nawet przyjrzeć przypadkom wydawania dziesięciu abonamentów na jeden adres zameldowania! Za nieuiszczenie opłaty za parkowanie grozi wam trzy razy mniej, niż nam za jazdę bez biletu! A i tak strasz wiejska, milicja i ZDM nie mają prawa ich wystawiać za parkowanie w miejscach niebędących wyznaczonymi miejscami postojowymi w ramach SPPN! Jesteście do tego stopnia uprzywilejowani i jeszcze się awanturujecie?!

 • pczar

  Oceniono 14 razy 12

  ... coz spoleczenstwo staje sie teraz coraz bardziej kulturalne inaczej.

 • mitoogorkach

  Oceniono 19 razy 11

  Codziennie gadanie o wojnie i obozach i mlodzi mysla ze straznicy przyszli po nich, a starym sie przypomnialo pieklo. Tak wlasnie jestw tej Polsce powojennej choc minelo z 60lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX