45-latka wezwała karetkę. Gdy ratownicy weszli do mieszkania, przywitała ich siekierą

Do Góry Kalwarii wezwano karetkę. Kobieta zadzwoniła po pomoc, bo ktoś miał źle się poczuć. Gdy ratownicy pojawili się na miejscu, zastali 45-letnią kobietę. Zamiast okazać wdzięczność, sięgnęła po siekierę.

We wtorek pisaliśmy o nieuzasadnionym wezwaniu pomocy przez warszawiankę, która udała się w góry. Kobieta poprosiła o pomoc TOPR, ponieważ, była... zmęczona.

Dziś okazało się, że po pomoc bez powodu dzwoniła także mieszkanka podwarszawskiej Góry Kalwarii. O sprawie poinformowała Komenda Powiatowa Policja w Piasecznie. 

Chciała zaatakować siekierą ratowników

W środę wieczorem na pogotowie wpłynęło zgłoszenie o osobie, która źle się poczuła. Karetka od razu ruszyła do jednego z mieszkań w Górze Kalwarii. Gdy ratownicy weszli do środka, zastali 45-letnią kobietę. Z ich relacji wynika, że była wściekła, że ktoś wezwał pogotowie. Jak informuje KPP w Piasecznie "w niecenzuralnych słowach >>powitała<< ratowników".

Na tym się jednak nie skończyło. Gdy zwrócono jej uwagę, że nie powinna odnosić się tak do pracowników pogotowia oraz bezzasadnie wzywać pomocy, jej złość eskalowała. Złapała za siekierę i groziła, że zaatakuje nią ratowników. 

Do 2 lat więzienia dla mieszkanki Góry Kalwarii

Medykom udało się ją obezwładnić i wezwać policję. 45-letnia kobieta trafiła na komisariat w Górze Kalwarii. Na miejscu okazało się, że zatrzymana ma 2 promile alkoholu we krwi. 

Warto pamiętać, że ratownikom medycznym na służbie przysługuje taka sama ochrona prawna jak funkcjonariuszom publicznym. Właśnie dlatego kobieta już usłyszała dwa zarzuty - znieważanie oraz kierowanie gróźb karalnych wobec ratowników. Grozi jej do dwóch lat wiezienia. 

KPP w Piasecznie informuje również, że materiały tej sprawy niezwłocznie zostaną przekazane do prokuratury rejonowej w Piasecznie.

Taksówkarze, którzy ratują życie. W Warszawie jest ich prawie 70

Więcej o:
Komentarze (25)
Góra Kalwarii. Kobieta wezwała pogotowie. Potem chciała zaatakować siekierą
Zaloguj się
 • eclipse23

  Oceniono 21 razy 15

  kalwaria to tam gdzie kosciol dokonuje mosowych gwaltow na dzieciach

 • metaxo

  Oceniono 20 razy 14

  Nazwa zobowiązuje. Góra Kalwaria - siedlisko katolskiej patologii.

 • cacadux

  Oceniono 16 razy 12

  Pijanej babie z siekiera kajdanki założono z przodu. Frasyniukowi wykręcili ręce do tyłu.
  Przypadek ?

 • plastikpiokio

  Oceniono 11 razy 11

  ja myslę że to przez te upały ludziom gotują się mózgi i dostają normalnego zajoba.

 • sector23

  Oceniono 11 razy 11

  Polskie wcielenie Szeherezady ....... Siekierezada z Góry Kalwarii

 • tygrys102

  Oceniono 13 razy 9

  w USA już by była w futerale...amen

 • sector23

  Oceniono 11 razy 7

  Wymarzona kandydatka do pracy w resorcie ministra Szyszko. Na swoje nieszczęście spóźniona, o co najmniej pół roku z tą autoprezentacją.
  Podsumowanie i diagnoza może być tylko jedna - gapiostwo!

 • Andrzej Kuc

  Oceniono 6 razy 6

  Grozi jej do.....to zawsze najśmieszniejsza część artykułu. I co, myślicie że ile dostanie? 0 bo np nie była karana albo jakiś głupi sędzia stwierdzi że niska szkodliwość itp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX