Wniosek o areszt dla Marka M. We wtorek "rekina warszawskiej reprywatyzacji" zatrzymało CBA

Jest wniosek o areszt wobec Marka M., zwanego "rekinem warszawskiej reprywatyzacji". Sąd ma 24 godziny na jego rozpatrzenie. We wtorek mężczyzna został zatrzymany przez CBA.

We wtorek Marek M. został zatrzymany przez CBA w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji warszawskich nieruchomości. Dzień później mężczyzna został doprowadzony do prokuratury we Wrocławiu, gdzie usłyszał zarzuty. 

Wniosek o areszt dla Marka M. 

Jak informuje Polskie Radio, w czwartek wystosowano również wniosek o areszt tymczasowy dla warszawskiego handlarza roszczeniami. Decyzję ma podjąć Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście. Ma na to 24 godziny. 

Kim jest Marek M.?

Zatrzymany przez CBA Marek M. nazywany jest "rekinem warszawskiej reprywatyzacji".

"[Marek] M. podejrzany jest o przywłaszczenie praw majątkowych dotyczących nieruchomości położonej w Warszawie przy ul. Opoczyńskiej 4B oraz nieruchomości Folwark Służewiec o łącznej wartości nie mniejszej niż 11 mln 500 tys. zł oraz oszustwo na szkodę dwóch pokrzywdzonych w związku z nabyciem praw i roszczeń do nieruchomości położonej przy ul. Dynasy 4, na kwotę łączną nie mniejszą niż 1 mln 100 tys. zł na szkodę każdej z pokrzywdzonych" - napisano po zatrzymaniu M. w komunikacie Prokuratury Krajowej.

Właśnie takie zarzuty usłyszał we wtorek we wrocławskiej prokuraturze. Markowi M. może grozić za to do 10 lat pozbawienia wolności. 

Duża akcja służb. 115 policjantów i śmigłowiec w akcji, 16 zatrzymanych

Więcej o:
Komentarze (2)
Marek M. zatrzymany przez CBA. Jest wniosek o areszt dla Marek M.
Zaloguj się
  • nessuno

    Oceniono 4 razy 4

    To żaden rekin, tylko pospolita i cwana kanalia, która przez lata uprawiała złodziejski proceder. A do tego ten ciul mógł tak długo działać, bo miał parasol ochronny oraz układy z urzędasami bufetu.

  • scepty1

    Oceniono 3 razy 3

    Wystarczy obejrzeć na YT jego zeznania przed komisją reprywatyzacyjną. Mossakowski jest wyjątkowo bezczelnym typem, krytym przez układzik od czasów Piskorskiego, stojącym za zabójstwem J. Brzeskiej, śmiejącym się w twarz całej komisji, z mordy rasowy beneficjent III RP, chroniony przez ekipę PO od czasów Sikorskiego. Ale ci co są nad nim mają za dużo do stracenia, więc nie zdziwię się, jak seryjny samobójca zadziała i tym razem i znajdą go rano powieszonego z listem, w którym pisze, że nie może już żyć z poczuciem winy. I wcale mi starego knura żal nie będzie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX