Defilada na Święto Wojska Polskiego. W powietrze wzbije się 100 samolotów i śmigłowców [LISTA]

Jednym z ciekawszych elementów Święta Wojska Polskiego będzie podniebna defilada. W powietrze wzbije się blisko 100 samolotów i śmigłowców.

Jak informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, przelot wzdłuż Wisły rozpocznie sześć samolotów TS-11 zespołu akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry.

Następnie w 40-sekundowych odstępach nad głowami warszawiaków przeleci: siedem śmigłowców SW-4 Puszczyk, sześć śmigłowców Mi-2, cztery śmigłowce W-3 Sokół, para śmigłowców: Mi-14 i Mi-2, dwa Mi-8 i dwa W-3 Sokół, osiem śmigłowców Mi-17, trzy śmigłowce Mi-24, trzy śmigłowce Mi-2.

Następnie przeloty wykona: siedem samolotów PZL-130 Orlik II, cztery samoloty M-28 Bryza, para samolotów An-28, pięć samolotów C-295M, cztery samoloty c-130 Hercules (polskie i amerykańskie) oraz para samolotów M-346 Bielik.

Całość zakończy przelot samolotów G550 i B737 do transportu najważniejszych osób w państwie. Maszyny mają być eskortowane przez samoloty F-16 Jastrząb.

Maszyny wykonają niski przelot nad Wisłą. Najlepiej obserwować je z wybrzeża rzeki pomiędzy mostami Gdańskim a Śląsko-Dąbrowskim.

Defilada wojskowa - trasa i program

W tym roku defilada odbędzie się na Wisłostradzie. Wystartuje o godzinie 13 od strony ulicy Sanguszki. Przemarsz wojsk i przejazd pojazdów zakończy się na wysokości ulicy Karowej. Z kolei przy parku fontann będzie przemawiał między innymi Prezydent Andrzej Duda.

Wisłostradą przemaszeruje ponad tysiąc żołnierzy i 900 rekonstruktorów oraz przejedzie blisko 200 pojazdów wojskowych.

Gigantyczne utrudnienia

Jak podaje radio TOK FM w sobotę późnym wieczorem i w niedzielę do południa przejazd Wisłostradą na odcinku od mostu Łazienkowskiego do mostu Grota-Roweckiego będzie niemożliwy. Do tego należy pamiętać o zmianach w parkowaniu i komunikacji publicznej.

15 sierpnia dojdzie zamknięcie trzech mostów dla ruchu samochodów, rowerów i pieszych, a także tramwajów i autobusów. Nieprzejezdny będzie odcinek Wisłostrady.

Święto Wojska Polskiego 2018 i defilada w Warszawie

15 sierpnia obchodzone jest Święto Wojska Polskiego. Data odnosi się do Bitwy Warszawskiej, którą Polska wygrała w 1920 roku. Do 1947 roku uroczystość nazwano Dniem Żołnierza. Następnie zrezygnowano z obchodów i wznowiono jest w 1992 roku.

Dzięki niemu żołnierze zdalnie zniszczą czołg przeciwnika. Nowy dron polskiego producenta

Więcej o:
Komentarze (81)
Defilada na Święto Wojska Polskiego. W powietrze wzbije się 100 samolotów i śmigłowców [LISTA]
Zaloguj się
 • vito60

  Oceniono 20 razy 14

  Szczególnie imponują te śmigłowce, młodość mi się przypomina, mają tylko trochę mniej lat niż ja. To jak zobaczyć przejazd trabantów,syren i moskwiczy na salonie samochodowym w Paryżu.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 20 razy 14

  ...Sześć śmigłowców Mi-2, para śmigłowców: Mi-14 i Mi-2, dwa Mi-8 osiem śmigłowców Mi-17, trzy śmigłowce Mi-24, trzy śmigłowce Mi-2...
  Miało być święto niepodległości a niebo będzie należało do Rosjan...

 • wagadudu

  Oceniono 22 razy 12

  To będzie latać chyba wszystko, co wojsko posiada. Zamiast Caracali w powietrzu, będą siedziały karakany na trybunach...

 • redcarius

  Oceniono 15 razy 9

  To jest żałosne. Ponownie jesteśmy silni, zwarci i gotowi. Silni w gębie, zwarci w paradach i gotowi na kolejne lanie. Gdzie obiecane śmigłowce bojowe, gdzie rakiety o zasięgu 1000 km, gdzie okręty podwodne? Samoloty dla vipów kupili ..... no to Putin nie spał przez 3 noce.

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 17 razy 9

  Gdzie te tysiące dronów i dziesiątki helikopterów? nie ma obaw, zamówione rakiety nie zostały dostarczone piorun w nie strzelił. Helikoptery powinny koniecznie lecieć ze słomianym polskim misiem.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 16 razy 8

  Wszystko to z daleka capi mi jakoś tak Blaszczakiem. No naprawdę mi capi.

 • Oceniono 12 razy 6

  Ł A Ł- To ci dopiero cały świat zobaczy naszą potęgę!!!, a drony będą?? Wszystkie 6???

 • zd46

  Oceniono 14 razy 6

  Defilują autokratyczne państwa choć niektóre są „kolosami na glinianych nogach z głowami z tektury”. Do pakietu niedemokratycznych państw dołaczyła Polska:
  1/ Rosja z Putinem
  2/Chiny ze swoją „skośnooką demokracją”
  3/Wenezuela ze swoim prezydentem-szoferem
  4/Białoruś z prorosyjskim Łukaszenką
  5/ Polska z uzurpatorem J.Kaczyńskim , z bawiącym się ołowianymi żołnierzykami, A.Dudą oraz zniszczoną i zakłamaną historią oręża polskiego.
  Powinniśmy płakać nad Polską, JEJ Konstytucją, a nie defilować przy dzwiękach marszów, to tak jakby tańczący korowód wkroczył na uroczystości pogrzebowe. Ohydna i beznadziejna „dobra zmiana”.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX