Słynny "Kurczak z rożna" jednak zostanie przy Belwederskiej? Właściciele będą musieli wprowadzić zmiany

Budka "Kurczak z rożna" ma swoich klientów od ponad 20 lat. Wcześniej Zarząd Dróg Miejskich chciał jej usunięcia ze względów estetycznych. Teraz właściciele punktu informują, że jest szansa na ocalenie słynnego "Kurczaka".

"Kurczak z rożna" przy Belwederskiej swoich stałych klientów ma od ponad 20 lat. Wielu warszawiaków uważa, że można tam kupić najlepszego kurczaka z rożna w mieście. Nie mogli uwierzyć, gdy dwa tygodnie temu właściciele poinformowali, że pawilon może zniknąć. Powodem była negatywna opinia Zarządu Dróg Miejskich. 

"Kurczak z rożna" zniknie ze względów estetycznych?

Na początku sierpnia zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w imieniu prezydenta Warszawy wydał negatywną decyzję w sprawie funkcjonowania "Kurczaka z rożna" przy Belwederskiej. Dlaczego?

W rozmowie z Metrowarszawa.pl Mikołaj Pieńkos z ZDM mówił, że na budkę w takim kształcie i miejscu nie zgadza się Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. 

W przypadku "Kurczaka z rożna" na Belwederskiej BAiPP stwierdziło, iż wygląd i lokalizacja baru nie współgrają z układem Traktu Królewskiego. Pieńkos tłumaczył, że Zarząd Dróg Miejskich musiał wydać zatem odmowną decyzję dla dalszego funkcjonowania obiektu. 

"Kurczak z rożna" się zmieni

Właściciele "Kurczaka z różna" od razu zapowiedzieli, że ze wszystkich sił będą próbowali ocalić lokal. Już dwa tygodnie temu rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją "Nie dla zamknięcia Kuraków". Do tej pory podpisało się pod nią prawie 700 osób. 

W środę pojawiło się światełko w tunelu. Podpisy co prawda nie zaszkodziły, ale prawdziwą szansą na uratowanie pawilonu okazało się złożenie oficjalnego odwołania od decyzji. Dziś właściciele poinformowali, że są po pierwszych rozmowach z urzędnikami. 

Zarówno BAiPP, jak i Zarząd Dróg Miejskich Warszawa na ten moment wyrażają chęć zmiany decyzji i dyskusji na temat tego, jak ma wyglądać nasze miejsce - czytamy na profilu.

Oznacza to jednak, że budka "Kurczak z rożna" będzie musiała przejść niemałą metamorfozę. Jak informują właściciele, konieczna będzie zmiana elewacji i obudowy pawilonu oraz pozbycie się z okien krat i wymienienie ich na nowe szyby. "Rebranding" mówią o zmianach właściciele.  

Wszystko musi jednak zostać skonsultowane z urzędnikami. ZDM ma teraz siedem dni na rozpatrzenie odwołania.

Jeśli "Kurczaka z rożna" uda się uratować, pawilon na pewno zmieni się nie do poznania. Jedno pozostanie jednak na pewno - kurczaki. Jak piszą sami właściciele - "wszyscy [je] zachwalają, one nie są problemem, tylko atutem".

Gdzie zjeść najlepsze pierogi? Krytyka Kulinarna: "Znaleźć w Warszawie dobre pierogi, to jak szukać igły w stogu siana" [PRZEGLĄD]

 

 

Więcej o:
Komentarze (47)
Słynny "Kurczak z rożna" jednak zostanie przy Belwederskiej? Właściciele będą musieli wprowadzić zmiany
Zaloguj się
 • udibidi03

  Oceniono 38 razy 18

  TA BUDA JEST TRAGICZNA, JA WIEM , ŻE WIELU NIE RAZI JEJ WYGLĄD ALE BEZ PRZESADY . MAŁA ARCHITEKTURA POWINNA BYĆ ESTETYCZNA!!!!!!

 • annubis74

  Oceniono 18 razy 14

  kurczaków nie próbowałam, ale pawilon wygląda paskudnie i dobrze że właściciele zostali zmuszeni do zmiany dekoracji,

 • szabepio

  Oceniono 24 razy 14

  Najlepsze kurczaki? Bzdura. Kurczaki mają takie syfiaste jak wszyscy: syf z farmy. Dodają moze wiecej przypraw zeby ten syf nieco zamaskować. No chyba ze kurczaki mają z wlasnego chowu ale wtedy nie utrzymali by tej budy raczej. Zwykła buda jak inne ktorą od zawsze nalezy omijac 1 kilometr. A ta akcja w internecie to wylącznie z tempoty spoleczenstwa. Beda walczyc o budę z kurczakami a tymczasem pis robi im POLEXIT. Zaczyna byc podobnie jak w rosji . Tam tez walczy sie na ulicach np o jakies drzewko do wycinki, akcja 50.000 polubień w necie, podpisy itd ale nikt juz o dyktatorskiej wladzy slowa nie powie.

 • gebe14

  Oceniono 23 razy 11

  patrząc na tą bude w życiu bym tam nic nie kupił. nie stać go na lokal a ma mieć dobre kurczaki ? myślicie że kupuje te najwyższej jakości ?

 • siwywaldi

  Oceniono 29 razy 11

  Srata, tata...
  Właściciel budy to chytry minimalista, któremu szkoda kasy na jakiekolwiek inwestycje. Więc zaczął grać na zwłokę.

  I tyle, bo ŻADNEJ modernizacji budy nie będzie.

 • kresedebarg

  Oceniono 8 razy 8

  może pani lewandowska ją przejmie

 • rasta-mw

  Oceniono 18 razy 8

  Buda jest ochydna w swojej brzydocie, skoro te kuraki są tak popularne to właściciela chyba stać na postawienie bardziej estetycznej budki? Widziałem fajne kontenery przystosowane do gastronomii i nie są nawet drogie (około 20 tys) Trzeba tylko chcieć.

 • jeak

  Oceniono 13 razy 7

  Budka jak budka, jest retro. Większy niesmak robi ten od lat zaniedbany plac pod drugiej stronie Dolnej, otoczony ohydnym , rozlatującym się parkanem. Co to za właściciel, którego stać na utrzymywanie takiego "martwego" placu w takim miejscu!

 • baramboo

  Oceniono 16 razy 6

  Ohydna szkarada. Oczy bolą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX