"Gargamel" straszył mieszkańców przez wiele lat. "Najbrzydszy budynek w stolicy" w końcu zniknie?

Hotel Czarnym Kot szpecił warszawską Wolę od dawna. Po 8 latach sądowej walki działka przy ul. Okopowej 65 ma być wydana miastu.

O zmianie losów szpetnego budynku nazywanego "gargamelem" poinformował burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski. Napisał, że koniec "najbrzydszego budynku w stolicy" jest bliski, bo sąd po latach batalii nakazał wydanie działki miastu. Teraz sprawą ma zająć się komornik.

Batalia o wyburzenie

Budynek u zbiegu Okopowej i Powązkowskiej został wybudowany pod koniec lat 80. i od dawna wzbudzał kontrowersje. Większość kondygnacji powstała bez pozwoleń na budowę. Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę Czarnego Kota, ale sprawa dotycząca praw do działki latami toczyła się przed sądem.

"Maszkaron" jeszcze postoi?

Mieszkańcy Woli z zadowoleniem przyjęli komunikat burmistrza o decyzji sądu w sprawie Czarnego Kota."Nareszcie!" - pisze pani Anna. "Maszkaron, czas i pora!" - dodaje pan Artur.

 Nie wszyscy są jednak przekonani, że do wyburzenia budynku faktycznie dojdzie. "Założę się, że ten maszkaron jeszcze długie lata postoi" - komentuje pan Robert. "Ciekawe jak komornik ogarnie temat rozbiórki i kto za to zapłaci. Będzie straszył jeszcze wiele lat" - dodaje.

Tak zmieniła się Warszawa w ciągu 50 lat. Okolice Arkadii - nie do poznania [WIDEO]

 

 

Więcej o:
Komentarze (20)
"Gargamel" straszył mieszkańców przez wiele lat. Szpetny budynek końcu zniknie?
Zaloguj się
 • menel13

  Oceniono 15 razy 15

  Czyli nic się nie zmieniło.

 • eslyn

  Oceniono 11 razy 9

  Ten budynek jest cudaczny i śmieszny.
  Jednak nie ma podbiegu do gmaszyska TVP, który jest potworem nie architekturą.

 • grosz-ek

  Oceniono 9 razy 7

  Ten budynek jest tak szkaradny, że aż oryginalny. Eklektyzm jego formy budzi zainteresowanie. Nie ma siły, żeby przejeżdżając przez rondo Radosława nie zwrócić na niego uwagi. Bez niego warszawska Wola będzie uboższa. Raczej wątpię, żeby na tej działce powstało coś ładniejszego i ciekawszego. Raczej postawią coś nijakiego, poprawnego, bez charakteru.

 • dorsai68

  Oceniono 9 razy 5

  "W końcu zniknie?"
  Który to już raz, widzę ten nagłówek zaczynający tekst na temat Czarnego Kota? Bo straciłem rachubę.
  Pozostanę więc w sceptycznej nadziei, że być może tym razem wasze słowa nie zamienią się w...

 • sztucznypolak

  Oceniono 13 razy 5

  Swietnie. Moze w koncu wyburza tego potworka.
  A co ze szkaradziejstwem, ktore bezprawnie powstalo przy Placu Politechniki?

 • julietwhiskey

  Oceniono 4 razy 4

  Ten rakowaty twór budowlany będzie tam stał jeszcze równie długo, jak długo będzie cuchnąć sortownia śmieci na granicy Bemowa i Bielan. Tutaj NIKT sobie NIC nie robi z prawa. Wyroki zapadają i tyle. Ale skoro Parlament łamie Ustawę Zasadniczą, to chyba już WSZYSTKO WOLNO - to taka "demokracja po polsku". To już nie III czy IV Rzeczpospolita - to "Somalia bis".

 • loneman

  Oceniono 4 razy 4

  ⚣♿♡ koty - nie wolno ruszac !! 😉

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX