Trzymał gotówkę w pościeli. Złodzieje ukradli mu 200 tys. zł. Policja publikuje ich wizerunki

Policjanci ze Śródmieścia poszukują dwóch osób, które, wykorzystując chwilę nieuwagi starszego mężczyzny, ukradły mu 200 tysięcy złotych.

Przed jednym z budynków przy ulicy Nowiniarskiej kręciła się podejrzana para. Kobieta zapukała do jednego z mieszkań i podała się za pracowniczkę administracji. Ufny starszy pan wpuścił ją bez zająknięcia.

Kobieta wykorzystując chwilę nieuwagi lokatora, przeczesała mu duży pokój. Okazało się, że w komodzie, pośród pościeli leżą pieniądze. W sumie 200 tysięcy złotych. Kobieta zabrała gotówkę i uciekła z mieszkania.

Policja opublikowała wizerunek kobiety oraz mężczyzny, który jej pomagał. Każdy, kto rozpoznaje parę może przekazać informację dzwoniąc pod numer telefonu 22 603 80 21, 22 603 61 55 lub pisząc na adres krp1warszawa@policja.waw.pl.

Ostra bójka przy Mazowieckiej. Zadawał ciosy od tyłu i zerwał złoty łańcuch. Wszystko nagrała kamera

Więcej o:
Komentarze (67)
Trzymał gotówkę w pościeli. Złodzieje ukradli mu 200 tys. zł. Policja publikuje ich wizerunki
Zaloguj się
 • kaktus47

  Oceniono 82 razy 70

  Podejście Polaków jest fajne. Pretensje do człowieka że trzymał pieniądze. Złodzieje niejako usprawiedliwiani, bo dziadek zdurniał - kto trzyma pieniądze w domu. Ostatnio ukradli mi rower z tarasu. Można powiedzieć - kto trzyma rower pod domem. Trzeba było dwadzieścia łańcuchów, prąd itp. To jest podejście. Wyśmiewanie uczciwych i niewinnych ludzi. Człowieka, którego okradziono. Miał prawo w domu trzymać pieniądze, złoto i biżuterię. Winni są wyłącznie złodzieje. Pora umierać.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 62 razy 50

  "Wnuczków" popytać, bo średnio chce mi się wierzyć, że to przypadek a nie kradzież na zlecenie.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 44 razy 40

  Nie napisaliście ile miesięcy temu to było. Bo zwykle policja publikuje wizerunki z pół roku po przestępstwie.

 • monodeluxe

  Oceniono 35 razy 25

  Seba i Andżelika

 • bede_jojczyl

  Oceniono 41 razy 11

  Ja nie rozumiem jak bardzo trzeba być oderwanym od rzeczywistości, żeby trzymać 6-cio cyfrowe sumy w mieszkaniu, które zamykamy zamkiem wartym 150 zł i do tego jeszcze sami wpuszczamy obcych do środka.
  Poza tym jakie "przeczesała" - musiała wiedzieć gdzie dokładnie jest kasa. Nikt mi nie wmówi, że chodziła tak i "przeczesywała" losowe mieszkania, aż w końcu znalazła fortunę w komodzie z pościelą w dużym pokoju.

 • 111artur

  Oceniono 19 razy 9

  Wiem kim jest to dwójka, już powiadomiłem Policję.

 • tektur

  Oceniono 25 razy 9

  Identyczna sprawa była w moim budynku. Naiwnej starszej pani też kobieta ukradła prawie 100 tys, poprosiła o coś do picia, ta wpuściła do mieszkania, w szufladzie pokoju były pieniądze. Jak wyszła do kuchni to ta złodziejka skorzystała z okazji. Policja niby coś robiła, odciski palców ale... to polska policja.
  To się w głowie nie mieści, raz, że wpuszczają obcych, dwa, że te pieniądze trzymają byle gdzie zamiast w banku, choć naiwniacy wypłacą i dadzą złodziejom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX