Ceny mieszkań. Chcesz zamieszkać na starówce? W stolicy trzeba za to słono zapłacić

Ceny mieszkań w Warszawie. Analitycy z portalu urban.one porównali średnie ceny za metr kwadratowy mieszkania na miejskich starówkach. Najdrożej jest w Warszawie.

W 2017 roku, aby kupić mieszkanie na warszawskiej starówce, trzeba było średnio zapłacić ponad 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Dla porównania, przeciętna cena metra kwadratowego w Warszawie to prawie 7,9 tysięcy złotych.

Nieco tańsze są mieszkania na Starym Mieście w Krakowie. Za metr kwadratowy mieszkania należy średnio zapłacić 10,3 tysięcy złotych. Na trzecim miejscu znalazło się Główne Miasto w Gdańsku. Metr mieszkania tuż nad Mołtawą to średnio koszt 9,1 tysięcy złotych.

Najtaniej we Wrocławiu

Interesującym wyborem może się okazać Stare Miasto we Wrocławiu. Metr kwadratowy mieszkania kosztuje tam przeciętnie 7,7 tysięcy złotych, a w Poznaniu 6,7 tysiąca złotych.

Eksperci przekonują, że bardzo wysokie ceny mieszkań na starówkach można wytłumaczyć przede wszystkim wysoką rangą tych obszarów. Bardzo trudno znaleźć tam grunt pod nowe inwestycje, więc deweloperzy inwestują raczej w rewitalizację już istniejących kamienic – a wtedy nie tworzą zwykłych mieszkań, lecz ekskluzywne apartamenty.

Byłeś świadkiem niepokojącego zdarzenia? Napisz do nas: listy_do_metrowarszawa@agora.pl

Panorama Warszawy za kilka lat na animowanej grafice! Warszawski Manhattan robi wrażenie

Więcej o:
Komentarze (9)
Ceny mieszkań. Chcesz zamieszkać na starówce? W stolicy trzeba za to słono zapłacić
Zaloguj się
 • bratjolki

  Oceniono 31 razy 25

  Wspaniałe się mieszka na starówce Wiem.
  Prestiżyk w oczach innych.
  Ciagle coś siada. Izolacja dźwiękowa zapomnij. Parking. Zapomnij. Na rower? Nowy rower co kwartał. Hsłas w dzień i wrzaski w nocy. Poza piwem i pizza trudno coś kupić a jak kupisz to wlecz z tramwaju bo po starym nie jeździ.
  Stare miasta (te większe) to jak mieszkanie w jaskini. Można. Tylko po co?

 • klm747

  Oceniono 20 razy 6

  sranie w banie...
  na Starówce ludzie kupują mieszkania wyłacznie na wynajem i hostele...

 • MC CHWAST

  Oceniono 4 razy 4

  nad Motławą nie Mołtawą - drodzy autorzy czytajcie art. przed publikacją...

 • schneckenkorn

  Oceniono 5 razy 3

  W PRL dzielnice starego miasta w polskich miastach zamieszkiwał przeważnie plebs, żeby nie powiedzieć margines społeczny. Teraz jeszcze tak jest, ale w dużo mniejszym stopniu.

 • bartekbieniek33

  Oceniono 1 raz 1

  Starówka to nie dla mnie, komfort mieszkania żaden a ceny kosmiczne. Mieszkam na osiedlu pod dębami na Białołęce, kupiłem tu dwa pokoje od fabryki domów i chociaż do centrum mam kawałek to sąsiedztwo spokojne i można spokojnie odpocząć po pracy.

 • ankawwa

  Oceniono 12 razy -8

  A mnie dziadek -walczący w Powstaniu- zawsze mówił, że mamy Stare Miasto.
  Ale przyjezdne goje piszące dla komunisty z Ukrainy zmieniają historię

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX