Na Kijowskiej zawsze roi się od porzuconych wózków. Notorycznie zostawiają je tam złomiarze

Przy ulicy Kijowskiej w Warszawie roi się od wózków sklepowych. Okazuje się, że porzucają je tam klienci pobliskiego skupu złomu. Praskie stowarzyszenie miało już tego dość, poprosili o pomoc Zarząd Oczyszczania Miasta.

Przy ulicy Kijowskiej w budynku dawnego Dworca Terespolskiego na warszawskiej Pradze-Północ znajduje się skup złomu. Jego klienci zrobili się bardzo wygodni i leniwi - porzucają swoje "reklamówki".

Wózki sklepowe na Kijowskiej

O sprawie poinformowało Stowarzyszenie "Porozumienie dla Pragi". Jego członkowie mieli dość tego, że w różnych miejscach ulicy Kijowskiej codziennie stoją dziesiątki porzuconych wózków sklepowych. Wytłumaczyli też, skąd się tam wzięły. 

Klienci skupu złomu mieszczącego się w relikcie dawnego Dworca Terespolskiego przy Kijowskiej traktują wózki sklepowe jak jednorazowe reklamówki, w których można przynosić towar i wyrzucać... - piszą na profilu Dla Pragi na Facebooku.

Osoby, które zobaczyły wpis, wtórują stowarzyszeniu. Piszą, że porzucone wózki są także na innych okolicznych ulicach: Mała, Kosmowska, Targowa, Skaryszewska... Pani Monika dodaje, że bardzo często wózki są porozrzucane na trawie. 

"Wczoraj ok. godz. 23 panowie od wózków mieli tam właśnie jakieś większe spotkanie. Wózki zostały" - pisze Piotrek.

Zarząd Zieleni przyjął zgłoszenie

Stowarzyszenie poprosiło o pomoc Zarząd Oczyszczania Miasta Warszawa. We wpisie na Facebooku pojawiło się oznaczenie tej jednostki. Ku zdziwieniu wszystkich, Zarząd odpowiedział:

Dziękujemy za to dość nietypowe zgłoszenie, sprawdzimy to miejsce.

Okazuje się również, że nie były to puste słowa. W środę rano Zarząd Oczyszczania Miasta poinformował, że wózki zostały już posprzątane. Można jednak podejrzewać, że jedna akcja nie załatwi sprawy - mieszkańcy piszą, że gdzieniegdzie nadal widzą wózki. Możliwe jednak, że pojawiły się tam już po interwencji służb.

Część z komentujących zwraca jednak uwagę na to, że zamiast zabierać wózki, miasto powinno zająć się losem osób, które je tam zostawiły. 

"Zamiast zbierać wózki po krzakach i robić dziką propagandę, to byście zainteresowali się losem tych biednych bezdomnych ludzi" - pisze Monika. 

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o:
Komentarze (31)
Praga Północ. Wózki sklepowe na Kijowskiej
Zaloguj się
 • zosima

  Oceniono 28 razy 22

  "Zamiast zbierać wózki po krzakach i robić dziką propagandę, to byście zainteresowali się losem tych biednych bezdomnych ludzi" - pisze Monika.
  Pani Moniko, nawet jak ma Pani jednopokojowe mieszkanie, to może Pani przyjąć jednego "wózkowicza". Biedny bezdomny będzie Pani wdzięczny przez tydzień (oby).

 • asperamanka

  Oceniono 17 razy 15

  "Zamiast zbierać wózki po krzakach i robić dziką propagandę, to byście zainteresowali się losem tych biednych bezdomnych ludzi" - pisze Monika.
  ===================================

  Tylko niektórzy z tych ludzi są formalnie bezdomni, i mieszkają po kanałach i pustostanach. Spora cześć ma gdzie mieszkać, a sprzedaż złomu to po prostu ich sposób na zarobienie na codzienny kieliszek chleba. I dobrze. Jeśli nie kradną, a zbierają gabaryty i puszki, to wykonują pożyteczną robotę.

 • pokon

  Oceniono 19 razy 11

  Polcja, zamiast ścigać złodziei wózków sklepowych, ochrania du.ę Kaczyńskiego i reszty sejmowej bandy na stołkach marszałkowskich

 • kalowiec

  Oceniono 12 razy 10

  Bezdomnemu lujowi to trzeba zasadzić pare kopów na rozpęd i niech odprowadza wózki z powrotem.

 • jan3211

  Oceniono 14 razy 10

  Na ulicy Kijowskiej w najbliższym czasie będą leżały 3 złomowane korwety australijskie planowane do zakupu przez prezydenta Dudę w czasie weekendowego wyjazdu wakacyjnego.

 • martinez027

  Oceniono 11 razy 7

  ta durna"moda"to z zasyfionej anglii przyszła--tam masowo kradną wózki,ale te maja blokady w kołach i sie blokuja po jakiś 100-300metrach-wiec wózki leża setkami po krzakach,kanałach,rzekach---samo tesco w Uk traci koło MILIONA wózków rocznie,na:kolorowych" czy patologicznych(counsilowych)dzielnicach likwiduja wózki bo co tydzień musża kupowac WSZYSTKIE ,z syfiastej tamizy co miesiac wyławiaja 20 000wózków--przeszkadzaja one w żegludze...

 • komentarzmoj

  Oceniono 9 razy 7

  Takie kradzione wózki są nie tylko tam. Na Kabatach sporo wózków z Tesco jest w blokach (!) i między nimi. W moim bloku w podziemnym garażu w zasadzie w każdej klatce stoi przynajmniej jeden wózek z Tesco, a są takie, w których stoją 2-3. 'Szanowni państwo' ze strzeżonego osiedla przewożą sobie nimi zakupy z samochodu do mieszkania. A na ulicach/chodnikach/trawnikach z kolei często takie wózki zostawiane są przez imprezujących na łonie natury bezdomnych/meneli albo młodych gości idących z zaopatrzeniem na imprezy w blokach. Niestety, złodzieje są wszędzie, nawet w tych niby-porządnych miejscach.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 4 razy 4

  ""Zamiast zbierać wózki po krzakach i robić dziką propagandę, to byście zainteresowali się losem tych biednych bezdomnych ludzi" - pisze Monika."

  Kupić im zapas mózgojebów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX