Komentarze (173)
Powstaniec Warszawski wspomina wydarzenia sprzed 75 lat. "Wyglądało to pogrzebowo"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • wujek_extrema

  Oceniono 3 razy 3

  Powstanie jest tragedia narodowa ze wzgledu na jego bezsens i naiwnosc.

 • tomasz nowak

  Oceniono 3 razy 3

  piłkarze Legii powinni zrobic to samo przed meczami ze Spartakiem Trnavą.....ugryzc kawałek suchego chleba ze słoniną pie...ąć nie kieliszek a pół litra na łeb.....i "ch...pions league" mielibysmy co roku.......

 • Oceniono 3 razy 3

  Jeden mądry, uratował tych ludzi. Większość była na to zbyt głupia i "walczyli" do końca. Bo gołymi rękami to można "walczyć" a nie walczyć. A teraz mnie ukamienujcie.

 • Jerzy Lewandowski

  Oceniono 2 razy 2

  Żołnierze Powstania Warszawskiego mówią, że rozkaz wydany został w złym momencie, w niejasnych okolicznościach. Powstanie było aktem politycznym, taka jest prawda, ale było oczekiwanym i pragnionym zrywem antyhitlerowskim. Kalkulacje na pomoc armii czerwonej okazały się błędne. Klęska powstania nie jest podstawą do dumy. Postawa powstańców, żołnierzy już tak. Przegrane powstanie jest symbolem walki bezwarunkowej o ojczyznę, o godność, o honor.

 • ax75

  Oceniono 4 razy 2

  Piękny i mądry człowiek. Podziwiam odwagę i determinację tych ludzi i chociaż wiem, że fakty i cyfry świadczą przeciwko sensowności wybuchu Powstania Warszawskiego, to ja nigdy nie ośmielę się tego oceniać. Nie żyłam wtedy, nie czułam i nie doświadczałam tego, co ci ludzie. Obyśmy nigdy nie musieli podejmować tego rodzaju decyzji. O 17.00 na pewno uczczę pamięć Powstańców.

 • szyper99

  Oceniono 10 razy 2

  Wybicie do nogi Kolumbów leżało w interesie rządu londyńskiego i rządu moskiewskiego. Dlatego nazwano ich Kolumbami, bo szukali nowej drogi dla Polski po wojnie, a znali z autopsji bandytyzm komunizmu i złodziejstwo kapitalizmu. Oni chcieli czegoś innego i dlatego musieli zginąć. A poza tym rzad londyński był zdania, że jeśli Polska ma szerzyć bolszewizm u boku ZSRR, to lepiej ŻEBY WSZYSCY WYGINĘLI! TACY PATRIOCI RZĄDZILI W Londynie. MOSKIEWSKIE PACHOŁKI TEŻ Z RADOŚCIĄ MORDOWALI KAPITALISTYCZNYCH PACHOŁKÓW...

 • oyesu

  Oceniono 1 raz 1

  150000 zabitych mieszkansow warszawy do tego 15000 powstancow i miasto zrownane z ziemia po drugiej stronie 1500 zabitych niemcow. Kazdy zabity niemiec zabral ze soba 100 polakow i jedna kamienice. Pelen sukces! jest co swietowac! toz to 4 razy wiekszy rozmach niz 27:1
  nieporownywalnie wieksza tragedia na wlasne zyczenie niz stan wojenny, ten drugi nie jest tak dumnie obchodzony

 • piter_no1

  Oceniono 1 raz 1

  Należy pamiętać, że Powstanie Warszawskie to nie pierwszy przypadek, gdzie polskie elity rządzące lub chcące rządy przejąć nieumiejętnie pchnęli własny naród na barykady - w ogromnej większości rządzący przetrwali przegrane powstania, bitwy i wojny. Niektórzy udawali się, co najwyżej na emigrację. Ginęli, do więzień i na Syberię wywożeni byli patrioci; ci którzy ślepo zawierzyli i chwycili za broń. A rząd ... rząd się sam wyżywi.
  Sam mam dzieci i nie pozwolę, aby kolejne Polskie rządy z wysyłali na je na bezsensowną śmierć - dlatego należy o Powstaniu rozmawiać, rozliczać dowodzących i polityków (rządu londyńskiego także) z poronionej, skazanej na porażkę decyzji.
  Straciliśmy ponad 100 tysięcy ludzi, jeśli by żyli na pewno przyczynili by się, do tego aby socjalizm w Polsce trwał krócej, a kontrola sowiecka nie była tak skuteczna. Ze strategicznego punktu widzenia decyzja o Powstaniu była na rękę Aliantom - dzięki nim armia czerwona nie zajęła całych Niemiec i stanęła na Bałkanach. Sowieci natomiast wykorzystali Powstanie do pozbycia się opozycyjnych sił w Polsce - zaoszczędzili na kibitkach na Syberię.
  Czyli jak zwykle nasi rządzący zostali wykolegowani (podobno przez „prostacki”) rząd sowiecki - takie 27:1 sprzed lat, więc zrobili to co zwykle, zasłonili się ofiarą ludzi, przekonwertowali własną głupotę i „chciejstwo” na martyrologię - aby kolejny raz nie zostać rozliczonym – w końcu TEMU SŁUŻY MARTYROLOGIA.
  Zarzucamy Czechom i Austriakom, że przegrali/podporządkowali się bez wystrzału, Byłem w Pradze, w Wiedniu tak nie wyglądają przegrani. W porównaniu z Polską i te kraje, dzięki dobrej strategii klasy rządzącej, II WŚ faktycznie wygrały na ile mogły: minimalne straty w ludziach, infrastrukturze, Austria poza strefą wpływu Sowietów dzięki temu, że Powstanie zmusiło Armię Czerwona do zmiany planów i strategii. Żeby całościowo zrozumieć rolę Powstania, potrzebna jest dyskusja a nie martyrologiczna polityka historyczna w wykonaniu zakłamanych, cynicznych polityków, dbających o to, żeby Polakom do głowy nie przyszło, żeby ich rozliczyć - dbają o własną bezkarność pielęgnując martyrologię.

 • szyper99

  Oceniono 3 razy 1

  Powstanie zaczynał jeden generał, a skończyło ich siedmiu! Teraz wiecie że nie mogło trwać krócej?

 • darek638

  Oceniono 5 razy 1

  Ja znam inne relacje matek i babek, które płakały i były
  przeciwko powstaniu wiedząc, że musi się źle skończyć.

 • jolars1

  Oceniono 2 razy 0

  I po ..uj Władziu poszedłeś? Myśleliście (jak wasze debilne dowództwo), że Niemców wypędzicie i Ruskich nie wpuścicie? Kolejny polski idiotyzm, zrujnowane miasto i wybita jego ludność. Kretynizm!

 • staefun

  Oceniono 4 razy 0

  Jakby 1 sierpnia 1944 było tak gorąco jak dzisiaj to rozpoczęcie Powstania Warszawskiego byłoby na pewno odwołane, albo chociaż skrócono by godziny walki.

 • mercx

  Oceniono 4 razy 0

  74 lata od wybuchu powstania a powstańcy na uroczystościach przed kamerami co roku coraz młodsi... przecież jak ktoś miał 18 lat 74 lata temu to teraz- jak łatwo policzyć- ma 96.. a na takich mi ci co stoją z orderami przed kamerami nie wyglądają. dzieci nie liczę .

 • miruna1

  Oceniono 1 raz -1

  Debile na tym portalu zamiast oddać hołd poległym (to nie moment na dyskusję czy Powstanie było słuszne czy nie) mają kolejną okazję żeby szydzić z polskiego patriotyzmu. Na szczęście takich debili jest już coraz mniej.

 • szyper99

  Oceniono 2 razy -2

  Gdyby Powstańcy i rzad londyński zwyciężył, to Stalin wcieliłby nas jako kolejną republikę przy całkowitej zgodzie Zachodu, który już w Jałcie przeznaczył nas na straty. A gdybyśmy walczyli z ruskimi o niepodległość, to mielibyśmy w Polsce drugą Ukrainę gdzie do 1956 roku kilka dywizji NKWD popartych batalionami pancernymi walczyło z banderowcami, a kilkaset tysięcy ukraińskich rodzin wylądowało na Syberii. Tyle byśmy wywalczyli...

 • kirdan1

  Oceniono 4 razy -2

  Na razie słabo, "Gazeto"... Czekam na artykuły o tym, że ktoś kogoś zgwałcił na barykadzie, że jakiś powstaniec zastrzelił Żyda albo, że po zdobyciu PAST-y żołnierze AK pochlali się do nieprzytomności.

 • oyesu

  Oceniono 6 razy -2

  Dzis polacy wyjazdzaja do pracy do miemiec, nie lepiej by bylo zyc pod zaborem nie trzeba by wyjezdzac

 • sorrry

  Oceniono 14 razy -2

  Ciekawe czy ktoś się pokusi o opisanie roli jaka w Powstaniu odegrali ukraińscy ludobójcy?

 • 3trips

  Oceniono 7 razy -3

  A może wystawimy powstańcom rachunek za odbudowę Warszawy? Porwali się z szabelką na okupanta a potem hitlerowcy zburzyli stolicę w odwecie.

 • mydeer

  Oceniono 13 razy -7

  Gdyby powstanie nie wybuchło to dzisiaj ci sami komentujący którzy je krytykują pisaliby: czemu nie ogłoszono powstania, Niemcy byli osłabieni klęskami, to był jedyny moment i szansa na uniknięcie 45 lat komunizmu! Z perspektywy czasu zawsze łatwo się krytykuje.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 20 razy -12

  A w komentarzach jak co roku antypolska reakcja pluje na Powstańców. Idźcie już bronić wolnych sądów kmioty.

 • samuel0

  Oceniono 24 razy -16

  Tow. Michnik! Nie idźcie to drogą. Ojciec Wasz się w grobie przewraca jak piszecie o bohaterstwie powstańców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX