Koka dała radę. Wywąchała kolejne ślady pytona z Konstancina. "Wąż mógł przedostać się do Wisły"

Zaczął się drugi tydzień poszukiwań pytona. Jego wylinkę znaleziono w okolicy Konstancina-Jeziorny. Do poszukiwań włączono psa tropiącego, który wykrył nowe ślady obecności gada.

Suczka wraz ze swoją opiekunką działają w Ochotniczej Straży Pożarnej Mosina (okolice Poznania). Koka przez kilka godzin przeczesywała teren nad Wisłą na wysokości miejscowości Dębina.

Trop, który podjęła po obwąchaniu wylinki, doprowadził psiaka do miejsc wcześniej wskazywanych przez fundację jako ślady obecności pytona. Ponadto Koka dotarła do miejsca, gdzie odkryto odchody węża. Jednak trzeba poczekać na ostateczne wyniki badań, które potwierdzą pochodzenie znalezionego materiału.

Jak wyjaśnia Dawid Fabjański z fundacji Animal Rescue Polska, wyniki poszukiwań z użyciem psa tropiącego potwierdziły przypuszczenia, że wąż "mógł opuścić teren wąwozu i przedostać się do Wisły".

Pyton tygrysi. Co się wydarzyło?

7 lipca w miejscowości Gassy nad brzegiem Wisły znaleziono prawie sześciometrową wylinkę. W kolejnych dniach ujawniono ślady, które potwierdziły, że pyton nadal znajduje się we wspomnianej okolicy. Według świadków był również widziany w miejscowości Glinki w powiecie Otwockim. Obie lokalizacje w linii prostej dzieli prawie 10 kilometrów.

Początkowo w poszukiwania włączyli się strażacy z Warszawy, Częstochowy i Poznania. Po dwóch dniach przerwali działania. Są nadali gotowi do pomocy, ale dopiero wtedy, gdy poprawi się pogoda i pojawią się nowe ślady obecności gada.

Aktualnie poszukiwania prowadzi fundacja Animal Rescue Poland przy wsparciu ekspertów oraz policji.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Trwają poszukiwania 5-metrowego pytona nad Wisłą

Więcej o:
Komentarze (61)
Koka dała radę. Wywąchała kolejne ślady pytona z Konstancina. "Wąż mógł przedostać się do Wisły"
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 36 razy 32

  Koka poszła po ścieżce?

 • superpolpol

  Oceniono 19 razy 13

  Na wieść o długim pytongu na wolnosci kryptogeje z Nowogrodzkiej zintensyfikowali poszukiwania.

 • srak5

  Oceniono 13 razy 11

  Tak się zastanawiam, ile w tej informacji jest wyrachowanego wyprowadzania na manowce przez zainteresowanych spin-doktorów, a ile rzetelnej informacji? Mnie się wydaje, że chodzi odwrócenie uwagi gawiedzi od żywotnych interesów kraju, a skierowania ich na bzdury charakterystyczne dla sezonu ogórkowego. WĄŻ ma odwrócić uwagę od wyniszczania Sądu Najwyższego.

 • kwiatoslav

  Oceniono 11 razy 9

  Jeśli Koka nie znajdzie tego pytona to może być cienko...

 • czarnyminio

  Oceniono 7 razy 7

  Za komuny pasjonowaliśmy się historią Monty Pytona ale to był inny poziom i inne czasy.A,i telewizja była czarno biała i jakoś tak wszystko było inaczej.W sklepie to ja mówiłem dzień dobry a nie sprzedawca zanim otworzę usta jak teraz a osiedlowe pieski to nie były yorki tylko takie tam pikusie.Ale się porobiło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX