Pogoda w Warszawie. Niż "Helena" nadciąga nad stolicę. IMGW wydaje ostrzeżenia

IMGW wydało na dzisiaj ostrzeżenia I stopnia w związku z zapowiadanymi ulewami i burzami. Alerty obowiązują dla 7 województw, w tym mazowieckiego. Sprawdź, gdzie jest burza. Jak długo będzie trwać taka pogoda?

Burze, jak podaje serwis Wiadomosci.gazeta.pl, wystąpią dziś głównie we wschodniej części Polski. Obowiązujące komunikaty ostrzegawcze I stopnia oznaczają, że „przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”. IMGW zaleca ostrożność, a także śledzenie prognoz pogodowych.

Burze. Gdzie się pojawią?

Najsilniejsze burze prognozuje się w rejonie Warmii i Mazur. Tam też może spaść grad. Ostrzeżenia I stopnia przed deszczem i burzami obejmą dzisiaj siedem województw, w tym województwo mazowieckie. 

Komunikaty obowiązują do północy. Burzową i deszczową pogodę sprowadzi do Polski niż "Helena", który nadciąga do Polski z Ukrainy.

IMGW wydało ostrzeżenia również i na kolejne dni.

Burze w środę

Na środę IMGW wydało komunikaty I stopnia ostrzegające przed deszczem i burzami również dla województwa mazowieckiego. 

Uratuj jeża przed zamarznięciem. Jak zaopiekować się zwierzątkiem?

Więcej o:
Komentarze (11)
Pogoda w Warszawie. Niż "Helena" nadciąga nad stolicę. IMGW wydaje ostrzeżenia
Zaloguj się
 • prawdziwyklecha

  Oceniono 7 razy 7

  Skąd oni biorą te nazwy, może potem przyjdzie wyż Marian Paździoch?

 • maryjanek66

  Oceniono 6 razy 6

  żona paździocha, helena?

 • ZX

  Oceniono 1 raz 1

  Wstałem dziś rano, otworzyłem okno. Zawiał wiaterek "Leopold", na niebie zauważyłem chmurkę "Joannę" oraz "Marzenę". Wyszedłem z domu. Był upał "Robert" spowodowany wyżem "Grzegorz". W nagrzanym od słońca samochodzie był skwar "Eustachy", ale dzięki klimatyzacji wytworzyłem mikroklimat "Czesław". Piękny dzień. Boję się tylko deszczu "Hieronim" pod wieczór, albo nawet burzy "Janiny". I zupełnie nie rozumiem, jak ludzie kiedyś mogli żyć, nie nadając imion wszelkim zjawiskom pogodowym.

 • shtalman

  Oceniono 6 razy -2

  Mam nadzieję że będzie padało w całym kraju ulewnie codziennie do końca sierpnia, będzie później co wspominać, szczególnie wolscy parawaniarze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX