Sinice w Zalewie Zegrzyńskim. Sanepid zamknął kąpielisko w Nieporęcie

Groźna bakteria dotarła na Mazowsze. Legionowski sanepid wydał zakaz korzystania z kąpieliska "Dzika Plaża" w Nieporęcie.

Pierwsze informacje o zakażonej wodzie, do sanepidu zaczęły trafiać w miniony weekend. Początkowo sinice wykryto w kąpielisku w Wieliszewie w rejonie ulicy 600-lecia. Jednak powtórne badania w poniedziałek wykazały, że woda jest już w dobrym stanie.

Gorzej jest w Nieporęcie. Tam nadal obecne są bakterie. "Bieżąca ocena jakości wody na podstawie oceny wizualnej wody wykonanej w ramach kontroli wewnętrznej oraz nadzoru w dniu 23.07.2018 r. Woda nieprzydatna do kąpieli z powodu zakwitu sinic" – czytamy w komunikacie sanepidu.

Jak wyjaśnia sanepid, sinice wywołują alergie skórne. Dodatkowo – w trakcie kąpieli – mogą przedostać się do układu pokarmowego. Skutkuje to wymiotami, bólami brzucha, gorączką i biegunką.

Tak wygląda wyschnięta Wisła. Zobacz nagranie z helikoptera

Więcej o:
Komentarze (4)
Sinice w Zalewie Zegrzyńskim. Sanepid zamknął kąpielisko w Nieporęcie
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 5 razy 3

  Olbrzymie upały i brak oczyszczalni ścieków. Jest ich za mało...

 • szabepio

  Oceniono 18 razy 2

  Na Zegrze zjeżdza sie cale warszawskie bydło. Tluste zady wydziarganych palacych slimy mlodych mam. Pijani bezzębni ( nsjczesciej brak gornej jedynki i dwójki) ojcowie tych bachorów zrących gofry i lody. Syf smród potu i moczu. Gtille i plastikowa padlina. No i hit tego lata glośniki blie tooth. Bydło rozkręca disco polo. I pijane przekrzykuje się przeklenstwami. Malpoludy tam sie bawią. Psy biegają bez kaganców i kąpią się a wydziargane młotki zera intelektualne rzucają im do wody patyki. Odradzam tam sie znależć.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 8 razy 2

  pisowski nibyrząd po nocach ustanawia faszystowskie prawo tymczasem palcem nie kiwnie na to co sie dzieje w kraju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX