18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Postrzelił psa, kula przeszła na wylot. "Szukamy zwyrodnialca, który chciał psa zabić"

Pies w wyniku postrzału stracił oko i doznał poważnych obrażeń. Teraz wolontariusze fundacji Ratujemy Kundelki apelują o pomoc w znalezieniu sprawcy, który go postrzelił.

Pies został znaleziony w sobotę 28 sierpnia w Borkowie koło Kołbieli (powiat otwocki). Badanie RTG wykazało, że został postrzelony przez człowieka. O pomoc w znalezieniu sprawcy postrzału zaapelowała fundacja Ratujemy Kundelki z Warszawy, która przejęła opiekę nad psem. Osoby, które rozpoznają zwierzę lub wiedzą, kto wyrządził mu krzywdę, proszone są o kontakt z wolontariuszami.

Cudem przeżył i jest pod opieką weterynarzy

Postrzelony pies jest młody - ma maksymalnie 2 lata i waży niecałe 9 kilo. Jego życiu groziło niebezpieczeństwo, bo kula sprawcy przeszła na wylot. "W wyniku postrzału piesek stracił oko (rana wlotowa) oraz ma ranę na potylicy (rana wylotowa)" - informuje fundacja. Obecnie stan psa jest stabilny, ale czekają go jeszcze badania i dalsze leczenie.

- Rozmawiamy z osobami, które psiaka znalazły i były obecne przy jego odławianiu. Czekamy na wyniki wszystkich badań od lekarza weterynarii - mówi wolontariuszka Karolina z fundacji Ratujemy Kundelki.

Poszukiwania nowego domu dla psa rozpoczną się dopiero po jego wyleczeniu.

Trwają poszukiwania sprawcy

Wolontariusze fundacji Ratujmy Kundelki chcą zrobić wszystko, by znaleźć sprawcę postrzału psa i doprowadzić do jego ukarania. "Szukamy zwyrodnialca, który chciał psa zabić" - mówią. Proszą o pomoc wszystkie osoby, które rozpoznają psa lub wiedzą coś o zdarzeniu. Fundacja informuje też, że sprawa zostaje zgłoszona na policję. Istotne są teraz wszelkie zgłoszenia (także anonimowe), które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy.

- Zależy nam na zebraniu jak najszerszego materiału dowodowego - dodaje pani Karolina. 

Kot zakleszczył się w oknie. Na pomoc przybyli strażacy [WIDEO]

Więcej o:
Komentarze (63)
Postrzelenie psa. Kula przeszła na wylot, fundacja apeluje o pomoc w znalezieniu sprawcy
Zaloguj się
 • 1 Iwanciw

  Oceniono 58 razy 50

  Niestety takie wredne prymitywne ku.. sy są wśród nas, obyś zdechł gnoju

 • kingstonny

  Oceniono 34 razy 34

  Nalezalo by pokazac zwyrodnialca morde i podac nazwisko robiac mu wstyd na cala wies.

  Wstyd to bardzo potezna bron w walce z przestepczoscia wszelkiego typu, ale polski system prawny woli tego nie wiedziec. Woli nie wiedziec ze publikacja mordki przestepcy powstrzyma niejednego potencjalnego przestepce, bo bedzie sie bal wstydu, a takze tego, ze narazi na wstyd kogos kogo on szanuje czy kocha - a to moze byc matka czy ojciec czy dziecko czy dziewczyna czy dziadek..

  Dlaczego polski system woli przykryc oczki i nie widziec? Dlaczego woli zrezygnowac z tak doskonalego srodka PREWENCYJNEGO, a za tym ze znacznego obnizenia przestepczosci w kraju? A to dlatego, iz moze sie okazac, ze opublikowana mordka nalezy do syna, corki, brata czy tez pociotka kogos waznego. I co wtedy? Strach pomyslec !!! Plama dla calej waznej rodziny. Tego zas, jak wszyscy wiemy, nalezy unikac za wszelka cene.

  Nie wolno narazac ludzi waznych na wstyd i posmiewisko. Rozkaz ten byl kamieniem wegielnym PRL-u i obowiazuje nadal, rozumiesz? Najpierw sa interesy ludzi waznych, potem jest dlugo nic a potem jestes ty Kowalski, rozumiesz?

 • kingstonny

  Oceniono 25 razy 25

  A czy jak go znajdziecie to pokazecie jego morde robiac mu wstyd na cala wies??? NAPEWNO NIE.

 • metaxo

  Oceniono 29 razy 23

  Takie rzeczy robią niedorobione chłopki, męskie k rwy z ci pą, którą mają zamiast jaj. Ogólne chwasty do wyrwania.

 • chuj-kaczorowi-w-oko

  Oceniono 25 razy 19

  Jakby był kłopot z egzekutorem, to ja się podejmuję zrobić temu zwyrodnialcowi to samo.

 • puzonik48

  Oceniono 34 razy 18

  Pewnie "myśliwy" ,Ci strzelają do wszystkiego co się rusza :( Taki współczesny "bohater " wyżył się na bezbronnej psinie .Niech go szlag trafi :(

 • boo-boo

  Oceniono 15 razy 13

  "Badanie RTG wykazało, że został postrzelony przez człowieka. "
  Serio ? To jednak nie jeleń go postrzelił ?
  Mam nadzieję, że skoorwysyna karma dosięgnie.

 • gorillaglu

  Oceniono 21 razy 13

  Kto ma w Polsce broń? Nie twierdzę, że to był koniecznie jakiś Wolski Jegr, ale ofiara (pies) i nieudolność świadczyłyby za tym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX