Za dwie puste butelki dostaniesz jedną pełną. W Warszawie stanęły specjalne automaty

Specjalne automaty stanęły nad Wisłą w Warszawie. Będzie można wymienić w nich dwie puste butelki lub puszki na butelkę wody. To kolejny projekt zrealizowany w ramach programu "Dzielnica Wisła".

Projekt "Dzielnica Wisła" dba przede wszystkim o to, aby okolice rzeki były czyste i przyjemne. Teraz część śmieci będzie można wymienić w specjalnym automacie. 

Automaty nad Wisłą

Nowe automaty to punkty wymiany odpadów. Po wrzuceniu do nich dwóch pustych plastikowych butelek lub puszek możemy odebrać sobie półlitrową butelkę wody. 

Jego działanie jest banalnie proste - pokazał to Michał Olszewski, zastępca burmistrz m.st. Warszawa.

Dwa pierwsze automaty stanęły już na Bulwarach gen. Pattona nad Wisłą. Pierwszy można znaleźć w pawilonie na tyłach Muzeum Sztuki Nowoczesnej, a drugi przy lokalu Beach Bar Aquatica (Wybrzeże Helskim 1/5).

Oba znajdują się w specjalnie zaprojektowanych szklanych wiatach i powstały w ramach projektu "Dzielnica Wisła". 

Warto jednak zaznaczyć, że nie będą one działały przez całą dobę. Automat przy MSN jest czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 14-19 oraz od piątku do niedzieli w godz. 11-21. Natomiast punkt wymiany przy barze Beach Bar Aquatica będzie dział codziennie w godz. 12-19.

Czego brakuje na bulwarach nad Wisłą? Napisz do nas na listy_do_metrowarszawa@agora.pl lub w wiadomości prywatnej na Facebooku. 

Tak wygląda wyschnięta Wisła. Zobacz nagranie z helikoptera

Więcej o:
Komentarze (14)
Automaty nad Wisłą. Wymiana pustych butelek i puszek na butelkę wody
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 27 razy 23

  Godziny działania tych automatów, są do dupy. Bo największe chlajstwo zaczyna się późnym popołudniem i wieczorem. Jedyna nadzieja w menelach, którzy zgromadzoną w ciągu dnia wodę, będą wymieniać w relacji 10 butelek wody za 1 puszkę piwa :-))

  A poza tym, to PRAWDZIWYM problemem, są raczej tłuczone na potęgę butelki szklane, bo przy odpowiedniej ilości opróżnianych na bieżąco koszy, te plastikowe po napojach bezalkoholowych raczej w większości trafiały by właśnie tam.

 • wielebnyelvis

  Oceniono 20 razy 14

  Prawdziwi "patrioci" szybko zajmą się tymi automatami. Pomysł dobry, ale nie dla dziczy.

 • wudeer

  Oceniono 25 razy 13

  głupawa promocja wody w plastiku. zamiast tego daliby więcej poidełek, żeby każdy mógł się napić lub napełnić ponownie swoją butelkę.

 • alf7red7

  Oceniono 12 razy 10

  Nie łapię. W ramach walki z plastikowymi butelkami będą rozdawać plastikowe butelki, tylko mniejsze?

 • kotletxxl

  Oceniono 8 razy 8

  Automaty na segregowane śmieci TAK
  i doładowania np. na komunikację miejską, na kartę warszawiaka taki prepaid.

 • striepo

  Oceniono 5 razy 5

  wprowadzić jak w DE kaucje na butelki plastikowe 0,25 e, puszki metalowe 0,25e i butelki szklane 0,08e .... wszystkie by automat to skupował i gwarantuje, że bulwary będą czyste codziennie, baaa nawet nie tylko bulwary.
  Obecnie chcąc być EKO klient czuje się jak żul bo .... nie ma miejsca, ... nie ma paragonu itp itd i butelek i tak nie odda.
  Bogaty Niemiec (bezrobotny dostaje zasiłku więcej niż polska średnia krajowa) stoi sobie i wrzuca swoje EKO do automatu i jak żul się nie czuje
  Poprawmy system EKO w Polsce

 • loneman

  Oceniono 6 razy 4

  Niechetni wszystkiemu kibole, anarchisci i katonazisci oczywiscie akcje opluja i zdemoluja bo nic im sie nie podoba jesli nie jest glupie, staromodne i medalikowe :/...

 • Zuzanna Droś

  Oceniono 1 raz 1

  Pomysł niby dobry, bo oddajemy śmieci tam gdzie trzeba, ale z drugiej strony produkujemy kolejne śmieci... Lepsza byłaby inwestycja w wodopoje i akcję uświadamiającą, że można pić wodę produkując znacznie mniej śmieci (np. kupując bidon, który posłuży wiele lat i pijąc kranówkę/wodę z miejskich wodopojów).

 • tijeras66

  Oceniono 1 raz 1

  Żeby jeszcze takie zrobili na zużyte baterie - wrzuć 10 paluszków, jednego dostaniesz gratis, albo coś ala jednoręki bandyta - że jak wylecą 3 te same symbole to masz wygrałeś baterię (chociaż znając nasze prawo, taki jedno-ręki będzie zabroniony bo gra hazardowa).

  Szczytny cel z tymi butelkami, ale... o wiele groźniejsze dla środowiska są baterie, plastik poleży poleży i za parę set lat się rozłoży... bateria zanieczyści wody gruntowe po roku składowania na wysypisku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX