Otwock. 26-latka wystawiła na sprzedaż nerkę. Za 20 tysięcy złotych

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko młodej kobiecie, która przez internet za 20 tysięcy złotych chciała sprzedać swoją nerkę.

Na ogłoszenie 26-latki trafili policjanci operacyjni z kilku miast. Funkcjonariusze na co dzień przeszukują internet i wyłapują podejrzane oferty. Sprawa została przekazana śledczym z Otwocka, gdzie mieszka kobieta.

- Mieszkanka powiatu otwockiego została przesłuchana. Nie przyznała się do winy. Tłumaczyła, że zrobiła to dla żartów – mówi nadkom. Daniel Niezdropa z komendy policji w Otwocku.

Śledczy nie uwierzyli w wersję 26-latki. Ogłoszenie było wystawiane w kwietniu i maju.

Kobieta usłyszała zarzut rozpowszechniania ogłoszenia od odpłatnym zbyciu narządu. Grozi jej kara grzywny lub do roku pozbawienia wolności.

W Polsce handel ludzkimi organami jest zabroniony. Samo zamieszczanie ogłoszenia o sprzedaży jest już przestępstwem. Legalny przeszczep narządu od dawcy, niespokrewnionego z biorcą, jest możliwy jedynie za zgodą sądu.

Twoje dziecko kąpie się w fontannie? Sanepid ostrzega: to niebezpieczne

Więcej o:
Komentarze (50)
Otwock. 26-latka wystawiła na sprzedaż nerkę. Za 20 tysięcy złotych
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 41 razy 41

  Po słowach "nie wyceniła jej zbyt wysoko" już myślałem, że ma kłopoty z urzędem skarbowym o zaniżoną wartość transakcji ;)

 • jac ben

  Oceniono 40 razy 28

  Nie można sprzedać nerki, by zdobyć pieniądze na przeżycie. Można za to całkowicie legalnie zdechnąć z głodu, posiadając dwie bezużyteczne nerki. Mądre prawo, lecz prawo.

 • skromne-zero

  Oceniono 8 razy 8

  Są takie zasrana kraje, w których umiera się z braku pieniędzy na lekarstwa. Są takie kaczystany, w których ludzie grzebią w śmietnikach szukając jedzenia.
  Sprzedać swojej, legalnej nerki nie można, nawet ogłoszenie w gazecie jest karalne. W tym samym czasie pseudopolitycy kradną miliony i pozostają bezkarni.
  Chory to kraj. Wstyd się nawet przyznać, jeśli się w nim mieszka.

 • crimsonpoppy

  Oceniono 6 razy 6

  ''26-latka wystawiła na sprzedaż nerkę. Nie wyceniła jej wysoko. Teraz ma kłopot'' coz to za glupi naglowek! a za ile miala ja wycenic? Przeciez nie zostala zlapana dlatego ze ja wycenila za nisko ale ze ja chciala sprzedac. Bardzo slaby tytul artykulu ktory to powinien rzetelnie odzwierciedlac tresc.

 • peowca888

  Oceniono 11 razy 5

  ale faszerowac pavulonem na zlecenie poltransplantu to juz mozna .... co za zaklamany kraj

 • mniklasp

  Oceniono 14 razy 4

  Dlaczego wiec ogloszenia tzw towarzyskie o sponsoring sa legalne w Polsce , czytaj prostytucje.?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX