Gronkiewicz-Waltz robi porządki w ratuszu. "Otrząsnęła się i ma przebłyski, że jest prezydentem"

Na trzy miesiące przed wyborami prezydent Warszawy postanowiła zrobić porządek ze swoim zastępcą Witoldem Pahlem. Dwa lata temu, po wybuchu afery reprywatyzacyjnej, do ratusza przysłał go szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

Pahl panowanie na Biurem Nadzoru Właścicielskiego stracił na początku lipca. To jedno z najważniejszych biur, koordynujące pracę miejskich spółek. Aktualnie biuro podlega Hannie Gronkiewicz-Waltz.

Oficjalnie prosił o to sam Pahl. – Wiceprezydent chciał, żeby go odciążyć z niektórych obowiązków. Podlegają mu różne biura, w tym to zajmujące się reprywatyzacją. Pracy ma wystarczająco dużo – mówi Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy ratusza.

Zmiany objęły również kierownictwo samego biura.

Dużo zastrzeżeń do wiceprezydenta

Politycy Platformy Obywatelskiej w rozmowie z serwisem Metrowarszawa.gazeta.pl przyznają, że prezydent jakiś czas temu straciła cierpliwość do Pahla. – Zaczął bardzo zaniedbywać biuro. Najgorszy był brak decyzyjności oraz przewlekanie niektórych spraw. Prezydent była wręcz poirytowana tą sytuacją – mówi jeden z polityków.

- Nie radził sobie – przyznaje inny z rozmówców.

Przez chwilę był nawet pomysł, żeby Pahla zdymisjonować. Nie zgodziło się na to jednak kierownictwo Platformy. Grzegorz Schetyna miał dać jedynie przyzwolenie na pozbawienie go biura nadzorującego miejskie spółki.

"Robi się nerwowo"

Ten, kto ma pod sobą Biuro Nadzoru Właścicielskiego ma ogromne możliwości umieszczania swoich zaufanych ludzi w miejskich spółkach. Według naszych rozmówców Pahl chętnie miał korzystać z takiej możliwości. – Są liczne zastrzeżenia do polityki kadrowej prowadzonej przez Pahla – mówi jeden z wysokich rangą urzędników.

Z naszych informacji wynika, że prezydent od tygodnia spotyka się z przedstawicielami spółek. Wypytuje o różne osoby, które ściągnął jej zastępca. – Robi się nerwowo – mówi pracownik jednej z nich.

Wielu uczestników warszawskiej polityki dopatruje się tutaj prztyczka w nos Grzegorza Schetyny. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że prezydent chciała podkreślić swoją pozycję. – Otrząsnęła się po różnych niedawnych zawirowaniach i ma przebłyski, że jest prezydentem – mówi jeden z naszych rozmówców.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o:
Komentarze (38)
Gronkiewicz-Waltz robi porządki w ratuszu. "Otrząsnęła się i ma przebłyski, że jest prezydentem"
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 21 razy 19

  Szkoda, że 10 lat za późno. Kto ma do czynienia z warszawskimi urzędami, ten wie, że to zawsze była stajnia Augiasza.

 • facio60

  Oceniono 35 razy 9

  Na "onecie" jest właśnie fragment ksiązki jej byłego zastępcy - p. Wojciechowskiego. Możemy przeczytać, jak to kierownictwo PO chciało odwołać HGW, a ona zaproponowała rzucenie na pożarcie swojego zastępcy, wielogodzinne negocjacje i próby znalezienia "jelenia". Wyziera z tego obraz pani prezydent Warszawy jako osoby bezkompromisowej, karierowiczki. Udającej, że nie wie co się w Ratuszu działo w kwestiach reprywatyzacyjnych. Próby wynoszenia siebie samej na piedestał jako wybitnego managera zarządzającego miastem.

 • cyklista_ekonomista

  Oceniono 27 razy 7

  Jak nie PiS upychający pociotków po spółkach skarbu państwa, to PO upychające kumpli po spółkach miejskich... Ale mamy wybór!

 • slade1972

  Oceniono 18 razy 6

  Gronkiewicz-Waltz robi porządki w ratuszu. "Otrząsnęła się i ma przebłyski, że jest prezydentem"

  Toć to wygląda na opis symptomów jakiejś choroby mentalnej!

 • green_is_bad

  Oceniono 13 razy 3

  O! to może zdąży jeszcze wyrzucić pełnegonocnika Puchalskiego, Kaznowską i tabuny pedalarzy z ZDM,ZTM i Biura Polityki Mobilności i Transportu?

 • popieramkukiza

  Oceniono 27 razy 3

  Hanka udaje że coś robi, ale na to wszystko jest już za późno. Do pierdla łobuzów !

 • Wanda Gorecka

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję że Warszawiacy wreszcie wybiorą odpowiedniego prezydenta który położy kres temu bezprawiu Gronkiewicz- Walz

 • dojcze_kabana

  Oceniono 13 razy 1

  Jak Hanna Gronkiewicz-Szmaltz wypier.pahla ....to wiedz że coś się dzieje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX